Forumda Bir Özelliği Kaldırabilseydiniz Neyi Kaldırırdınız?

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
@Doğu'kan

Anladım ne demek istediğini, orada sorun yok. Ben özel mesajdan sırf ifade skoru artsın diye bunu yazmasını mantıksız buldum. Özel mesaj kalkmamalı zaten ama üyeler böylelerini gördüğünde direkt raporlasın ki suistimal edenlerin sayısı azalsın.

Aslında kısıtlamaya gitmek yerine rapor sistemini kullanmakta bitiyor iş.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Forumdan bir özelliği kaldırmak istemem ama böyle boş boş konuların açılmamasını isterdim.
Forumda bundan çok daha gereksiz onaylanan konular var, buna senin konuların da dahil. Kendinle ne güzel çelişiyorsun.

Arada boş konu açmak herkesin hakkı.
Ben senin konularının altına gelip "boş konu bu" yazmadım. Eleştirdim ama böyle boş değil.

Son düzenleme:

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Aynen, önceki konum da boşuna 12 oy aldı, değil mi?
Son konun boş demiyorum ama o kadar küçük bir özellik için 1-2 ay çalışmayı gereksiz görüyorum. İleride forumun belli bir miktar geliri olursa eklenti yazdırılır. Şu an sadece uygulanamayacak olduğunu söylüyorum. 🤔

Nirvana

Silver Sample
İfade skoru
825
Forumdan bir özelliği kaldırmak istemem ama böyle boş boş konuların açılmamasını isterdim.
O zaman konuyu onaylamazsınız olur biter. Kimse burada boş yere mesaj yazmaz da. Sen kendi kafana göre yönet. Doğru, senin forumun.
Senin açtığın "gerekli" bir konu yok. Tartışırsak zararlı sen çıkarsın.
Bir üyenin açtığı konulara bakarak ona zararlı sen çıkarsın demen çok yanlış. Eğer o konu açmazsa o mesaj yazmasa sen zararda olursun, bunu çok iyi biliyorsun. Kurucusun diye bir üyenin açtığı konulara gereksiz diyemezsin. O konu açmazsa belki forum öne çıkamayacak.
Son konun boş demiyorum ama o kadar küçük bir özellik için 1-2 ay çalışmayı gereksiz görüyorum. İleride forumun belli bir miktar geliri olursa eklenti yazdırılır. Şu an sadece uygulanamayacak olduğunu söylüyorum. 🤔
Şu mesajında güzel çevirmişsin. :D

Sana göre gereksiz konular açan bir üye zararlı çıkıyor. Burada herkesi parayla tutmuyorsun ki her zaman gerekli konular açsın. Ek olarak zararlı çıkarsın diyerek neyi kastetttin? Ceza mı vereceksin? Yoksa hesabını mı sileceksin? Özel bir şeyleri ifşa mı edeceksin?

Kusura bakma ama burada tavrını hiç beğenmedim. Kurucu ağırlığını ortaya koy ama böyle olmaz. Ciddi ciddi cevap verirsin buna okeyim. Ama kötüleyerek veya zararlı çıkarsın diyerek olmaz.

Sen böyle davranmaya devam edersen burada kimse ücretsiz durmaz diyeyim.

Gözümden düştün. :(

Bir daha bu konuya mesaj yazmayacam. Umarım mesajımı silmezsin.

Son düzenleme:

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Forumda suistimal edildiğini düşündüğünüz özellikler nedir? Eksi oyun suistimal edildiğine çoğu kez şahit oldum, gereksiz bir eksi atma sevdası var. Bazılarının mesajı okumadan attığına o kadar eminim ki...

Kısacası, olumsuz oyu kaldırırdım. İsteyen artıya basar, istemeyen sadece "Beğenmedim" atar.
Misaki'ye günlük 2 konu sınırı getirirdim, ana sayfam saçma konularla doluyor. :cugarakeyf:
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Şıracı...

695

Bronze Sample
İfade skoru
205
Forumda suistimal edildiğini düşündüğünüz özellikler nedir? Eksi oyun suistimal edildiğine çoğu kez şahit oldum, gereksiz bir eksi atma sevdası var. Bazılarının mesajı okumadan attığına o kadar eminim ki...

Kısacası, olumsuz oyu kaldırırdım. İsteyen artıya basar, istemeyen sadece "Beğenmedim" atar.
İfade bırakma yasağı.
Multi yasağı.

• Beğenmedim
İfadeler: 18
KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Bir üyenin açtığı konulara bakarak ona zararlı sen çıkarsın demen çok yanlış. Eğer o konu açmazsa o mesaj yazmasa sen zararda olursun, bunu çok iyi biliyorsun.
Benim konularımın hepsi kaliteli demedim, onun konularının da hepsi kaliteli değil. Benim sunduğum önerilerin hepsi "gerekli" değil, bunu kabul ediyorum zaten. Fakat, sen de (Misaki) kendi açtığın boş konuların olduğunu kabul edeceksin.

İkinci çelişki: https://www.silicone-forum.com/konu/misaki-neden-cok-konu-aciyor.6121/

Site daha çok arama sonucunda çıksın diye.

Konuyu bu raddeye getiren ben değilim, ilk sayfada sana kurulan Discord sunucularının amacını ve katkısını sordum çünkü sunucuya bir dakika bile bakma fırsatım olmadı. Sen de detaylı açıkladın, tekrardan teşekkürler.

Sizin yapmanız gereken, konumun altına gelip "boş konu" yazmak değil. Özellikle bunu "Kurucu" yazınca daha da vahim bir hâl alıyor. Senin yetkin var, sil konudaki tartışma içerikli mesajları. Çok mu zor bunu yapmak? Sildikten sonra kilitle, de ki: "Konunuz tartışma içerikli olduğundan dolayı kilitlenmiştir." Bunu yapmak varken neden kışkırtan bir yorum atıyorsun?
Şu mesajında güzel çevirmişsin. :D
Bunun argoda bir tabiri var ama...
Yoksa hesabını mı sileceksin?
Silerse silsin, umurumda bile değil. Ben buraya hem eğlenmek hem eğlendirmek, hem de üyelerin bilgileriyle kendimi geliştirmek için geldim ama kurucunun yazdığı cümlelere bak.
Özel bir şeyleri ifşa mı edeceksin?
Benimle ilgili özel pek bir bilgisi yok. Özelden sorular sordum forumla ilgili ama kale bile almadı, baktım ki umursamıyor; ayrıldım konuşmadan.

IP falan mı ifşa edecek, mail adresimi mi ifşa edecek? Silerim maili, çok da zor değil.

Son düzenleme:

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
O zaman konuyu onaylamazsınız olur biter. Kimse burada boş yere mesaj yazmaz da. Sen kendi kafana göre yönet. Doğru, senin forumun.
Ben olsam onaylamazdım.

Bir üyenin açtığı konulara bakarak ona zararlı sen çıkarsın demen çok yanlış. Eğer o konu açmazsa o mesaj yazmasa sen zararda olursun, bunu çok iyi biliyorsun. Kurucusun diye bir üyenin açtığı konulara gereksiz diyemezsin. O konu açmazsa belki forum öne çıkamayacak.
Benim konularımın boş olduğunu iddia ediyor, onun konularına gereksiz dememe gerek yok.

Sana göre gereksiz konular açan bir üye zararlı çıkıyor. Burada herkesi parayla tutmuyorsun ki her zaman gerekli konular açsın. Ek olarak zararlı çıkarsın diyerek neyi kastetttin? Ceza mı vereceksin? Yoksa hesabını mı sileceksin? Özel bir şeyleri ifşa mı edeceksin?
"Zararlı çıkarsın" demek "tartışmayı sen kaybedersin" demek. Ceza verecek olsam arkadaşın çok vukuatı var zaten, birçok kez görmezden geldik. Karşımda böyle konuşabiliyorsa bir yaptırım yapmadığımızı anlayabilirsin.

Kusura bakma ama burada tavrını hiç beğenmedim. Kurucu ağırlığını ortaya koy ama böyle olmaz. Ciddi ciddi cevap verirsin buna okeyim. Ama kötüleyerek veya zararlı çıkarsın diyerek olmaz.

Sen böyle davranmaya devam edersen burada kimse ücretsiz durmaz diyeyim.
Abartmaya gerek yok. Tavrım bence de hoş değil. Bazılarının hakkı budur ama. (y) Herkese hak ettiği gibi davranmak lazım.

Benim konularımın hepsi kaliteli demedim, onun konularının da hepsi kaliteli değil. Benim sunduğum önerilerin hepsi "gerekli" değil, bunu kabul ediyorum zaten. Fakat, sen de (Misaki) kendi açtığın boş konuların olduğunu kabul edeceksin.

İkinci çelişki: https://www.silicone-forum.com/konu/misaki-neden-cok-konu-aciyor.6121/
SEO konusu ile böyle konuların çok farkı var. Aradaki farkı bilmiyorsanız bir şey diyemem. Benim boş konum bayağı az bana kalırsa. Sizin "boş" nitelendirmeniz nasıl bilemem. Belirtirseniz düzeltmeye çalışırım.

Misaki'ye günlük 2 konu sınırı getirirdim, ana sayfam saçma konularla doluyor. :cugarakeyf:
: D Bir şey bilmediğin konuları saçma şeyler yazıyorsun. Sonra da Google'a yazsaydın diyorsun. Ceza vermediğimiz için mi böylesin bilmiyorum ama iyi niyeti suistimal etmeyi bıraksan sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube