Eurovision 2022 kazananı Ukrayna

Silicone Android Uygulaması

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Pek şaşırtmadı :D Rap kısmı hariç güzel olsalar da seyirciden gelen 400 puan saçmaydı. Avrupa'nın objektifliğini de her sene daha iyi görüyoruz :) Geçen yıl Azerbaycan da savaştaydı ama o harika şarkıyla 20. mi olmuştu ne :) Benim için İngiltere'nin hakkı daha fazlaydı. En iyi şarkıysa Yunan ablamızınkiydi çok net.
download.jpg

ByCadros

Bronze Sample
İfade skoru
486
Geçen sene Azerbaycan aşırı kötüydü ama hak eden kazandı, bu sene yine siyasi olaylara dönmüş.

KS
𝙡𝙤𝙠𝙞.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Geçen sene Azerbaycan aşırı kötüydü ama hak eden kazandı, bu sene yine siyasi olaylara dönmüş.
Gayet kaliteliydi. Yayınlandıktan sonra 1 günde en çok tıklanan video olmuştu diye hatırlıyorum zaten.

Siyasi olaylar üzerine kurulu zaten. Yok muhabirler sadece İngilizce Fransızca konuşacak falan filan. Bu sene de İngiltere'nin elindeki sonunculuğu Almanya kaptı 6 puanla :D Bana sorsan İsviçre veya İzlanda olmalıydı. Belki de Avustralya. Bulgaristan'ın Yunanistan'a 12 atmasına değil ama Azerbaycan'a 12 atan Yunan ve Sırplara çok şaşırdım bu arada

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Pozitif ayrımcılık. Katılmamakta devam edelim bir yararı yok çünkü.
Büyük çaplı kültürel etkinliklere katılmayalım, yararı yok demek cahillikten öte bir şey değil. Amaç kazanıp kazanmamak değil, kültürel etkinlik sağlamak, dünyaya kültürümüzü tanıtmak, dünyayla kaynaşmak. Bu benim arkadaşa ihtiyacım yok asosyal olarak ot gibi hayatıma devam etmek istiyorum der gibi. Şu anki hükümetin yaptığı en salakça hatalardan biri.

Varsın siyaset karıştırsınlar, varsın haksızlık yapsınlar. Bunlar her yerde var, engel olunamaz. Ukrayna kazanmış, belki moral olsun diye kazandırttılar evet. Bence iyi bir şey bu. Amaç da bu zaten.

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.296
Büyük çaplı kültürel etkinliklere katılmayalım, yararı yok demek cahillikten öte bir şey değil. Amaç kazanıp kazanmamak değil, kültürel etkinlik sağlamak, dünyaya kültürümüzü tanıtmak, dünyayla kaynaşmak. Bu benim arkadaşa ihtiyacım yok asosyal olarak ot gibi hayatıma devam etmek istiyorum der gibi. Şu anki hükümetin yaptığı en salakça hatalardan biri.

Varsın siyaset karıştırsınlar, varsın haksızlık yapsınlar. Bunlar her yerde var, engel olunamaz. Ukrayna kazanmış, belki moral olsun diye kazandırttılar evet. Bence iyi bir şey bu. Amaç da bu zaten.
Bay Kemal hiç başkan olmamış, biraz başkan olsun da mutlu olsun mu bu?

KS
𝙡𝙤𝙠𝙞.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Aslında olay kimin kazanıp kazanmadığı değil. Ukrayna kazansın gönlüm hoş, İngiltere kazansın yine aynı şekil. Buradaki amaç dünyada bu kadar izlenip tutulan ve müzik kültürümüzü tanıtmak için en iyi etkinliklerden biri olan programa katılmaktır bence. Herkes Türk kültürünün herhangi bir özelliğinin tanınmasını ister, yurtdışında bundan herhangi birini görünce de mutlu olmuyor muyuz oluyoruz. Katıl işte tam bizlik fırsat yani. İstatistiklerimiz de fena değil zaten. Türkiye burada küsen çocuk durumunda maalesef. Geçen sene İngiltere oturdu kardeşim sonunculuğa. Senin en son sonunculuğun 20 30 yıl küsür önce. Ama o gitti 2. olmasını da başardı, Ukrayna meseleleri olmasa direk 1 di zaten. Söyle şarkını, 2-3 bizim kültürden de bir şey kat ya da katma önemli değil ama insan mutlu oluyor orada ülkesini gördüğüne. Sonuçta yarışmadaki adamlar için değil seyirci için yapıyorsun bunu. Ben Yunanistan'a çok saygı duydum mesela. Gerçekten çok başarılıydı. Biz de katılıp iyi bir performans göstersek sonuç ne olursa olsun güzel bir etki bırakmış olurduk geceye.

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921

Hocam evet haklısın ama bir yanda haklısın. Mesela Azerbaycan, Filistin, Suriye, Irak ve Afganistan gibi ülkelere neden öyle şeyler yapmıyorlar galiba bu saydığım ülkeler kafir. :D Hadi Azerbaycan dışındakileri anladım gelişmemiş ülkeler ezelden beri savaş olan ülkeler oysa ki Azerbaycan neden destek görmedi üstte arkadaşın dediği gibi.

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075
Siyasi nedenler. Geçen sene İsrail birinciydi bu birincilil Filistin ve diğer Arap ülkelerine gönderme. Bu sene Ukrayna birinci bu da Belarus ve Rusya ya gönderme.

KS
𝙡𝙤𝙠𝙞.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Hocam evet haklısın ama bir yanda haklısın. Mesela Azerbaycan, Filistin, Suriye, Irak ve Afganistan gibi ülkelere neden öyle şeyler yapmıyorlar galiba bu saydığım ülkeler kafir. :D Hadi Azerbaycan dışındakileri anladım gelişmemiş ülkeler ezelden beri savaş olan ülkeler oysa ki Azerbaycan neden destek görmedi üstte arkadaşın dediği gibi.
Çünkü Ukrayna bir Avrupa ülkesi :) kendileri gibi gördükleri için destek topladılar. Ayrıca medyanın da payı büyük. Batının Rusya'ya karşı hep bir mesafesi olduğundan medyanın sayesinde herkes Ukrayna safında oldu. Dağlık Karabağ savaşında böyle bir şey olmadığından, en önemlisi de savaş batıda yaşanmadığından tüm Avrupa ülkeleri her 2 ülkeyi de kınadıkça kınadı vs. Böylece 2021'de de mis gibi şarkı yapmalarına rağmen 20. oldular.

Ayrıca sadece bize olan durumlar değil bunlar. Geçen sene İngiltere'ye oldu dediğim gibi, bu sene de Almanya'ya. Evet çok iyi değillerdi ama İsviçre ve İzlanda dururken sonuncu olmamaları lazımdı.
Siyasi nedenler. Geçen sene İsrail birinciydi bu birincilil Filistin ve diğer Arap ülkelerine gönderme. Bu sene Ukrayna birinci bu da Belarus ve Rusya ya gönderme.
İsrail'in birinci olduğu senenin üstünden çok geçti. En az 5-6 yıl olmuştur diye hatırlıyorum.

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Azerbaycan - Ermenistan savaşı adil bir savaştı. İki tarafında Avrupa ile bir münasebeti yok. Kendi aralarında oldu bitti. Ancak Ukrayna - Rusya savaşı farklı. Avrupa ile düşman olan Rusya Ukrayna'yı beter etti, sivil katliamı yaptı. Savaş suçu işledi. Filistin, Suriye, Irak ve Afganistan Eurovision'da yok bile hem. O yüzden bu yaptığımız tartışma ile bir şey değişmeyeceği için içim rahat. Ukrayna'nın kazanması iyi olmuş.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube