Freebuds 3 300 TL'ye alınır mı?

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
1

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Herkese selam, bi' arkadasimdan 300 TL'ye 2. el Freebuds 3 buldum. Cihaz gayet temiz ve az kullanılmış, merak ettiğim mesele 700-800 TL'ye Freebuds 3'ten daha iyi bir kulak içi kablosuz kulaklık mevcut mu? Ses kalitesi açısından nasıldır? Bir de kızılötesi sensor olmasına rağmen Huawei dışındaki telefonlarda kullanıldığında, kulaklığı kulağınızdan cikardiginizda müzik durmuyormus. Kulaklığı denediğimde Reddit'te gördüğüm olayın gerçek olduğunu fark ettim. Kulaklığı kulağınıza taktığınız zaman takma sesi geliyor ancak cikardiginizda bir şey olmuyor. Bu sensörleri kullanmanın yolu var mı? Belirttiğim gibi 700-800 TL bütçem var, bunu sadece uygun bulduğum için merak ettim. Siz olsanız neyi tercih ederdiniz? @Samotne3030, yardımcı olursanız sevinirim.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
300TL'ye düşünmek bile hata. Temiz demişsiniz, direkt alın. 700-800 bandında da Hammerhead ve Buds 3 Pro falan var, ancak Freebuds 3'ün kalibresinde TWS'ler değiller bunlar. Freebuds 3 kalibresinde (ve hatta bence daha üstün) Galaxy Buds var, ama en son 1100 civarlarındaydı.

EMUI kullanmayan cihazlarda AI Life ile ayarlayınca sensörleri kullanabilmeniz gerek, en azından öyle biliyorum.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
300TL'ye düşünmek bile hata. Temiz demişsiniz, direkt alın. 700-800 bandında da Hammerhead ve Buds 3 Pro falan var, ancak Freebuds 3'ün kalibresinde TWS'ler değiller bunlar. Freebuds 3 kalibresinde (ve hatta bence daha üstün) Galaxy Buds var, ama en son 1100 civarlarındaydı.

EMUI kullanmayan cihazlarda AI Life ile ayarlayınca sensörleri kullanabilmeniz gerek, en azından öyle biliyorum.
Kendisi yurtta oda arkadaşım olduğu için kulaklığı 2 gün denedim ve kulaklığın sol tarafından ses biraz daha az geliyor gibi. Mesela ayrı ayrı kulaklara taktığım zaman sol kulakla sağ kulağın esitlenmesi için ses seviyesini 2 diş daha arttırmam gerekiyor gibi hissediyorum. Bunu kesin olarak teyit etmemin yolu var mı? Birkaç kişiye daha denettim ama onlar da emin olamadı. Belki tıkanıklık vardır diye kulak çubuğu ve kolonya ile bayağı temizlik yaptım, ızgara kısmı çıkıyorsa onu da çıkartıp temizlemeyi düşünüyorum.

Bir de benim de aklımdan A52 ile ekosistem olsun diye Buds 2 almak geçiyordu ancak fiyatı beni korkutuyordu. Aralarında çok az bir fark varsa, silikonsuz olması ve muhtemelen sol kulağından daha az gelmesi sorun olmazsa alacağım gibi duruyor. Bir de daha detaylı temizleyince geçmezse, sağ kulakligin sesini kısmam mantıklı olur mu sizce?

Son olarak bahsettiğim sensör sıkıntısının kaynağını bırakayım. Kulaklığı ses kalitesi açısından bayağı beğendim ancak yazilimini bi' tık yetersiz buldum. Yardımınız için teşekkürler.
https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/eekhcj

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Bunu kesin olarak teyit etmemin yolu var mı?
(Çapraz kanalları da test edin)

Alternatif olarak güzel stereo ses ayrımı olan bir şarkı dinleyin. Örneğin Hotel California, kulaklık testlerinde yaygın kullanılan bir şarkı.
Izgara kısmı çıkıyorsa onu da çıkartıp temizlemeyi düşünüyorum.
Metal ızgarası vardı diye hatırlıyorum, çıkmaması lazım.
Bir de daha detaylı temizleyince geçmezse, sağ kulakligin sesini kısmam mantıklı olur mu sizce?
Çok rahatsız ediyorsa yapılabilir. Erişilebilirlik ayarlarından ses dengesi ayarlayabiliyorsunuz.
Kulaklığı ses kalitesi açısından bayağı beğendim ancak yazilimini bi' tık yetersiz buldum.
Orası maalesef biraz öyle. Belki sorunun kaynağı uygulamaların izin ayarlarıyla alakalı olabilir, Huawei uygulamaları o konularda hassas oluyor.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
(Çapraz kanalları da test edin)

Alternatif olarak güzel stereo ses ayrımı olan bir şarkı dinleyin. Örneğin Hotel California, kulaklık testlerinde yaygın kullanılan bir şarkı.

Metal ızgarası vardı diye hatırlıyorum, çıkmaması lazım.

Çok rahatsız ediyorsa yapılabilir. Erişilebilirlik ayarlarından ses dengesi ayarlayabiliyorsunuz.

Orası maalesef biraz öyle. Belki sorunun kaynağı uygulamaların izin ayarlarıyla alakalı olabilir, Huawei uygulamaları o konularda hassas oluyor.
Satın aldım bakalım, şimdilik memnun gibiyim. Sadece bazı videolarda sol taraftan daha az ses geldiğini hissediyor gibiyim ancak takma şekli ile de alakalıymış. SDN'deki Furkan da sol tarafın ergonomisi ile ilgili sıkıntı yaşamış. Ayrıca sensörlerin şu an vasfı yok, sadece EMUI 10 ve üzeri Huawei telefonlarda çalışıyormuş. Öneri için teşekkürler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube