Flash'a Windows 10 Atma ?

Silicone Android Uygulaması

Frozenn

Rütbesiz
İfade skoru
26
Selam ben flash belleğe W10 atmayı düşünüyorum. Acaba linkini atabilir misiniz? Ayrıca flash bellek 8 GB ve içi tamamen boş. Yapmam gerekenler Microsoft'un sayfasından W10'u Flash'a atıcam ama nasıl yapıldığını tam bilmiyorum acaba bunun videolu anlatımı falan var mıdır?

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
YouTube'a da yazabilirdin ama anlatayım.
Ben rufus programı ile flaşa yazıyorum, önce rufusu indirip programı çalıştırarak Windows 10 yüklüyorum sonra da nereye yazmak istiyorsam orayı seçip yazıyorum. (flaş bellek mesela)

Mesajlar otomatik birleştirildi:

ISO dosyasını indireceksin. Sonra da RUFUS programi ile USB'ye yazma yapacaksin.
Telde oldugum icin link atamiyorum.
Telefon da mı sıkıntı var?

JokMagics

Gold Sample
İfade skoru
5.023
YouTube'a da yazabilirdin ama anlatayım.
Ben rufus programı ile flaşa yazıyorum, önce rufusu indirip programı çalıştırarak Windows 10 yüklüyorum sonra da nereye yazmak istiyorsam orayı seçip yazıyorum. (flaş bellek mesela)

Telefon da mı sıkıntı var?
Yok ya, 2 pencere acmak zor oluyor. Telefon saglam.😁

KS
F

Frozenn

Rütbesiz
İfade skoru
26
@Miraç, RUFUS İSO bunlar benim bilmediğim terimler o yüzden kafam biraz karıştı. Attığınız videodaki adımları tek tek yapınca olay bitiyor değil mi?

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Rufus programını indireceksiniz. İso dosyasıyla birlikte, flaş diskiniz boş olması kaydıyla yazdıracaksınız. Bilgisayara takıp yeniden başlat tuşuna tıkladıktan sonra boot tuşuna genellike f12 olur, basıp boot ekranına gireceksiniz. Flaş diskinizi ilk sıraya alp ok diyeceksiniz, format başlayacak.

KS
F

Frozenn

Rütbesiz
İfade skoru
26
Rufus programını indireceksiniz. İso dosyasıyla birlikte, flaş diskiniz boş olması kaydıyla yazdıracaksınız. Bilgisayara takıp yeniden başlat tuşuna tıkladıktan sonra boot tuşuna genellike f12 olur, basıp boot ekranına gireceksiniz. Flaş diskinizi ilk sıraya alp ok diyeceksiniz, format başlayacak.
Ben yeni bir bilgisayar alıcam ve içinde hiç bir işletim sistemi haliyle olmayacak. O yüzden aklım biraz karıştı acaba bu dediklerinizi yeni bilgisayar aldığında yapınca oluyor değil mi? BİOS'a girmeyi falan pek bilmiyorumda..

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118
Ben yeni bir bilgisayar alıcam ve içinde hiç bir işletim sistemi haliyle olmayacak. O yüzden aklım biraz karıştı acaba bu dediklerinizi yeni bilgisayar aldığında yapınca oluyor değil mi? BİOS'a girmeyi falan pek bilmiyorumda..
Bu videodaki adımları yapmanız yeterli. Kolay bir işlem videoyu dikkatlice izlerseniz nasıl yapılacağını eksiksiz anlatıyor.

Virtual Guardian

Silver Sample
İfade skoru
1.461
Bu linkten İSO dosyasını indirin.
Flash belleğinizin içinde bilgi varsa yedekleyin. RUFUS yazılımı ile flash belleğinize yazdırın. Bilgisayarınız açılırken "delete, f10, f12, f2, delete" (veya anakartınızın tuşu) tuşlarından biri bios menüsünü açacaktır. Bios menüsünde boot ayarları olacaktır. Orada flash belleğinizi üste alın ve kaydedip çıkın. Bilgisayarınızı açtığınızda kurulum başlatılacaktır.
RUFUS indirme linki:

KS
F

Frozenn

Rütbesiz
İfade skoru
26
Flash belleğinizin içinde bilgi varsa yedekleyin. RUFUS yazılımı ile flash belleğinize yazdırın. Bilgisayarınız açılırken "delete, f10, f12, f2, delete" (veya anakartınızın tuşu) tuşlarından biri bios menüsünü açacaktır. Bios menüsünde boot ayarları olacaktır. Orada flash belleğinizi üste alın ve kaydedip çıkın. Bilgisayarınızı açtığınızda kurulum başlatılacaktır.
RUFUS indirme linki:
Merhaba attığınız linkten iso dosyasını indiriyorum fakat direkt flasha iniyo hiç rufus kullanmama gerek kalmadı

RUFUS indirme linki:

RUFUS indirme linki:
Screenshot_1.png

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Merhaba attığınız linkten iso dosyasını indiriyorum fakat direkt flasha iniyo hiç rufus kullanmama gerek kalmadı

14226 numaralı eki görüntüle
Flaş belleğe kurmanız da bir seçenek fakat eski tip bioslarda boot etmememe sorunu yaşatıyor. Bizzat yaşadım, rufus ile yazdırıp denedim ve sıkıntı halloldu.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube