Her bütçeye kulak üstü kulaklık önerileri

Silicone Android Uygulaması
KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Razer Nari kaynaklar listesinde ama konulmamış niyeyse bu arada.
Nari'yi kullanacaktım fakat o incelemeyi görüp kararımı değiştirdim, aynı fiyatta daha iyi alternatifleri var.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bazı kişilerde üsteki kısım rahatsızlık yapıyormuş.
Üst kısmın fazla rahat olduğunu söyleyemem ama rahatsız da etmedi. Ortalama yani.

Son düzenleme: Moderatör:
KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Sorunu olmadığını bende biliyorum hem marka kötü hem de 300 TL'ye değmez (y)
Marka kötü derken :D Şu an modele göre yorum yapıyoruz. CH321'i diyorsan bazı kullanıcıların kafasına oturmayabiliyor.

Ayrıca ben rehbere koyduğumda 296 TL değildi 270 TL'ydi ne ara zam gelmiş yav :D.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
2000 TL'ye gerçek 7.1 kulaklık koyulsaydı fena olmazdı.
Gerçek 7.1 olması için 10 tane sürücü olması lazım. 10 tane sürücü oluncada işler değişiyor.

Sanal 7.1'lerin bu bütçede performansları gayet iyi. Ayrıca sanal 7.1'lerin ses kalitesi gerçek 7.1'lerinkine göre daha iyi oluyor.

2000 TL gerçek kablosuz 7.1 kulaklık atın ekleyeceğim.

Elinize sağlık hocam ama biraz değiştirilmesi gerekenler var. MH752 eklenebilir ve H2029 çıkarılmalı.
MH752 var zaten :d

H2029'un ne sorunu var da çıkartıyım?

Son düzenleme:

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Gerçek 7.1 olması için 7 tane sürücü olması lazım. 7 tane sürücü oluncada işler değişiyor.

8 tane olması lazım o 7.1 dediğin surround ses için. Nokta demek artı demek. 2.1 = 2 + 1 = 3 sürücü mesela. Yazılımsal olmayan ama 8 sürücü gerektirmeyen 7.1 de var, elektrostatik sürücülü (precog gibi) kulaklıklara koyuyorlar. Aslında 8 sürücü koymak bu kadar zor değil neden kaçıyor firmalar anlamıyorum. KZ minnacık alana bile 8 sürücü sığdırmış ES16'da, üstelik kulak başı 8.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
8 tane olması lazım o 7.1 dediğin surround ses için. Nokta = artı. 2.1 = 2 + 1 = 3 sürücü mesela. Yazılımsal olmayan ama 8 sürücü gerektirmeyen 7.1 de var, elektrostatik sürücülü (precog gibi) kulaklıklara koyuyorlar. Aslında 8 sürücü koymak bu kadar zor değil neden kaçıyor firmalar anlamıyorum. KZ minnacık alana bile 8 sürücü sığdırmış ES16'da, üstelik kulak başı 8.
Şimdi baktım sağ ve solda 5 tane olmak üzere toplam 10 tane sürücü olması lazım.

Gerçek 7.1 olması için.

Fiyatına göre iyi değil, H2016D seviyesinde bir kulaklık. MH752'yi de görmemişim, kusura bakmayın.
Mikrofonu farklı, tasarımı farklı ki bu önemli bir artı, frekansları farklı, akımı farklı.

İkisinde de 50mm sürücü olması aynı kulaklıkar olduğu anlamına gelmiyor. Mikrofonlarının farklı olması bile iki kulaklıkğı birbirinden ayırır.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Şimdi baktım sağ ve solda 5 tane olmak üzere toplam 10 tane sürücü olması lazım.

Gerçek 7.1 olması için.

Gerçek 7.1 demek 8 hoparlör demek. Kulaklıklarla hayatımıza giren bir şey değil, eskiden beri 8 hoparlörle gelen 7.1 ses sistemleri var. Dediğim gibi, nokta demek artı demek. 5.1 demek 5 + 1 = 6 hoparlör lazım demek. Kulaklıklardaki şey 7.1 değil aslında, surround etkisi için bol bol sürücü koyup ismini 7.1 yapıyorlar. Elektrostatik sürücünün verdiği "7.1"den çok da farkı olmayan bir ses çıkıyor. Dolby Atmos kullanmak gibi bir nevi. Gerçek 7.1'de hoparlörleri ses almak istediğin yerlere yerleştiriyorsun, uyumlu yazılım da varsa bağladığın cihazda, arkadan gelen ses arkaya koyduğun hoparlörden, sağ önden gelen ses sağ öne koyduğun hoparlörden ağırlıklı olarak geliyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube