H2002D Hakkında Sorularım

Silicone Android Uygulaması

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
PossibleTurco abimiz cevap verene kadar bu iki incelemeye bakabilirsin.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Öncelikle kendisini iki adet ses yongası ile test ettim. Birisi ALC891 birisi ise ALC269. ALC891 performansı tek kelimeyle muazzamdı. Bass ve tiz dengesi harikaydı. ALC269 gibi 10 yıllık bir ses kartı ile denediğim de ise yine ses güzeldi ama tam istediğim gibi değildi. Bass olayı ALC269 ile biraz kötüydü. Ekolayzer ayarı ile onu da halettim. Ses kalitesi ses yonganıza göre değişir. Bu kulaklık 3.5mm olduğu için haliyle gücü ses yonganızdan alıyor. USB ile bağlananlar gibi değil yani.

Malzeme kalitesi olarak mükemmel diyebilirim. Kablosu örgü, içerisinden çıkan çoklayıcı bile örgü kablo. Tek sorun örgü kablonun biraz kıvrılan bir yapısı olması. Yani kıvrılıyor böyle düz durmuyor masada. Bir de kablo çok uzun. Masaüstün de sıkıntı değil ama laptop kullanırken kabloyu masaya koymanız gerekebiliyor. Gövde kısmı Alüminyum kendisinin. Yani bu dayanıklılığına dayanıklılık katıyor. Geriye kalan plastik kısımlar ise sert ve kaliteli bir plastik.

Kulak padleri oldukça dolgun ve rahat. Uzun kullanımda ne kulağım ne de kafam ağrıdı. Kafa bandı da yastık gibi tabiri caizse. :D

Kafa bandı sanırsam 12 çentikten oluşuyor. İstediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz bandı. Ben altıncı çentikte kullanıyorum. Mikrofon kısmı çıkabiliyor. Yani işiniz yoksa mikrofonu çıkartabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofon bozulursa yerine yenisini takma imkanınız da olacak. Mikrofon kalitesi ise fena değil. Karşıya ses veriyor ALC269 ile nedense. ALC891 ses yongasın da yok bu durum. Onu da eko iptali ile hallettim.

KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Öncelikle kendisini iki adet ses yongası ile test ettim. Birisi ALC891 birisi ise ALC269. ALC891 performansı tek kelimeyle muazzamdı. Bass ve tiz dengesi harikaydı. ALC269 gibi 10 yıllık bir ses kartı ile denediğim de ise yine ses güzeldi ama tam istediğim gibi değildi. Bass olayı ALC269 ile biraz kötüydü. Ekolayzer ayarı ile onu da halettim. Ses kalitesi ses yonganıza göre değişir. Bu kulaklık 3.5mm olduğu için haliyle gücü ses yonganızdan alıyor. USB ile bağlananlar gibi değil yani.

Malzeme kalitesi olarak mükemmel diyebilirim. Kablosu örgü, içerisinden çıkan çoklayıcı bile örgü kablo. Tek sorun örgü kablonun biraz kıvrılan bir yapısı olması. Yani kıvrılıyor böyle düz durmuyor masada. Bir de kablo çok uzun. Masaüstün de sıkıntı değil ama laptop kullanırken kabloyu masaya koymanız gerekebiliyor. Gövde kısmı Alüminyum kendisinin. Yani bu dayanıklılığına dayanıklılık katıyor. Geriye kalan plastik kısımlar ise sert ve kaliteli bir plastik.

Kulak padleri oldukça dolgun ve rahat. Uzun kullanımda ne kulağım ne de kafam ağrıdı. Kafa bandı da yastık gibi tabiri caizse. :D

Kafa bandı sanırsam 12 çentikten oluşuyor. İstediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz bandı. Ben altıncı çentikte kullanıyorum. Mikrofon kısmı çıkabiliyor. Yani işiniz yoksa mikrofonu çıkartabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofon bozulursa yerine yenisini takma imkanınız da olacak. Mikrofon kalitesi ise fena değil. Karşıya ses veriyor ALC269 ile nedense. ALC891 ses yongasın da yok bu durum. Onu da eko iptali ile hallettim.
Hocam bende Asus H110M-K anakart var bundaki ses yongasına nereden bakabilirim?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam bende Asus H110M-K anakart var bundaki ses yongasına nereden bakabilirim?
ALC897 sanırım hocam. ALC892'nin aynısı sadece biraz daha iyi. Yani ses kalitesi anlamında şüphelenmenize gerek yok. Ayrıca AIDA 64 ile bir bakın siz yine de.

MATA

Silver Sample
İfade skoru
1.207
Peki sizin deneyimleriniz nasıl? Kısaca anlatabilir misiniz?
Ses kalitesi olarak çok yüksek sesli müzikleri dinlemedim o yüzden metal seviyorsanız bir şey diyemem ama ses netliği olsun tiz ve bas olsun gayet iyi. Bendeki kulaklığın mikrofon tuşu çalışmıyor ama bu bilgisayarımdan dolayı galiba. Bazı sesleri karşıya iletiyor, illa yüksek ses olmasına gerek yok çok kısık olup belirli bir frekansta olunca karşıya gitmesine yeterli oluyor. Mikrofonun kablo kısmının plastiği dayanıksız 3. günde yırtıldığı için o günden beri bantlı. Jak ve kablo gayet sağlam plastik ve metal kalitesi de gayet f/p. Biraz uzun kullanınca kafada ağrı yapabiliyor. 300₺ bandında iseniz gayet iyi bir tercih.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube