Galaxy Note 10 Lite vs A72

Silicone Android Uygulaması

Exinie

Silver Sample
İfade skoru
39
Şu an kullandığım telefonun bataryasının yetmemesinden ve eninin kısa gelmesinden şikayetçiyim. Bu yüzden 6.7 inç dev bataryalı telefon arayışına girdim. Android konusunda sadece Samsung kullanmaya kararlıyım fakat Exynos ve Snapdragon işlemciler beni çok arada bırakıyor. Normalde S20 FE ile Note 10 Lite arasında kalmıştım fakat S20 FE'nin çok ciddi sorunları olması yüzünden vazgeçtim.

Samsung konusunda S ve Note serisine kesin kararlıydım ama Note 10 Lite'ın bataryasının 4500mAh olması ve işlemcisinin Exynos olması beni düşündürdü sonra da A72 modelini gördüm. Bataryası 5000mAh ve işlemcisi Snapdragon fakat Note 10 Lite'ın işlemcisinden güçsüz. Sizce ne yapmalıyım? Başka model öneriniz var ise açığım, teşekkürler.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
ama Note 10 Lite'ın bataryasının 4500mAh olması ve işlemcisinin Exynos olması beni düşündürdü
Exynos cihazlarına Samsung gayet iyi ince ayar yapıyor, merak etmeyin.

Ufak bir CPU farkı için 500 mAh daha küçük pile sahip Note 10 Lite'ı almayın aşırı kalem ihtiyacınız yoksa. S20 FE SD sürüm alabilirsiniz. A72'nin de overpriced olduğunu düşünüyorum.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Note 10 Lite eskidi. Amiral gemisi işlemcisi olsa da dediğiniz gibi, o bir Exynos :) Mediamarkt'a daha üç gün önce sorum, sattıkları FE'nin Snapdragon olduğunu söylediler. A72'nin pek de fiyatının malı olmadığını düşünürsek en mantıklı seçim bence 20 FE.

KS
Exinie

Exinie

Silver Sample
İfade skoru
39
5300 TL gibi bir fiyati vardi. Deger diye dusunuyorum.

Mağazadan almak pek istemiyorum açıkçası, internette de sadece Samsung satıyor galiba. Samsung'un sattığı da 5500 TL ediyor o kadar para vermek istemiyorum açıkçası.

Eğer dediğiniz gibi 5300 TL gibi bir fiyatı var ise mağazalarda gidip alabilirim ama 5300 TL yine biraz pahalı geliyor tam 5000 TL olsa çok iyi olurdu benim için.

1625413161467.png

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
O zaman bütçeden biraz düşüp, A52 düşünülebilir. M31s de var, ancak çipseti şu anki fiyatına göre gerçekten güçsüz ve eski. 3K'lara falan düşerse alınabilir ama.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Gidip almak istemiyorum açıkçası, internette de sadece Samsung satıyor galiba. Samsung'un sattığı da 5500 TL ediyor o kadar para vermek istemiyorum açıkçası.

Eğer dediğiniz gibi 5300 TL gibi bir fiyatı var ise mağazalarda, gidip alabilirim.

36261 numaralı eki görüntüle
Yanlis hatirlamiyorsam MediaMarkt'ta S20 FE Exynos ve S20 FE SD'nin fiyatlari ayniydi. 5249 TL olmus oluyor. Arayip sormaniz daha saglikli olur.

KS
Exinie

Exinie

Silver Sample
İfade skoru
39
O zaman bütçeden biraz düşüp, A52 düşünülebilir. M31s de var, ancak çipseti şu anki fiyatına göre gerçekten güçsüz ve eski. 3K'lara falan düşerse alınabilir ama.

Almışken S veya Note serisi alma tarafındayım, hep bir uyuşmazlık çıkıyor. :confused:

Sanırım S20 FE SD alacağım, eğer fiyat içime sinmez ise Note 10 Lite veya A52 alırım.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Almışken S veya Note serisi alma tarafındayım, hep bir uyuşmazlık çıkıyor. :confused:

Sanırım S20 FE SD alacağım, eğer fiyat içime sinmez ise Note 10 Lite veya A52 alırım.
Ben A52 kullaniyorum. Cihazdan memnunum ancak bir sorunu var. Cihazin kasasinda oynama sorunu var. Baska A52 kullanan kisilerle de konustum, cogunda var. Alirsaniz kilifla kullanmanizi tavsiye ederim. Ben o sekilde kullaniyorum.

Ben keske 1 ay bekleyip S20 FE alsaydim diyorum. Daha iyi bir urun.

dolaroldu1tl

Gold Sample
İfade skoru
1.042
"A" serisi giriş seviyesinde alınmaz telefonlar olduklarını düşünüyorum fakat ikisi arasından A72.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
@dolaroldu1tl,
A serisinin bütün ürünleri giriş seviyesi değil, sadece Samsung'un daha uygun fiyatlı telefonlarını koyduğu bir seri. A72 de orta seviye bir telefon zaten. A serisinde üst seviye bir cihaz olarak konumlandırılıyor ama.

dolaroldu1tl

Gold Sample
İfade skoru
1.042
@dolaroldu1tl,
A serisinin bütün ürünleri giriş seviyesi değil, sadece Samsung'un daha uygun fiyatlı telefonlarını koyduğu bir seri. A72 de orta seviye bir telefon zaten. A serisinde üst seviye bir cihaz olarak konumlandırılıyor ama.
Biliyorum, A52'den aşağısı giriş seviyesi sanırım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube