İlkokul düzeyinden Lise 2 düzeyine gelmek

Silicone Android Uygulaması

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
İyi günler forum ahalisi. Notlarım paspas yapıyor. Matematik 4 işlemi bile bilmiyorum. 10. sınıfa geçtim. Diğer derslerde de durumum çok farklı değil. Sadece İngilizcem iyi. Bu yıl bölüm seçeceğiz ve sayısal seçmek zorundayım. Sınıfta kalırım da sözel veya eşit ağırlık seçmem. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Hem hiçbir dersten kalmamam lazım hem de matematik ve türevlerinden full çekmem lazım. Ne önerirsiniz?

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bizden nasil bir cevap bekliyorsun? Bence soyleyecegimiz seyi biliyorsun. Calisacaksin, baska yolu yok.

Çalışacağımı bende biliyorum. Ama çalışayım demekle olmuyor. Hangi yolu izlemem gerektiği önemli. Usülsüz vusül olmaz.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hocam yanlış anlamayın ama 0 dan bir temel ile hedefiniz ne bilmiyorum ama sayısal çok zor. Ya eşit ağırlık ya dil seçip çok daha iyi sıralama yapabilirsiniz. Ailee baskısı varsa bunu açıklayın. 4 işlemi nasıl yapamıyorsunuz ben onu anlayamadım.

Hiç çalışmamamdan kaynaklı. Aile baskısı yok. Sayısal seçeceğim kararlıyım.

shipeeman

Silver Sample
İfade skoru
933
Çalışacağımı bende biliyorum. Ama çalışayım demekle olmuyor. Hangi yolu izlemem gerektiği önemli. Usülsüz vusül olmaz.

Hocam hem 4 işlemi bilmiyorsun sayısal seçecem diyorsun dediğin çok tuhaf bana kalsa eşit ağırlık seç.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555

Bir eğitim kurumuna ( dershaneler, özel ders kurumları ) başvurun. Özel ders alın, 3.sınıftan lise 2'ye kadar çalışın. Önünüzde 4 ay var diyelim maksimum 2 haftada bir sınıfı bitirmeye çalışın.

Aware

Silver Sample
İfade skoru
1.437

Nasıl bir kapasiten var bilemiyorum. Onu senin bulman gerekiyor. Biri 1 saatte anlar belki sen 2 saatte anlarsın. Temelin olmadığı için belkide 4 saat daha fazla çalışman gerekecek. Adım adım matematik serisine başla 1. Den itibaren çözmeye başla aynı şekilde Türkçe'ye de başlamalısın. Özellikle paragraf çöz günlük 5-10 tane 2-3 hafta sonra 10-15 böyle böyle Max 20 ye sabitle. Diğer fen ve sosyal dersleri için ya internetten ciddi bir şekilde not çıkararak konu çalışıp soru çözeceksin ya da düzgün bir rehberlik hocası olane bir dershaneye gidip onlarla beraber planlayacaksın. Ama gününün 7-8 saatini ayırmalısın. İlk başladığından 2-3 saate daha sonra 1-2 hafta sonra 4-5 saat dahae sonra Max 1 ay sonra 6-7 saate çıkart ve aşağısına düşme.

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bir eğitim kurumuna ( dershaneler, özel ders kurumları ) başvurun. Özel ders alın, 3.sınıftan lise 2'ye kadar çalışın. Önünüzde 4 ay var diyelim maksimum 2 haftada bir sınıfı bitirmeye çalışın.

Şu an durumumuz olmadığı için evdeki imkanlarla yapmam gerekiyor. Gerekirse günde 5 saat bile çalışabilirim ama bana nasıl çalışmam gerektiğini birisinin anlatması gerekiyor. En son 4. Sınıfta çalışmıştım ortalamam 95 üstüydü o yıl ama unuttum çalışmayıda dersleride. Bu yıl akıllandım maalesef. Biraz geç oldu ama.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Şu an durumumuz olmadığı için evdeki imkanlarla yapmam gerekiyor. Gerekirse günde 5 saat bile çalışabilirim ama bana nasıl çalışmam gerektiğini birisinin anlatması gerekiyor. En son 4. Sınıfta çalışmıştım ortalamam 95 üstüydü o yıl ama unuttum çalışmayıda dersleride. Bu yıl akıllandım maalesef. Biraz geç oldu ama.
5 Saat az bile. Ne kadar bir süren var?

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Nasıl bir kapasiten var bilemiyorum. Onu senin bulman gerekiyor. Biri 1 saatte anlar belki sen 2 saatte anlarsın. Temelin olmadığı için belkide 4 saat daha fazla çalışman gerekecek. Adım adım matematik serisine başla 1. Den itibaren çözmeye başla aynı şekilde Türkçe'ye de başlamalısın. Özellikle paragraf çöz günlük 5-10 tane 2-3 hafta sonra 10-15 böyle böyle Max 20 ye sabitle. Diğer fen ve sosyal dersleri için ya internetten ciddi bir şekilde not çıkararak konu çalışıp soru çözeceksin ya da düzgün bir rehberlik hocası olane bir dershaneye gidip onlarla beraber planlayacaksın. Ama gününün 7-8 saatini ayırmalısın. İlk başladığından 2-3 saate daha sonra 1-2 hafta sonra 4-5 saat dahae sonra Max 1 ay sonra 6-7 saate çıkart ve aşağısına düşme.

Zeka konusunda sorunum yok. Ortalama üstü bir zekam var.

5 Saat az bile. Ne kadar bir süren var?

Akşam 10'da yatıp sabah 5'te başlayacağım. Bilgisayarımı ve telefonumu kaldıracağım. Sadece yemekte başından kalkarım. Onun dışında tüm günümü çalışmaya verebilirim.

Gülen arkadaşlar. Acizliğinizden mi yoksa heves kırma isteğinizden mi?

Son düzenleme:

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Zeka konusunda sorunum yok. Ortalama üstü bir zekam var.

Akşam 10'da yatıp sabah 5'te başlayacağım. Bilgisayarımı ve telefonumu kaldıracağım. Sadece yemekte başından kalkarım. Onun dışında tüm günümü çalışmaya verebilirim.
O anlamda demedim. Ne kadar bir süren var Lise 2 düzeyine gelmek için. Örneğin 1 ay sürem var gibi.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube