Rehber GNU/Linux'u yaşamaya başlayalım

Silicone Android Uygulaması

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Ben de yeni girdim sayılır bu işlere. Sanal Makinede deniyorum şimdilik ilk kurduğum sistemlerden birisi illedeLinux :) Fakat Windows'un rahatlığından sonra Linux'un terminali ile uğraşmak zor geliyor. Özellikle eski sürüm kurmuşum galiba bilmiyorum ama İlledeLinux'a program kurarken ne acılar çektim en son bi' arkadaşdan rica ettim o kurdu. Alışmam uzun sürecek.

Bu arada Sanal Makine'de bile neredeyse Windows kadar hızlı bir şey bu. Kullanın kullandırın bir süre sonra direkt bilgisayarıma kuracağım bir tane dağıtım. :)

AhmetHaMzA1232

Silver Sample
İfade skoru
449
Ben de yeni girdim sayılır bu işlere. Sanal Makinede deniyorum şimdilik ilk kurduğum sistemlerden birisi illedeLinux :) Fakat Windows'un rahatlığından sonra Linux'un terminali ile uğraşmak zor geliyor. Özellikle eski sürüm kurmuşum galiba bilmiyorum ama İlledeLinux'a program kurarken ne acılar çektim en son bi' arkadaşdan rica ettim o kurdu. Alışmam uzun sürecek.

Bu arada Sanal Makine'de bile neredeyse Windows kadar hızlı bir şey bu. Kullanın kullandırın bir süre sonra direkt bilgisayarıma kuracağım bir tane dağıtım. :)
Dual boot yapabilirsiniz, bilgisayarın başlangıcında hangi işletim sistemine girmek istediğinizi soruyor,, istediğinize girebiliyorsunuz.

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Dual boot yapabilirsiniz, bilgisayarın başlangıcında hangi işletim sistemine girmek istediğinizi soruyor,, istediğinize girebiliyorsunuz.
Dual Boot'u zorunlu olarak yapacağım zaten. Linux'a tamamen geçmeyi ben istesem bile kullandığım programlar vs. istemez. Acil bir uygulamaya ihtiyaç duyduğumda "bunun linux sürümü var mı?", "linux sürümü yoksa wine ile mi açsam", "acaba wine düzgün açacak mı?" gibi sorulardan dolayı muhtemelen işim aksayacaktır o yüzden dual boot en iyisi.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Fakat Windows'un rahatlığından sonra Linux'un terminali ile uğraşmak zor geliyor.
Linux'un terminal rahatlığından sonra GUI ile uğraşmak zor geliyor. Şak diye 1 satır komutla işini halletmek varken neden iki saat bir yerlere tıklayasın?

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Linux'un terminal rahatlığından sonra GUI ile uğraşmak zor geliyor. Şak diye 1 satır komutla işini halletmek varken neden iki saat bir yerlere tıklayasın?
Terminal'deki özellikle yeni başlayanlar için karmaşık gelebilen komutlar ve "doğru mu yazdım" acaba sorusu yerine butonlara tıklayıp tıklayıp güzel bir arayüzde rahatça ilerlemek daha konforlu geliyor. Üstelik terminalden kurulum yaparken bir sorun yaşadığımda sürekli forumlarda dolaşmak istemiyorum. Windows'ta yaşasam en azından daha iyi bir kaynak olur elimde.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube