Hackintosh hakkında merak ettikleriniz

Silicone Android Uygulaması
KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Neden bazı sistemler, (Mesela benim.) ile uyumsuz? GNU+Linux'ta da bunu çok az gördüm fakat Windows ile uyumsuz bilgisayarı olanı hiç görmedim mesela.
Bunun çok fazla sebebi var, Windows’ta birçok evrensel sürücü var bu yüzden donanımların sorunsuz çalışabiliyor. Ama macOS doğrudan çoğu PC donanımını desteklemiyor, çoğu sürücü Hackintosh topluluğu tarafından yazılıyor.

Bazı sistemlerde sadece ekran kartı yüzünden uyum problemi çıkabiliyor, mimari farklılıklar bile buna dahil. 650 Ti’nin destek listesinde olup 660 Ti Boost’un olmaması gibi.

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
Apple tamamen desteğini Apple Silicon haricinde kestiğinde Hackintosh'un devam etme imkanı var mı?

Desteklenmeyen GPU'lara GPU üreticileri harici kişiler sürücü çıkarabilir mi?

KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Performansın geri kaldığı noktalar oluyor mu?
Bu sisteme bağlı bir durum kimi zaman Windows’tan bile verimli olabiliyor, mesala benim sistemimin Geekbench sonucu macOS’te daha yüksek. :D
Apple tamamen desteğini Apple Silicon haricinde kestiğinde Hackintosh'un devam etme imkanı var mı?
Son destek verilen sürüme kadar devam eder, ama her geçen sene o sürüm eskiyeceği bir süre sonra işlevselliği kalmaz. Tabii ileride tüm üreticiler ARM’ye geçerse devam etme ihtimali var.

Desteklenmeyen GPU'lara GPU üreticileri harici kişiler sürücü çıkarabilir mi?
Sistemin çekirdeğinde gerekli altyapı yoksa biraz zor.

god

Bronze Sample
İfade skoru
578
Hackintosh ne kadar güvenli? Sonuçta arkadasında resmi bir şey yok. Ben hassas işlerimi dahi güvenle yapabilir miyim?

KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
@god,

Geç gördüm kusuruma bakma, güvenlik konusunda herhangi bir sorun yok. İmajlar zaten App Store üzerinden indirilen paketin üzerine bootloader ve EFI uyarlanarak yapılıyor. Hackintosh ile ciddi işler yapanlarda var, Technopat'ın render sisteminde de Hackintosh kurulu diye biliyorum.

Resmilik kısmı göreceli sonuçta açık bulup cihazını gerçek Mac gibi gösteriyorsun.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Hem kategoriyi canlandırmak hem de akıldaki soru işaretlerini kaldırmak için böyle bir konu açmak istedim, sistemim uyumlu mu soruları hariç merak ettiğiniz her soruyu sorabilirsiniz. :)
Mac kullanıyor gibi mi oluyoruz Hackintosh ile? Bir de Windows gibi direkt kuruluyor mu yoksa ek işlemler gerekiyor mu?

KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Mac kullanıyor gibi mi oluyoruz Hackintosh ile? Bir de Windows gibi direkt kuruluyor mu yoksa ek işlemler gerekiyor mu?
Eğer gerekli BIOS ayarlarını yaparsan normal Windows kurulumundan bir farkı yok.

Mac gibi olması sisteme göre değişir ama orta-iyi bir sisteminiz varsa gayet performanslı oluyor.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
RTX 3060 ve İ7 10870H için uygun EFİ var mıdır? Cihaz DELL G15 5510.

(Bu arada kuracağımdan sormuyorum, belki çok çok ileride BigSur falan kurarım, o yüzden konu açmak yerine buraya sordum)

KS
yigit

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Screen Shot 2021-08-09 at 22.52.59.png

Şöyle tatlı bir masaüstünden nasıl vazgeçebilirsin ki? Dağınıklığa aldanmayın.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube