Çözüldü Format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması
Çözüm
1. USB belleğinizi hazırlayın. Yoksa bir yerden temin edin.
2. Windows kuruyorsanız şuradan bir yerden Windows 10'un en güncel ISO dosyasını indirin;
3. Rufus veya Microsost'un kendi aracıyla ISO dosyasını USB'ye yazdırın.
4. Bilgisayarı yeniden başlatıp Boot bölümüne gelin. Oradan USB'yi seçin.
5. Windows'u kurun. :)

Kurmadan önce C: diskinizin kapasitesini not edin. D: falan varsa onu da silmeyin sonra yanlışlıkla. Kurulum ekranında C: diski ile uyuşan kapasite hangisiyse o C:'dir. Ona format atın. Önemli...

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
2. Windows kuruyorsanız şuradan bir yerden Windows 10'un en güncel ISO dosyasını indirin;
3. Rufus veya Microsost'un kendi aracıyla ISO dosyasını USB'ye yazdırın.

Kurmadan önce C: diskinizin kapasitesini not edin. D: falan varsa onu da silmeyin sonra yanlışlıkla. Kurulum ekranında C: diski ile uyuşan kapasite hangisiyse o C:'dir. Ona format atın. Önemli verileriniz varsa da yedekleyin. Bunu da söylememe gerek yok herhalde. :evilol: Linux dağıtımı kuracaksanız Windows yazan kısımları herhangi bir dağıtım olarak algılayabilirsiniz.

Son düzenleme: Moderatör:
Çözüm
KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
3. Rufus veya Microfost'un kendi aracıyla ISO dosyasını USB'ye yazdırın.

Kurmadan önce C: diskinizin kapasitesini not edin. D: falan varsa onu da silmeyin sonra yanlışlıkla. Kurulum ekranında C: diski ile uyuşan kapasite hangisiyse o C:'dir. Ona format atın. Önemli verileriniz varsa da yedekleyin. Bunu da söylememe gerek yok herhalde. :evilol: Linux dağıtımı kuracaksanız Windows yazan kısımları herhangi bir dağıtım olarak algılayabilirsiniz.
Hocam Windows'u SSD'ye kuracağım, HDD'deki verileri nasıl silebilirim, formatla HDD de formatlanıyor mu?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam Windows'u SSD'ye kuracağım, HDD'deki verileri nasıl silebilirim, formatla HDD de formatlanıyor mu?
Hocam tek diskiniz varsa diye söyledim. Eskiden dalgınlıkla tüm HDD'yi biçimlendirip büyük bir veri kaybına uğramıştım. SSD varsa o kısmı göz ardı edebilirsiniz. :) Tabii SSD tek bölümden oluşuyorsa. Format atarken HDD formatlanmaz. Windows'u kurduğunuz kısım formatlanır. O da yanlışlıkla HDD'nin olduğu kısmı seçerseniz formatlanır HDD.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
HDD'deki verileri de formatlamak istiyorum nasıl yaparım?
Kurulum esnasinda yapabilirsin. Tum diski sileceksen Kurulumda Shift+F10 yap ve cmdyi ac. DISKPART yaz. List disk yaz. Ve HDD hangisi ise aklinda tut. Sonra select disk X burda x dedigim yere HDDnin sayisi gelecek sonra clean yaz ve tertemiz

KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
3. Rufus veya Microfost'un kendi aracıyla ISO dosyasını USB'ye yazdırın.
Hocam Microsoft'un Media Creation Tool'u ile USB'ye yüklüyorum, Rufus'a gerek var mı?

KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Ekran görüntüsü 2021-08-09 143218.png

Böyle bir hata verdi ne yapmam lazım?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube