Silicone Android Uygulaması
KS
i9 11900K

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Bu arada her %100 PTFE aynı şekilde kaymıyor. İçerisinde kullanılan malzemeler falan kaymasında büyük ölçüde etkiliyor. Mesela Hyperglide gibi skatez üreticileri %100 PTFE skatez yapıyorlar fakat %100 PTFE skatezlerden daha iyi kaymaya sahiptirler.
Keşke Türkiye'de fare modlama yaygın olsa. Hyperglide gibi PTFE Skatezleri rahatlıkla alabilirdik.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bu arada her %100 PTFE aynı şekilde kaymıyor. İçerisinde kullanılan malzemeler falan kaymasında büyük ölçüde etkiliyor. Mesela Hyperglide gibi skatez üreticileri %100 PTFE skatez yapıyorlar fakat %100 PTFE skatezlerden daha iyi kaymaya sahiptirler.
Valla ben şimdiye kadar hiç skatezleri önemsemedim hocam. Hatta plastik zannediyordum ben onları. Bu Bloody'e geçince oturdum araştırdım ancak öyle anladım skatezi. Lakin ben Metal X-Glide'mı yoksa PTFE'mi daha iyi onu anlamadım. Siz PTFE diyorsunuz Samotne Metal X-Glide diyor. Metal X-Glide cidden çok iyi kayıyor. Tahta üzerinde bile rahat kullanım sunuyor. %100 PTFE olmayan boyalı skatezden buna geçince devasa farkı hissettim. Intellimouse kaymıyordu doğru düzgün. Skatezleri de yeni değiştirmiştim üstelik.

Belki %100 PTFE hafifliğinden ötürü daha iyi kayıyordur ama dayanıklılık anlamında metali geçemez bence. Sonuçta metal bu. Zor aşınır. %100 PTFE daha kolay aşınabilir gibime geliyor o yüzden. Teflon sonuçta bu. Metalle bir değil.
Keşke Türkiye'de fare modlama yaygın olsa. Hyperglide gibi PTFE Skatezleri rahatlıkla alabilirdik.
Keşke. :(
Adam kendisine skatez yapıyor. Böyle modlamalar yaygın olsa güzel olurdu. Biz de fareyi al bitti iş.
@PossibleTurco hocam rica etsem 200TL bandında hem fps oyunları için hem de drag click için mouse önerir misiniz?
Konu açın hocam.

KS
i9 11900K

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
@PossibleTurco,
Paracord olayı da ülkemize gelmeli cidden. Tüy gibi hafif kablo üretiyorlar.
Dayanıklılık açısından dediğiniz gibi metal daha iyi fakat kayma açısından (çoğunlukla) teflon daha iyi. Mesela;
Videonun sonuna gelin. Fare yağ gibi akıyor.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@PossibleTurco,
Paracord olayı da ülkemize gelmeli cidden. Tüy gibi hafif kablo üretiyorlar.
Dayanıklılık açısından dediğiniz gibi metal daha iyi fakat kayma açısından (çoğunlukla) teflon daha iyi. Mesela;
Videonun sonuna gelin. Fare yağ gibi akıyor.
Bir de kablosuz olunca akmış gitmiş hocam. :D Benim mousepad baya baya küçük olduğu için böyle bir kayma testi yapamıyorum maalesef. Ama akıyor yine de dediğim gibi. Sadece uzun süre durunca artık mousepad kaynaklı mı bilmiyorum yapışıyor fare. Bir de pislik birikmesi olayı var üzerinde. Her sabah siliyorum o yüzden.

Paracord'u araştırdım da güzelmiş cidden. Çoğu modern fare gömülü kablo yerine soket tipinde kablo kullandığı için içini açıp takabiliriz hem de. Keşke gelse.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube