Genel olarak hangi işlemci markasını seversiniz?

İntel Vs AMD

• Toplam oy
    48
Silicone Android Uygulaması

Yiğit KAMURAY

Gold Sample
İfade skoru
2.205
Intel'i de, AMD'yi de pek sevmem.

Intel kral olduğu dönemlerde bile gereksiz zam yapmadı AMD gibi. AMD zam yaptı.
Intel'in bir yerlerinde kurt var her 2 sene anakart değiştiriyor.

Bunlar gibi 2 markayı da övüp, gömüp geçiştirip 15-20 tane daha madde sayabilirim de; gerek yok. Hepimiz biliyoruz zaten az çok.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Kim daha çok kullanıcıyı önemsiyor ve iyi işler çıkartıyorsa ben ondan yanayım. :) Değişiyor benim için yani. AMD'yi de sevdiğim zaman oluyor, Intel'i de. Fan değil tüketiciyim. Çıkarım kimden yanaysa onu tercih ederim.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bu anket 2016 gibi açılsaydı İntel alırdı muhtemelen. Ki zaten normal olan bu. Mesela İntel AMD'den şu an kat kat iyi işlemciler üretse fakat anketi AMD kazansa sorun var demektir.

Günümüzde AMD. Fakat gelecekte değişecektir.

KS
Mansion

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
Bu anket 2016 gibi açılsaydı İntel alırdı muhtemelen. Ki zaten normal olan bu. Mesela İntel AMD'den şu an kat kat iyi işlemciler üretse fakat anketi AMD kazansa sorun var demektir.

Günümüzde AMD. Fakat gelecekte değişecektir.
Gelecekte İntel gibi şuanlık.
Kim daha çok kullanıcıyı önemsiyor ve iyi işler çıkartıyorsa ben ondan yanayım. :) Değişiyor benim için yani. AMD'yi de sevdiğim zaman oluyor, Intel'i de. Fan değil tüketiciyim. Çıkarım kimden yanaysa onu tercih ederim.
Amaç fanlık değil eğlence kim hangi markaya daha yatkın atIyorum iki tamamiyle aynı işlemci mimari bile aynı biri AMD etiketli diğeri İntel etiketli hangisiniz alırdın, bu anket olarak fakat yorumlara hangisinden umudunuz var? Gibi soru sordum.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Param olsa M1 işlemcili MacBook, param az olsa AMD APU alırdım bir sistem alacak olsam.

Verimlilik anlamında M1 cidden çok iyi bir işlemci. AMD bu konuda pek iyi değil ama yine de İntel den kat kat iyidir 😀

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Sandy Brigde, Ivy Brigde, Haswell serisi zamanları Intel işlemciler benim için ön plandaydı o zamanlar FX işlemciler hem fazla güç tüketiyorlardı hem de yerde sürünüyordular. Ryzen ile birlikte Intel çok afalladı. Soket değişmeler, saçma fiyat politikası vs. AMD şuanlık daha tercih edilesi dursa da Intel'inde geride kalacağını sanmam. Apple M işlemcilere gelirsek kişisel bilgisayarlarda yine 1984'te olduğu gibi bugün de yeni bir teknolojiye ön ayak olacak Apple. x86 işlemciler tarihe karışacak ARM işlemciler ön plana çıkacak.

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Animation1.gif

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Evet arkadaşlar forumun ilk 1.inci Silicone işlemci savaşlarını başlatıyorum.
Sadece burada daha çok kullandığınız ve sevdiğiniz marka nedir? Ve hangisinden daha çok umutlusunuz?

Bizzat İntel tercih ederim genelde ve gayet her zaman memnunumdur. 1998 den kalan PC İntel'di ve hala çalışıyordu taş gibiydı taki eskiciye verene kadar :( İntel bir çok zamanda AMD ye göre daha başarılıydı hatta Wikipedia bile İntel için yüksek kalite mikroişlemci AMD için Düşük-Orta kalite mikroişlemcisi derdi. :)

Not: İşlemci seçilirken kesinlikle marka değil modele bakılır. Eğlence amaçlıdır.
Not 2: Sadece bilgisayar işlemcisidir.
İntel hocam Pinleri anakartta işlemcide değil işlemciye bişey olacak kaygısı yok anakarttan sökünce.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube