GIBIRNet kullanan var mı?

Silicone Android Uygulaması

MATA

Silver Sample
İfade skoru
1.207
İlden ile fark ediyor altyapı, tek bir ilden genelleme yapmak doğru değil. Örnek olarak Hakkari'deki altyapı ile İstanbul'daki altyapı bir değil.
Onu kast etmedim zaten. Benim altyapım kötü TT tarafında, iyi olsaydı geçerdim anlamında dedim.

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Bu +10 TL kaç ay yansıtılacak. Kaç ay bu ücreti ödeyeceğim yani?

Tam olarak anlamadım. Geçiş yaparsam TürkTelekom'un modemi alınıp sizinki mi verilecek +10 TL ücret ile. İnternetten aldığım modemi bu durumda kullanabilecek miyim yani +10 TL vermeden? Kusura bakmayın biraz resmi yazmışsınız haliyle fakat anlamadım. :D (Anlayan biri varsa da yazabilir.)
Her ay tarife fiyatına 10tl eklenir.

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695

GIBIRNet

GIBIRNet
İfade skoru
142
O olayı biliyorum. Fakat istisnalar olabiliyor. Bir müşteri temsilcisi yüzünden tüm temsilci ve markaları suçlamak saçma olur bence. Tıpkı kargo firmaları gibi. Kapıya bırakanı da var, evde yoksam dönüp sonra gelen de var aynı şirketten.

Bu arada etiketleri şimdi atacağım. İlk mesajın etiketi gitmiyor. @erengore
@GIBIRNet Size sorum ise neden fiyatlarınız bu kadar ucuz diğer markalar göre? :D :)
Merhabalar:

Değerli müşterimiz pandemi sürecinden dolayı GIBIRNet firmamız olarak her hane kaliteli internet hizmetinden faydalanmayı amaçladığımız için fiyatlarımızı uygun tutmuş bulunmaktayız.

Aklınıza takılan bir soru olması durumunda bizlere forum üzerinden veya Whatsapp ,Telegram, Çağrı merkezi kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

GIBIRNet

GIBIRNet
İfade skoru
142
Peki binada 2 farklı ankastre fiber altyapısı varsa hangi altyapıdan internet sağlanıyor ? Örnek olarak superonline ve türktelekom altyapısı binamda mevcut, hangisi üzerinden alacağım interneti ?
Merhabalar:

Değerli müşterimiz şu anlık için sadece Türk telekom ile anlaşmamız mevcut olup Türk telekom alt yapısı üzerinden Türkiye"nin 81 ilinde faaliyet göstermekteyiz. Superonline ve Türk telekom alt yapıları farklı olduğundan dolayı şu anlık için Superonline ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

Aklınıza takılan bir soru olması durumunda özel mesaj üzerinden veya çağrı merkezimiz Whatsapp , Telegram, ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Merhabalar:

Değerli müşterimiz şu anlık için sadece Türk telekom ile anlaşmamız mevcut olup Türk telekom alt yapısı üzerinden Türkiye"nin 81 ilinde faaliyet göstermekteyiz. Superonline ve Türk telekom alt yapıları farklı olduğundan dolayı şu anlık için Superonline ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

Aklınıza takılan bir soru olması durumunda özel mesaj üzerinden veya çağrı merkezimiz Whatsapp , Telegram, ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz.
Cevabınız için teşekkürler, değerlendireceğim. İyi akşamlar efendim.

GIBIRNet

GIBIRNet
İfade skoru
142
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Bu +10 TL kaç ay yansıtılacak. Kaç ay bu ücreti ödeyeceğim yani? Tek seferlik mi 10 TL?

Tam olarak anlamadım. Geçiş yaparsam TürkTelekom'un modemi alınıp sizinki mi verilecek +10 TL ücret ile. İnternetten aldığım modemi bu durumda kullanabilecek miyim yani +10 TL vermeden? Kusura bakmayın biraz resmi yazmışsınız haliyle fakat anlamadım. :D (Anlayan biri varsa da yazabilir.)
Merhabalar:

Değerli müşterimiz geçiş işlemleri sistemsel üzerinden olduğundan dolayı portunuz cihazınız aynı kalmaktadır. Herhangi tarafınıza yeni modem ve cihaz verilmeyecektir. Modemin mülkiyet hakkı bize geçtiği için modem kurulumu otomatik sağlandığından dolayı fiber sistemlerde sizlerin herhangi bir kurulum yapmasına gerek olmadan hizmetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yerleşik operatör ile anlaşmamız olduğundan dolayı ve bu modemler seri numarası mac adresi sisteme kayıtlı olduğundan dolayı farklı modem takmanız durumunda çalışmamaktadır. Modem kiralık bedeliniz tarifenizin üzerine ek olarak aylık 10 TL olarak tarafınıza yansıtmamız gerekmektedir. Bu ücret abonelik süreci boyunca alınacaktır.

İyi günler dileriz.

erengore

Bronze Sample
İfade skoru
451
Sponsorluklarından sonra markayı biraz daha araştırdım. İyi yorumları da var kötülerde. Sorum şu eğer demeyimlediyseniz nasıl bir hizmetleri var? Artı ve eksi yönleri nelerdir. Yazlık ev için Türk Telekom'dan bu markayı düşünüyorum. Fiber var ve 100 mbps destekliyor. 4 5 aylık yer için 100 küsür TL vermek biraz can sıkıcı olmaya başlıyor. Lütfen görüşlerinizi varsayımlarınızı söylemeyin. Tahmin değil net bir deneyim istiyorum. Yaza doğru markalara bakıp araştırıyorum. Aklımda burası ve Millenicom var şimdilik. Tahattüt olmaları bayağı iyi. Zorla 4 yıldır TT kullanıyorum ve fahiş fiyatlar.
GibirNet'in tam bir eksisi bulunmamakta. Aksine ucuzdur, alacağın verim iyi olacaktır. Millenicom'u bırak.
Gibir, Netspeed, Comnet, Süperonline dışına pek çıkmayın. Gibirden memnun kalacağını düşünüyorum dostum.
Sarı rengi eğer onu diyorsan hatırladığım kadarıyla. Hassas falan çok dikkat edin demişlerdi. Gidince bakacağım tekrar zaten. Bu internet hakkında terimleri pek bilmiyorum, kusura bakmayın. VDSL'nin ne olduğunu daha geçen kış öğrenmiştim. :D
Sarı Fiber Optik kablo. FTTH'dir. Dilediğin firmadan hizmet alabilirsin. Aslında altyapısal problemler olmayacağı için sadece fiyat ve firma odaklı ilerle bu yüzden. Gibir bu konuda pek problem yaşatmaz diye öngörüyorum.
Deneyim açısından fark oluyor mu peki markadan dolayı? Yoksa aynı internet diye bir şey olmaz mı?

Birde desteklerine yazdım geçişlerde modemi alıp yenisini veriyoruz Aylık +10 Tl yansır dediler. Ayrı modemim var Asus. Onu götürüp taksam yine modem verirler mi?

11150 numaralı eki görüntüle
11151 numaralı eki görüntüle
FTTH'de modem kirası farzdır. İlla ki veriyorsunuz. Asus Modeminiz nedir? WAN girişi barındırıyor mu?
Merhabalar:

Değerli müşterimiz geçiş işlemlerinde fiber alt yapıda sizlere verilen kiralık modemin mülkiyet hakkı bizlere geçmektedir. Geçtiği için iade etmenize gerek yoktur.

Yerleşik operatör anlaşmamıza göre Fiber Alt yapısı (FTTB/ FTTH) sahibi olanlar için Fiber modem kira ücretini Aylık + 10 TL olarak faturanıza yansıtmak durumundayız.

Bu modemlerin mülkiyet hakkı Yerleşik operatör ait olup cihazların satışı bulunmamaktadır. Ve Seri numaraları ve Mac adresleri sisteme kayıtlı olduğundan dolayı. Farklı modem kullanmanız durumunda çalışmayacaktır.

Abonelik iptali durumunda Yerleşik operatör tarafından sizlere verilen modemin ve cihazların firmamıza iade edilmesi gerekmektedir. Adsl ve Vdsl alt yapılarda bu ücret alınmamaktadır. ve Müşterilerimiz istediği modemi kullanabilirler.

İyi günler dileriz.
Farklı modemde erişim teknik olarak sağlanabilmektedir. WAN ayarlında VLANID değeri, kullanıcı adı, şifresi bilgileri genellikle FTTH altyapıda müşterinin hizmet alabilmesi için yeterlidir.

Siz gerekirse arkadaşıma kullanıcı adını ve şifresini verin. Ben arkadaşıma kendi modemini kurarım. Özetle FTTH'de de istenilen modem kullanılabilmektedir.

Yerleşik altyapı sağlayıcısına ONT yani Optik dönüştürücüler kayıt edilmektedir. Onlar kayıt edildikten sonra o cihazlara bağlanacak Yönlendirici aygıtlarının herhangi bir sorun meydana gelmeksizin gerekli bilgilerle bağlantı sağlanabilir.

Bu arada çoğu firmanın böyle bir yetkili servisi yok. Sizi tebrik ediyorum. Minik bir bilgi yanlışını düzeltmek istedim. @MESs¹¹ gerekirse ben yardımcı olurum dostum.
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Bu +10 TL kaç ay yansıtılacak. Kaç ay bu ücreti ödeyeceğim yani? Tek seferlik mi 10 TL?

10 TL fiyatı her ay ödeyeceksin modem için. Ve bu her firma için zorunlu fiber altyapıda. Sen dilersen kendi modemini kullanırsın. Ama kullanırken de o 10TL'yi vermek zorundasın.

KS
MESs¹¹

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
GibirNet'in tam bir eksisi bulunmamakta. Aksine ucuzdur, alacağın verim iyi olacaktır. Millenicom'u bırak.
Gibir, Netspeed, Comnet, Süperonline dışına pek çıkmayın. Gibirden memnun kalacağını düşünüyorum dostum.

Sarı Fiber Optik kablo. FTTH'dir. Dilediğin firmadan hizmet alabilirsin. Aslında altyapısal problemler olmayacağı için sadece fiyat ve firma odaklı ilerle bu yüzden. Gibir bu konuda pek problem yaşatmaz diye öngörüyorum.
Tamamdır. Ben de burayı düşünüyorum.
FTTH'de modem kirası farzdır. İlla ki veriyorsunuz. Asus Modeminiz nedir? WAN girişi barındırıyor mu?
Bu kanka. Anlamıyorum WAN LAN falan. Al bak sen bi.

10 TL fiyatı her ay ödeyeceksin modem için. Ve bu her firma için zorunlu fiber altyapıda. Sen dilersen kendi modemini kullanırsın. Ama kullanırken de o 10TL'yi vermek zorundasın.
Anladım aga eyvallah. <3 O zaman kalsın. Boşa çantamda götürmeyeyim yük edip. TürkTelekom'un ki iyiydi.

Uzun lafın kısası 100 mbps internet 95 TL oluyor yani.

erengore

Bronze Sample
İfade skoru
451
Tamamdır. Ben de burayı düşünüyorum.

Bu kanka. Anlamıyorum WAN LAN falan. Al bak sen bi.

Anladım aga eyvallah. <3 O zaman kalsın. Boşa çantamda götürmeyeyim yük edip. TürkTelekom'un ki iyiydi.

Uzun lafın kısası 100 mbps internet 95 TL oluyor yani.
O attığın modem Türk Telekom'un sana vereceği modemden kötü. Kesinlikle Türk Telekom'un vereceği modemi kullan. Şöyle ki bildiğim kadarıyla Gibir'de de Altyapı Kiralama yani Port bedeli 10 TL+10TL (Modem Kira Ücreti) alınacak. 20 TL eklemeleri lazım. Belki Gibirnet birini kendisi karşılamak isteyebilir.

Eğer Türk Telekom modemi kullanmak istemiyorum dersen de bildiğim güzel aygıtlar var. Benim cihazı biliyorsundur. O da Asus. Belki fazla para vermek istemem dersen Keenetic'in güzel bir cihazını da bulup gönderebilirim sana. Belki onu alırsın.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube