Forum ile ilgili 9 öneri

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Merhabalar Silicone halkı, bugün forum için tam 9 öneride bulunacağım. Bu önerileri neden tavsiye ettiğimi de yazacağım aynı şekilde. Uzatmadan başlayalım.

1. Forum ana sayfasına önerilen konular gelsin. Misal o hafta çok beğenilen ve faydalı olabileceği düşünülen rehberler öne çıkarılabilir. Böylece foruma gelen ziyaretçiler bu rehberlerden yararlanabileceği gibi etkilenebilir. Yazılım ve blog kısmında var bu olay. Forum ana sayfasına da gelmeli kesinlikle.
Resimli one çıkan konular 3.0.4 - PC.png

2. Forum'a Level sistemi getirilebilir. GIF ile ilgili yakın zamanlarda çok şiddetli tartışmalar geçti. Bir orta yola bağlayamadık bu işi. Eğer bir Level sistemi getirilirse bunu çözebiliriz. Ama nasıl? Misal 50 level olunca her ay 1 tane GIF PP koyma hakkı olsun. Böylece kimse neden sen de GIF var bende yok tartışması yapmaz. 50 Level olursun öyle koyarsın. Peki Level nasıl kazanılacak ve rütbeler ile çakışmaz mı? Level kazanmak için günlük görevler verilebilir. Misal gün içerisinde 1 tane çözüm al 10 puan kazan gibi. Ya da 5 tane rehber yayınla 20 puan kazan gibi. Rütbeler ile bence tamamen ayrı bir şekilde tutulduğu sürece çakışmaz. Level sadece profilimizde gözükecek ayrı bir şey olabilir. Burada ben olumlu yönlerini konuştum. İllaki bu sistemin olumsuz yönleri olacaktır hatta bazılarınıza saçma bile gelecektir. Bunu yorumlarda tartışırız zaten.

3. Kullanıcılara bence daha fazla kişiselleştirme imkanı verilebilir. Misal avatarlarımızın çevresinde bir çerçeve olabilir. Bu çerçeveyi istediğimiz gibi kişiselleştirebiliriz. Ya da bu avatar çerçevesi rütbelerimize göre de değiştirilebilir. Bronze Sample olunca bronz bir çerçevemiz olur gibisinden. :)

4. Forum ana temasını kesinlikle İlluminate yapın. Ana konuda söylemiştim bir daha söylüyorum. Foruma yeni gelen kişiler veya ziyaretçiler XenForo temasını görmemeli. İlluminate bizi daha çok yansıtan bir tema. Forumun ana teması Mavi. Bu İlluminate'in açık versiyonunda ise mavi şeritler olduğu için logo ile yakışıyorlar birbirlerine. XenForo teması yerine kesinlikle bunu varsayılan yapın.
1620045177789.png

5. Forumda bence sol kısma daha fazla şey eklenebilir. Mesela haftanın konusu, haftanın sözü, haftanın en çok hit alan konusu gibi. Bunu ilk olarak @illedelinux hocam önermişti ben bir daha vurguluyorum. Bu tür şeyler hem görsellik hem de foruma gelen ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek şeyler. Ana sayfa daha fazla kişiselleştirilebilir. Yan kısma duyurular da eklenebilir.

6. Daha fazla Cosgan emojisi getirilebilir. Evilol bunun dışında daha bir sürü güzel emoji var çünkü. Misal şunu da ekleseniz süper olur;
g015.gif

7. Taglar ile ilgili düzenlemeler yapılabilir. Daha görsel ve ilgi çekici taglar getirilebilir. Misal "Yönetici" tagına yöneticiyi ifade eden bir emoji eklenebilir.

8. İmzaya görsel ekleme gelebilir. Küçük ve GIF olmayan düşük boyutlu resimler ekleyerek imzamızı daha iyi özelleştirebiliriz. Bir sıkıntı çıkaracağını da zannetmiyorum imzaya görsel eklemenin.

9. Şu CloudFlare'ın zaman aşımını bir düzeltin be hocam. Konu hazırlarken tak diye zaman aşımı giriyor. Sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum rehberin ortasında.

Önerilerim bunlar. Konu kilitlenmezse sevinirim. Hep birlikte tartışacağız çünkü bunları. :)

@MisakiTaro @epica59

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
2. bir tık ilginç. O zaman ben veya @5800X direkt avantajlı rehber konusunda.
Zaten o bir öneri hocam. Gelmese de olur. Daha önce önermem lazımdı aslında bunu ama jeton yeni düştü. Evilol Olumsuz yanları da olacaktır elbet. Ayrımcılık bile çıkar. "Sen 5 levelsin ben 50 level zuhahaha" diye mesajlar görebiliriz sonra.

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
İlluminete siz seçebilirsiniz. kesinilkle bir emir tabiridt.

Level seviyesi alt üyeleri aşağılamaktır. Forum Bizim malımızdır, Seviyeye göre sınıflandırmak forum kültürüne ters

Salvatore Leone

Rütbesiz
İfade skoru
106
Genel olarak katılıyorum, gelmesi iyi olur.

Level sistemi avantaja dayalı olarak değil, leaderboard tarzında yapılırsa eşitsizlikler yaşanmaz.

Ayrıca rütbelerin görsel olarak renklendirilmesi gayet hoş olur bence, hemen reddetmeniz yanlış.

18

Platinum Sample
İfade skoru
5.115
Genel olarak katılıyorum, gelmesi iyi olur.

Level sistemi avantaja dayalı olarak değil, leaderboard tarzında yapılırsa eşitsizlikler yaşanmaz.

Ayrıca rütbelerin görsel olarak renklendirilmesi gayet hoş olur bence, hemen reddetmeniz yanlış.
Hemen reddetmedik, bunun hakkında konular açıldı. DA Forum'da neler olduğunu gördük, rütbesi düşük olanın yazdığı önemsenmiyor falan. Gerek yok böyle bir şeye.

Salvatore Leone

Rütbesiz
İfade skoru
106
Hemen reddetmedik, bunun hakkında konular açıldı. DA Forum'da neler olduğunu gördük, rütbesi düşük olanın yazdığı önemsenmiyor falan. Gerek yok böyle bir şeye.
Sen de haklısın, başka bir Türk forumda da buna benzer olaylar yaşanmıştı. Dengenin çok iyi tutturulması lazım, siz tabii daha iyi bilirsiniz yönetim olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube