Ezan Neden Her Ülkenin Kendi dilinde okunmuyor

Silicone Android Uygulaması

Bwoah

Silver Sample
İfade skoru
665
Merhaba Silicone-Forum halkı,

Adı "D" ile başlayan bir forumda da bu konuyu açtım fakat aldığım cevapların çoğu:
"Sanane kardeşim bak işine türkçe okutulcak olsaydı peygamber söylerdi
git internette araştır kardeşim"

Ve tabii ki gülücük atarak, dolaylı yoldan azarlayarak beni rencide ettiler, ben de buranın daha iyi bir yer olduğunu düşünerek buraya geldim.

Konu bu arkadaşlar, ben kendi düşüncelerimi söyleyeceğim, siz kendi düşüncelerinizi.

Şöyle ki ezan bir sure veya ayet değil bir çağrı mesajı. Allah tarafından da indirilmiyor (Cebrail aracılığı ile) müslüman bir insan (şu an ne yazık ki adını hatırlıyamıyorum) rüyasında görüp Hz. Muhammed'e anlatıyor. Yani ezan bir çağrı ve insanları namaza çağırıyor Arap Yarım Adası'nda (veya Arapça dilini konuşan herhangi bir ülke) bunu rahatlıkla anlayabiliyor fakat dili Arapça olmayan herhangi bir ülke gidip mealine bakmadığı sürece bunun ne anlatmak istediğini anlamayabiliyor.

Konum şudur ki benim düşünceme göre ezan her ülkenin kendi dilinde okunmalı çünkü ezan bir ayet veya sure değil.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleme: Moderatör:

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Sözler "tam anlamıyla" Türkçe'ye çevrilemediği için "olabilir".
Ezan sözleri yeterince basit, bu tam anlamı meselesi çok çarpıtılıyor şöyle ki anlamamız için gönderilen Kur-an ı anlam değişikliği muhabbeti yüzünden okumayanlar var.
Temel ileti değişmiyor, isteyen Arapça öğrenip aslını okusun Kur-an’ın ama Türkiye Cumhuriyeti olarak ezanı Türkçe, canlı yayınlarda okunan (Ramazan Program :D) Kur-an’ı da Türkçe okunmalı BENCE.

KS
Bwoah

Bwoah

Silver Sample
İfade skoru
665
Ezan sözleri yeterince basit, bu tam anlamı meselesi çok çarpıtılıyor şöyle ki anlamamız için gönderilen Kur-an ı anlam değişikliği muhabbeti yüzünden okumayanlar var.
Temel ileti değişmiyor, isteyen Arapça öğrenip aslını okusun Kur-an’ın ama Türkiye Cumhuriyeti olarak ezanı Türkçe, canlı yayınlarda okunan (Ramazan Program :D) Kur-an’ı da Türkçe okunmalı BENCE.
işte benim düşüncemde bir insan kuranda cidden eski arapça bazı sözcükler anlamları çarpıtabiliyor ona lafım yok fakat ezan çok basit bir dil

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube