Gençliğinizin çalındığını düşünüyor musunuz?

Silicone Android Uygulaması

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Gökten düşmeyecek öyle bir kişi. Sen, ben olacak. Hem bu yolda adım atmayalım, ne olacak zaten durum kötü, bana ne, kaçarım. Hem de tüm bunların zıttında biri gelsin. Armut piş ağzıma düş olsun, hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın.
Öyle bir kişinin başa gelmesini reddedecek kadar cahil bir toplumda yaşıyoruz. Bu toplumu düzeltmenin tek yolu boş kafalara oy hakkının yasaklanması.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
@MisakiTaro, Tabii kişilik meselesi. Vatansever adam gitmek istemez, vatan benim pek de umurumda değil.

Zinciri kırmak zor. Bu zincir, bu durumdayken ancak bir devrim ile kırılabilir. Cumhuriyet tarihinde ülkedeki "devrimci" denen kişilere neler olduğunu hepimiz biliyoruz. En başta halk dışlıyor, canavar gibi görüyor. Sonrasında devlet "elini masaya vurarak" malum "tehdidi" ortadan kaldırıyor.
Bu yüzden, bu kafa yapısından kurtulmanın tek yolu halkı resetlemek.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Öyle bir kişinin başa gelmesini reddedecek kadar cahil bir toplumda yaşıyoruz.
O cahil kafaların esasında senden, benden pek farkı yok. Yanlış bilgi, cımbızlanmış bilgi, eğitim eksikliğinden dolayı böyleler. Bunları düzeltip düzeltmemek de tamamen bizim elimizde. Herkes cahil, o yüzden olmuyor diye düşünmemek gerek. Bu zaten her dönem böyleydi, bir şeyler başaranlar ise bunu kabullenmeye çalışanlar yerine bu cahil toplumu da eğitmeye çalışanlar oldu. Halka değer veren, aydınlatmaya çalışanlar oldu. Reform yapan, inkılap yapan. Gücünün yettiğince yardım edenler oldu. Yok bunların hepsini öldür, yok bunların oy hakkını al, yok bunları ülkeden sürgün et gibi fikirlerle bir yere varamayız.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
O cahil kafaların esasında senden, benden pek farkı yok. Yanlış bilgi, cımbızlanmış bilgi, eğitim eksikliğinden dolayı böyleler. Bunları düzeltip düzeltmemek de tamamen bizim elimizde. Herkes cahil, o yüzden olmuyor diye düşünmemek gerek. Bu zaten her dönem böyleydi, bir şeyler başaranlar ise bunu kabullenmeye çalışanlar yerine bu cahil toplumu da eğitmeye çalışanlar oldu. Halka değer veren, aydınlatmaya çalışanlar oldu. Yok bunların hepsini öldür, yok bunların oy hakkını al, yok bunları ülkeden sürgün et gibi fikirlerle bir yere varamayız.
Mevcut düzen için bir çözümün varsa buyur siyasete atılmanın tam vakti.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
@MisakiTaro, Tabii kişilik meselesi. Vatansever adam gitmek istemez, vatan benim pek de umurumda değil.
Vatansever insan olsakta bu gitmek istiyoruz çünkü bizlere değer verecek adamlar yok. Ne zaman gelirler tartışılır.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
O cahil kafaların esasında senden, benden pek farkı yok. Yanlış bilgi, cımbızlanmış bilgi, eğitim eksikliğinden dolayı böyleler.
Bana ne? Ben üstün bir varlık mıyım? Ben öğrenebiliyorum da o öğrenemiyor mu?
Bunları düzeltip düzeltmemek de tamamen bizim elimizde.
Yoo değil.
Herkes cahil, o yüzden olmuyor diye düşünmemek gerek.
O yüzden olmuyor, başka sebep mi var?

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Yok bunların hepsini öldür, yok bunların oy hakkını al, yok bunları ülkeden sürgün et gibi fikirlerle bir yere varamayız.
Varılabilir aslında. Pek de zeki olmayan Türk halkı başka bir şeyden anlamıyor. Atatürk de zamanında çıkan isyanları bastırmak için şiddete başvurdu. Bunun gibi düşünebiliriz.

Ülkede mal çok, bu malları örgütleyecek kurnaz da çok. Bu yüzden eskiye dönmek istenmiyorsa bu arkadaşların etkisiz hale getirilmesi en doğrusu. Tekrar belirtiyorum, zafere giden yolda her şey mübahtır.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Yatılı okumasaydım iyiydi. 4 yıl daha bir çöpe gitmiş gibi hissediyorum.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Mevcut düzen için bir çözümün varsa buyur siyasete atılmanın tam vakti.
Bu dediklerim kendi kafamdan uydurduğum şeyler değil esasında biliyor musun? Bunların hepsini Mansur Yavaş da diyor, Muharrem İnce de, Ali Babacan da. Bir seçmen olarak iyice araştırıp halkın yararına olacağını düşündüğün partiye oy vermen yeterli. Herkes şu anki hükümet gibi mi düşünüyor? Hayır, bir hükümeti bu kadar ayakta tutmamız bile hata.

Varılabilir aslında. Pek de zeki olmayan Türk halkı başka bir şeyden anlamıyor. Atatürk de zamanında çıkan isyanları bastırmak için şiddete başvurdu. Bunun gibi düşünebiliriz.
Vatana ihanet amaçlı yapılan işleme şiddet uygulamak farklı bir şey. Bir kişi seninle aynı düşüncede değil diye şiddet uygulamak farklı bir şey. Bunun gibi düşünemeyiz. Senin diyeceğin bir laf değil bu. Şu an rasyonelliğini kaybettin. "Mültecilere karşı değilim, sadece kontrolsüz alınmasını istemiyorum. Bu yapılan hareket tamamen hata ve faşistlik." diyerek hepsini şiddete göndermek, bir kişinin yaptığını dahil olduğu grubun tümüne yaymak hoş değil diyen sen şimdi kendinden farklı düşünen cahillere şiddet uygulanabilir diyerek zafere giden her şey mübahtır diyorsun. :)

Bana ne? Ben üstün bir varlık mıyım? Ben öğrenebiliyorum da o öğrenemiyor mu?

Yoo değil.

O yüzden olmuyor, başka sebep mi var?
Dediğin şeyler saçma. Ülkenin durumunu düzeltmek senin elinde değil de yabancının elinde mi?

Fakat zincir bir kez kırılırsa aynısının olmasına bir daha izin vermezler. Zinciri kırmak bizim görevimiz değil belki ama illa birisi kıracak ve o zaman ne kadar geç olsa da bir yerlere geleceğiz.
Ülkenin genelinin bu kafasıyla bırak zincir kırılmasını daha da kenetlenir zincirler birbirine. Siyasal İslamcısı, muhalifi, kararsızı, alayı bir garip. Merak ediyorum ülkenin sonunu.

Yatılı okumasaydım iyiydi. 4 yıl daha bir çöpe gitmiş gibi hissediyorum.
Evinin bulunduğu şehirde okuyorsan bence de bayağı saçma. Yurt samimiyeti, o, şu, bu falan pek mantıklı değil. İnsanın evi gibi yok. Bana da boşa gitmiş bir zaman gibi geliyor sürekli oradan ayrılmamak.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Evinin bulunduğu şehirde okuyorsan bence de biraz saçma. Yurt samimiyeti, o, şu, bu falan pek mantıklı değil. İnsanın evi gibi yok

Sırf annem öğretmen diye devlet yurt hakkı vermiş, yürüyerek 2 dakika mesafede okullar varken sırf ayrıcalıkmış diye yatılıya gittim. "Büyük sözü"nün zararları. Devlet sadece öğretmen çocuklarına değil aynı zamanda fakirlere, öksüzlere, yetimlere ve engellilere de yurt hakkı sunuyor halbuki, bedava yüzme havuzu açılmış gibi koşmanın manası yoktu.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube