Rehber Foobar2000 ile transcode yapma

Silicone Android Uygulaması

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
İlk olarak Foobar2000 nedir ona bakalım: Kendisi Windows için bir ses oynatıcısıdır, music player kısaca.
Linux için Snap'te mevcut ama Snap'i önermiyorum, eğer denemek isterseniz Snap Wine üstünden kuruyor ve components'ler çalışmamıştı. (eklenti/plugin'ler kısaca). Linux'da daha iyi alternatifler var zaten.

Şimdi sırada, transcode ne demek ona bakalım:
Transcoding, videoları, ses dosyalarını veya karakter kodlaması gibi kodlamaların doğrudan dijitalden dijitale dönüştürülmesidir. Örneğin Biz bir Cd veya Plak ripler veya ses aktarsaydık bu Dijitalden-Dijitale olmazdı.
MP4-MKV
FLAC-ALAC gibi.

Şimdi, ilk olarak Foobar2000 ve Foobar2000 encoder Pack'i kuruyoruz. Bunlar bizim ihtiyacımız olarak. Kurulum gayet basit, ekstra bir şey yok. .exe açıp kuracaksınız sadece.
https://www.foobar2000.org/encoderpack /Bunu kurarken Foobar2000'in kurulu olduğu dizini seçiniz.

Evet, yalnız transcode yapmadan önce bazı bilmemiz gerekenler var.
Kayıpsız-Kayıpsız
Kayıplı-Kayıplı
Transcode yapmamız gerekli, iyi bir transcode olması için. Örneğin PCM sesi FLAC'a dönüştürmek mantıklıdır-Çünkü PCM(Wav) Bloattır ve kayıpsızdır. FLAC'a, Kayıpsız'a dönüştürdüğümüzde yerden tasaruf ederiz. Eğer dönüştüreceğiniz format'ın ne olduğunu bilmiyorsanız araştırın. Zira, Kayıplı sesi Kayıpsız'a dönüştürmenin mantığı yoktur.

Şimdi, ilk olarak dönüştürmek istediğiniz müziği Foobar2000'de açın. Eğer toplu olarak dönüştürmek istiyorsanız, dosyaların hepsini açın Foobar2000'de ve hepsini seçin. Eğer, .cue, veya .m3u gibi dosya varsa albümünüzde, onunla tek tıkla tüm albümü açabilirsiniz.

Evet, müziği açtıktan sonra sağ tıklayıp Convert/Quick Convert diyelim.
Screenshot_1.png

Ardından, dönüştürmek istediğimiz format'ı seçelim. Burada, karşınıza Edit seçeneği seçtiğiniz Format'a göre gelebilir veya gelmeyebilir, Eğer Geldiyse buradan bir takım ayarlamalar yapabilirsiniz. (Örneğin FLAC seçtiyseniz Sıkıştırma boyutunu ayarlayabilirsiniz.=
Ayrıca, Output Bit Depth: Çıkış bit derinliğini ayarlayabilirsiniz ama ben Auto kalmasını tercih ediyorum.
Screenshot_2.png

Ardından tek yapmamız gereken, Convert tuşuna basmak ve kaydedeceğimiz yolu seçmek. İşte bu kadar!
Herkese iyi forumlar.

KS
Shaw4543

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Açık kaynak diye virüslü olmayacak diye bir şey yok ki.
Yahu kardeşim, birincisi program açık kaynaklı değil zaten. İkincisi, temiz bir program. Bir tane doğru düzgün anti-virüs yok virüs diyen. (Foobar2000).
Mesajlar otomatik birleştirildi:

açık kaynak diye virüslü olmayacak diye birşey yok ki.
Sanırım, yanlış konuya yazdınız. Olsun, ona da cevap verelim. Orada virüs olarak gösteren Nod32 açıkken açmayı deneyin programı ne olacak görelim. Ondan sonra net şeyler diyebiliriz. O konuda yazdığım mesajdakiler geçerli. Sonra, özellikle açık kaynaklı ise kaynak kodlarını inceleyin, önümüze verin kaynağı, biz de inanalım. Kuru kuru VirüsTotal ile yetinmeyelim. Açık kaynak programa virüs koymaya yeltenilenebilir mi Allah aşkına? Rufus için diyorum.

Son düzenleme:

napimdedayagıye1

Bronze Sample
İfade skoru
154
Yahu kardeşim, birincisi program açık kaynaklı değil zaten. İkincisi, temiz bir program. Bir tane doğru düzgün anti-virüs yok virüs diyen. (Foobar2000).
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Sanırım, yanlış konuya yazdınız. Olsun, ona da cevap verelim. Orada virüs olarak gösteren Nod32 açıkken açmayı deneyin programı ne olacak görelim. Ondan sonra net şeyler diyebiliriz. O konuda yazdığım mesajdakiler geçerli. Sonra, özellikle açık kaynaklı ise kaynak kodlarını inceleyin, önümüze verin kaynağı, biz de inanalım. Kuru kuru VirüsTotal ile yetinmeyelim. Açık kaynak programa virüs koymaya yeltenilenebilir mi Allah aşkına? Rufus için diyorum.
Artık göz ardı listemde 1. sıradasınız.

KS
Shaw4543

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Artık göz ardı listemde 1. sıradasınız.
Çok da umurumda. Önce cevap verin, tartışalım. Kaçmaktan fayda gelmez, ayrıca böyle paranoyaklık da bir işe yaramaz. Rufus virüs aynen :D. O iş öyle sadece virüstotal'e bakarak denmez. Ultraux theme patcher ile alakalı yazdım zaten size. Şüpheniz varsa alternatifini kullanın diyerek. O konudan bulabilirsiniz. Foobar2000 ile attığınız netsize.exe ise false-positive, çok bariz olduğu ortada.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube