Illedelinux'u geliştirmeye dair öneriler

Silicone Android Uygulaması

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
@illedelinux'a önerilerimizi artık buraya yazalım. Başlıyorum.
Hocam repository ekleme imkanınız var mıdır?

Bu başlığı beş gün önce açmışsınız ama ben yeni farkına vardım.

Depo eklemeye pek gerek görmüyorum ve ayrıca illedelinux'u devralacak olan yaparsa yapar.

Hocam pencere yöneticisi üst barını değiştirme imkanınız var mı, bence çirkin ve temalarınızla uyumsuz gözüküyor
Btw ilk mesajda etkiket gitmez.
@illedelinux

Güzel mi oldu bilmiyorum ama son sürümde değişti.

Liquroix yerine XanMod kullanmak

İkisinin amacı ayrı, yapılan sürümün amacına göre hız içinse Xanmod iyi gider, oyun, medya ve yeni nesil bilgisayarlar içinse Liquorix iyi gider.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Bu başlığı beş gün önce açmışsınız ama ben yeni farkına vardım.

Depo eklemeye pek gerek görmüyorum ve ayrıca illedelinux'u devralacak olan yaparsa yapar.

Güzel mi oldu bilmiyorum ama son sürümde değişti.

İkisinin amacı ayrı, yapılan sürümün amacına göre hız içinse Xanmod iyi gider, oyun, medya ve yeni nesil bilgisayarlar içinse Liquorix iyi gider.
Çiçek gibi olmuş hocam, ellerinize sağlık.

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
@illedelinux hocam dağıtımların sürümlerini otomatik güncelleyen bir araç eklenebilir mi ? Mesela siz "OpenBox Ceylan" sürümünü çıkardığınız zaman "OpenBox Kuzu" sürümünü kullanan kişi ISO indirmeden güncelleme aracı ile "OpenBox Ceylan" sürümüne geçecek.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
@illedelinux hocam dağıtımların sürümlerini otomatik güncelleyen bir araç eklenebilir mi ? Mesela siz "OpenBox Ceylan" sürümünü çıkardığınız zaman "OpenBox Kuzu" sürümünü kullanan kişi ISO indirmeden güncelleme aracı ile "OpenBox Ceylan" sürümüne geçecek.

Kendi yaptığım araçların DEB paketini yapıp depoya ekleyebilirsem buna gerek kalmayacak. Örneğin Openbox Kuzu kullanan benim araçları güncellediğinde Openbox Ceylan'a geçmiş olacak.
Lakin bu dediğimi yapacak kadar uğraşamıyorum, işte bu yüzden bu dağıtımı yetenekli birine bırakmak istiyorum ama bu ülkede çok zor görünüyor, çünkü dağıtım yapmak herhangi bir yazılım yapmaya benzemiyor. Yetenekli, istekli, sabırlı olması gibi bir çok özellikler gerekiyor.
Yine de umudumu kesmiş değilim, şu anda bir-iki kişi umut veriyor gibi gibi.
Şayet biri çıkmazsa ve sağlığım el verirse bu dediklerimi kendim yapmaya çalışacağım.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Kendi yaptığım araçların DEB paketini yapıp depoya ekleyebilirsem buna gerek kalmayacak. Örneğin Openbox Kuzu kullanan benim araçları güncellediğinde Openbox Ceylan'a geçmiş olacak.
Lakin bu dediğimi yapacak kadar uğraşamıyorum, işte bu yüzden bu dağıtımı yetenekli birine bırakmak istiyorum ama bu ülkede çok zor görünüyor, çünkü dağıtım yapmak herhangi bir yazılım yapmaya benzemiyor. Yetenekli, istekli, sabırlı olması gibi bir çok özellikler gerekiyor.
Şayet biri çıkmazsa ve sağlığım el verirse bu dediklerimi kendim yapmaya çalışacağım.

Hocam İlledelinux'un başına başka biri geçerse o kişi forumdaki hesaplara da mı geçecek?

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
Lakin bu dediğimi yapacak kadar uğraşamıyorum.
Hocam sadece araçlar ile mi güncellenecek? Arka planlar,mouse imleçleri,temalar vs. ne olacak?

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460

Deb paketi yapmak uğraştırıcı değil.
deb.debian.org mirrorlarına ekleneceğini sanmam, git reposu oluşturup ordan deploy edersiniz.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
Evet.
Alien gibi converter araçları ile kullanılır.
Daha iyi olur bence. En azından daha fazla insana ulaşır.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@illedelinux hocam dağıtımın sürüm adları değiştirilebilir. "Kuzu" "Ceylan" gibi sürekli değişen adlardansa bir Debian 10 tabalı olanlar için bir de Debian 11 tabanlı olanlar için iki sürüm adı içeren dağıtım yeterli olur bence. Debian 10 ve 11 tabanlı dağıtımlar sürekli olarak güncel olmalı. Mesela bugün XfceBox sürümü çıktığı zaman hem Debian 10 hem de Debian 11 tabanlı olan iki dağıtım daha fazla işe yarar bence. Tabi takdir sizin.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube