GIBIRNet vs Comnet

Silicone Android Uygulaması

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
İnternet hakkında fazla bilgili olmadığımı söyleyerek başlayayım. :D

Şu iki paket arasında kaldım:
G-Net Mega:
Screenshot_2021-06-08-22-55-05-156_com.android.chrome.jpg

Comnet:
Screenshot_2021-06-08-22-53-49-570_com.android.chrome.jpg
GIBIRNet hakkında kararsızım çünkü hem bu gece şöyle bir konuşmam oldu:
Screenshot_2021-06-08-20-49-19-167_com.android.chrome.jpg
Hem de şöyle bir konu gördüm ama eski olaylar tabii:
@GIBIRNet'in profiline bakınca samimi gibiler ama hâlâ kararsızım.
Altyapım böyleymiş:
IMG_20210609_000128.jpg
Siz ne düşünüyorsunuz? Neyi önerirsiniz?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@GIBIRNet

Son düzenleme:

erengore

Bronze Sample
İfade skoru
451
Aslına bakarsak GIBIRNet, Comnet'e göre adını daha fazla duyurdu. Yani bu ilişkiyle gidersek GIBIRNet 1-0 öne geçiyor fakat diğer teknik özellikleri de incelememiz lazım.
ISS uzmanımız @erengore'yi çağıralım.
Sevgili hocam. Moderasyon ve yönetime belirtin. Bildirim gelmedi bana. Ben tesadüfen konuya girdim. Bu bence önemli. İnsanlar etiketleyip yardım isteyince bildirim gelmiyor ve bildirim kutusunda da gözükmüyor.

Konuya dönersek;
Zaten kendisiyle görüştük. Ben Gibir'i bu günlerde beğeniyorum. Hizmet açısından iyi. Comnet de oldukça iyi kendi şahsi görüşüm. Comnet sürekli iyileştirme ve yenilikler yapıyor. Şu an Valve tarafında çalışma var. Geçici olarak TT götürüyor. İki firma da oldukça iyi. Valve'de en düşük pingi muhtemelen GibirNet verir çünkü Viyana tarafına giderken TT kullanıyor ve TT'nin Viyana güzergahı açıkçası efsane. CS:GO gibi oyunlar oynuyorsanız en düşük pingi bu firma verecektir muhtemelen. Comnet ise kendi sunucularıyla götürüyor. Yine aynı şekilde ping düşüktür ve daha az POP aktarımı yaparsınız ancak TT çıkışlarıyla götürmüyor. Bir tık ping yüksek olabilir. Bu konuda ikiside performanslı ve rakipler.

Frankfurt merkezli oyunlar (Rocket League,R6S gibi oyunlarda) elbette Comnet tercih derim. Comnet Frankfurt'da Türkiye'nin en iyi pinglerine sahip benim kendi izlenimim. Çıkışlar ve taşıyıcılarıyla (Atlasco) Frankfurt performansı iyi.

İkisinin de hizmeti iyi ancak VDSL'de bence Comnet yetersiz. Gibir VDSL müşterilerine daha iyi teknik bilgi sunuyor.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
@erengore hocam, aslında CS:GO da oynamayı düşünüyorüm, Rocket League ve R6S oynamayı da düşünüyorum. Ama CS ağırlıklı sanırım. Fazla fark olur mu?

@GIBIRNet'in bu konu hakkındaki görüşünü de merak ettim. Açıkçası bu durum biraz canım sıktı.

erengore

Bronze Sample
İfade skoru
451
@Ramazan Ö,
Hocam Gibir'in ki gibi bir olay Comnet'de de var. Yani ikiside ahlaki açıdan bana göre geçmişine bakıldığında iyi değil. Ama şu günlerde iki firmada da duymuyorum bu tür olayları.

Gibirnet bahsettiğiniz olay ile ilgili görüşünü bildirmeyecek. Hep sordular ama kendileri bildirmediler.

Siz ne zaman İSS değiştireceksiniz?

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
@Ramazan Ö,
Hocam Gibir'in ki gibi bir olay Comnet'de de var. Yani ikiside ahlaki açıdan bana göre geçmişine bakıldığında iyi değil. Ama şu günlerde iki firmada da duymuyorum bu tür olayları.
Hmm, bilmiyordum. Fazla takılmamak gerek o zaman :D
Gibirnet bahsettiğiniz olay ile ilgili görüşünü bildirmeyecek. Hep sordular ama kendileri bildirmediler.
o_O:cugarakeyf:

Siz ne zaman İSS değiştireceksiniz?
Şu yerel ISS her geçen gün sinirlerimi daha çok bozduğu için bu ay içinde kurtulmayı düşünüyorum :)

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Ben geçiş başvurusunda bulunacağım yarın :)
Cidden bazı arkadaşlarda zeka sıkıntısı var. Bilmem kaç aylık bir tane konu için tüm firmayı yargılıyorlar uzuuuuuuuun süredir. O olay uzun süre önce çözüldü ve şu an kullanıyorum, memnunum.
Hocam, deneyimlerinizi aktarabilir misiniz? Memnun musunuz?

Selamlar! V*dafone belasından ailecek bıktığımız için yeni bir internet firması aramaya başladık. Şuan planımız GıbırNet'e geçmek, ondan dolayı birkaç sorum var:

1. Bi sorun yaşadığım zaman karşımda nasıl bir müşteri temsilcisi olcuak?
  2. Bazı İSS'lerin müşteri hizmetleri müşteriye küfür ediyormuş O.O2 GıbırNette öyle birşey yaşar mıyım?
  3. Başvuru yaptıktan ortalama kaç gün sonra evime internet gelir?
@GIBIRNet
Hocam, geçtiniz mı?

Merhabalar:

Değerli müşterimiz firmamız tarafından müşterilerimize eşit ve adil şekilde davranmaktayız. Uslup konusunda her zaman sizlere iyi şekilde davranılmaktadır. Satış öncesi ve Sonrası Çağrı merkezi , Whatsapp , Telegram veya forum kanalı üzerinden yaşamış olduğunuz sorun için dönüş sağlayabilirsiniz.

Geçiş süresi 48 saattir.
Sıfır kurulum ise 7 iş günüdür.

İyi günler dileriz.
Yakında size geçmeyi düşünüyorum :)

Bizim eve yeni kablo döşenmesi gerekiyormuş, bunun fiyatını da ödemem gerekiyor mu? TT ekipleri geliyormuş sanırım, onlar halledebilir mı?

GIBIRNet

GIBIRNet
İfade skoru
142
İnternet hakkında fazla bilgili olmadığımı söyleyerek başlayayım. :D

Şu iki paket arasında kaldım:
GIBIRNet hakkında kararsızım çünkü hem bu gece şöyle bir konuşmam oldu:
Hem de şöyle bir konu gördüm ama eski olaylar tabii:
@GIBIRNet'in profiline bakınca samimi gibiler ama hâlâ kararsızım.
Altyapım böyleymiş:
Siz ne düşünüyorsunuz? Neyi önerirsiniz?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@GIBIRNet
Merhaba :

Değerli müşterimiz Konya ve Aksaray ilçesinde çanak antenden hizmet verdiğimiz için Airfiber şeklinde paketlerimiz mevcuttur.. Bu paketlerimiz Ve Airfiber olarak kapsama alanımızın içerisinde bulunması durumunda faydanalabilirsiniz.

Ve ayrıca Adsl olarakta yerleşik operatör alt yapısında 16 mbite kadar adsl2 alabilirsiniz.

Alt yapı sorgunuzu kontrol sağladığımda 83 Mbite kadar Vdsl2 bağlantı alınabileceği ön görülmektedir. Uyumlu vdsl2 modeminiz var ise ve iç tesisatınızda problem yok ise 83 mbite yakın bir hız değeri alabilirsiniz.

Aklınıza takılan bir soru olması durumunda bizlere forum üzerinden veya çağrı merkezi kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Merhaba :

Değerli müşterimiz Konya ve Aksaray ilçesinde çanak antenden hizmet verdiğimiz için Airfiber şeklinde paketlerimiz mevcuttur.. Bu paketlerimiz Ve Airfiber olarak kapsama alanımızın içerisinde bulunması durumunda faydanalabilirsiniz.

Ve ayrıca Adsl olarakta yerleşik operatör alt yapısında 16 mbite kadar adsl2 alabilirsiniz.

Alt yapı sorgunuzu kontrol sağladığımda 83 Mbite kadar Vdsl2 bağlantı alınabileceği ön görülmektedir. Uyumlu vdsl2 modeminiz var ise ve iç tesisatınızda problem yok ise 83 mbite yakın bir hız değeri alabilirsiniz.

Aklınıza takılan bir soru olması durumunda bizlere forum üzerinden veya çağrı merkezi kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz
Cevabınız için teşekkür ederim :)

Cihazım:
Kablom:
kablo.jpg

Bu uyumlu olmadığı için bizim eve yeni kablo döşenmesi gerekiyormuş, bunun fiyatını da ödemem gerekiyor mu? TT ekipleri geliyormuş sanırım, onlar halledebilir mi? TT ekipleri hallederse ücret ödemesini kime yapmamız lazım?

İyi günler dileriz
Teşekkür ederim, iyi günler :)

GIBIRNet

GIBIRNet
İfade skoru
142
Cevabınız için teşekkür ederim :)

Cihazım:
Kablom:
29012 numaralı eki görüntüle
Bu uyumlu olmadığı için bizim eve yeni kablo döşenmesi gerekiyormuş, bunun fiyatını da ödemem gerekiyor mu? TT ekipleri geliyormuş sanırım, onlar halledebilir mi? TT ekipleri hallederse ücret ödemesini kime yapmamız lazım?

Teşekkür ederim, iyi günler :)
Merhaba:

Değerli müşterimiz iletmiş olduğunuz bir modem değildir bir routerdir yani wan girişine sahip olduğu için hem adsl ve vdsl desteği bulunmamaktadır. Vdsl2 hizmeti alabilmeniz için vdsl destekli modem satın almanız gerektiğinin bilgisini paylaşmak isteriz.

İkinci sorunuz için ise talep etmiş olduğunuz hizmet durumu iç tesisata girdiği için yerleşik operatör tarafından ve firmamız tarafından kablo çekim işlemi sağlanmamaktadır. yerleşik operatör sadece telefon kutusuna gelen kabloya kadar destek vermektedir. Ve telefon kutusundan sonrak dairenizin içerisine kadar kablo çekme işlemi için bir elektrikçiden destek almanız gerekmektedir.

İyi günler dileriz.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Merhaba:

Değerli müşterimiz iletmiş olduğunuz bir modem değildir bir routerdir yani wan girişine sahip olduğu için hem adsl ve vdsl desteği bulunmamaktadır. Vdsl2 hizmeti alabilmeniz için vdsl destekli modem satın almanız gerektiğinin bilgisini paylaşmak isteriz.

İkinci sorunuz için ise talep etmiş olduğunuz hizmet durumu iç tesisata girdiği için yerleşik operatör tarafından ve firmamız tarafından kablo çekim işlemi sağlanmamaktadır. yerleşik operatör sadece telefon kutusuna gelen kabloya kadar destek vermektedir. Ve telefon kutusundan sonrak dairenizin içerisine kadar kablo çekme işlemi için bir elektrikçiden destek almanız gerekmektedir.

İyi günler dileriz.
Teşekkürler, @MisakiTaro hocam da olumlu dönüş yaparsa yarın başvurumu yapıyorum. :)
Basvurduktan sonra kaç gün içinde internet aktif olur? Ekiplerin gelmesi 1 haftayı geçer mi?

Gerçekten Gibirnet çalışıyor. Problem yaşarsam Gibir'e geçeceğim. İlgilenmeleri güzel.
Katılıyorum, az önceki müşteri temsilcisinden memnun kaldım :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube