En sevdiğiniz kitaplar

Silicone Android Uygulaması

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Beğenerek ve isteyerek okuduğum ilk kitaplar:
Kitapçı Mendel, Palto, Bir Yaz Öyküsü.

2- Namık Kemal - Vatan Yahut Silistre,

3- 1984,

4- Witcher 2. Witcher okumadıysanız ilk kitabı önermem, oldukça sıkıcı. 2.kitaptan başlayabilirsiniz. 2.kitabın sonu çok güzeldi.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
4- Witcher 2. Witcher okumadıysanız ilk kitabı önermem, oldukça sıkıcı. 2.kitaptan başlayabilirsiniz. 2.kitabın sonu çok güzeldi.
2. kitabı ben de çok severim, hatta favorimdir :)

Yalnız ilk kitabı önermemenize anlam veremedim, neden ki? Tıpkı Witcher oyun serisi gibi hikaye birbiriyle bağlantılı.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Arada güzel hikayeler var ama ilk kitabı bitirene kadar canım çıktı:D
Şu an yeniden okusam severim belki ama o zamanlar sevememiştim.
Sözde "kısa" hikayeler beklediğimden daha uzun çıkmıştı :D
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Eğer okursam kesin Witcher da buraya girer diye düşünüyorum.
Hocam bence "Kesin" kelimesini kullanmayın, fiyattan bağımsız olarak, ve bir Witcher hayranı olarak söylüyorum; o kadar da muhteşem sayılmazlar, ama çok kötü de değiller tabi.

bursalıpatlican

Rütbesiz
İfade skoru
96
Denizler altında yirmi bin fersah beni çok etkilemişti. Okurken 8-9 yaşında falandim zaten. Aynı zamanda ilk okuduğum jules verne kitabıydı.

Harry Potter zaten klasik. Onu da çok severim.

Sol ayağım kitabını çok beğenmiştim.

Percy Jackson yine güzeldi. Okurken hiç sıkmamıştı.

Kan ter ve pikseller ise okurken çok zevk aldığım, oynarken çok beğendiğim bazı oyunların ve daha gün yüzü bile görememiş, iptal edilmiş Star WARS 1313 gibi bazı oyunların hikayelerini anlatan, örneği zor bulunacak (benim şahsen bulamadığım) bir kitaptır.

Fatiller

Silver Sample
İfade skoru
611
Alamut Kalesi : Bana okuma alışkanlığı kazandıran 600 sayfalık efsane bir kitaptır. Her şeyiyle benim gözümde bir efsanedir.
Kürk Mantolu Madonna : En sevdiğim ikinci Aşk Romanıdır. 2 günde bitirmiştim o derece sağlam.
Martin Eden : Okuma alışkanlığı kazandıktan sonra okuduğum ikinci kitaptır, abimin önerisiyle tam halini okudum kitapta çok felsefe yapıldığı için bi ara 2 ay okumadım sonrasındaysa 5 günde bitirdim.
Daha bir sürü kitap var buraya yaz yaz bitmez. :D
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu: İlk okuduğumda nefret etmiştim. İkinci kez okuyunca beğendim. Biraz daha büyüyünce okunulması gereken kitaplardan. Kitabın içeriği değil, daha çok edebi yanı hoşuma gidiyor. (Bu arada Türkçe hocası bize bu kitabı 13 yaşında okutturmaya çalıştı. Nasıl kafa ya bu?)
Dayı sorma ya bunu geçen sene bende yaşadım.

Max

Gold Sample
İfade skoru
78
Alexandre Dumas ve Gogol'un eserlerine ayrı bir saygım var. Her birinden iki örnek vermek gerekirse Monte Cristo Kontu ve Bir Delinin Anı Defteri derdim. Gogol'un kısa ve öz şekilde Rus şehirlerini betimleyen romanlarına da ayrıca aşık olduğumu belirtmem lazım.

Ayrı olarak Michael Ende'den Momo ve Ayşe Kulin'den Veda diyebilirim.

Mertarı

Bronze Sample
İfade skoru
124
Oğullar ve Rencide Ruhlar: Bir şey demeye gerek yok. Alper Kamu serisinin ilk kitabı. 3. kitabı bu ay çıkacakmış. Merakla bekliyoruz.

Küçük Prens: Her yıl bir kere okurum, çok güzel bir kitap. Her okuduğunda farklı yerlerine dikkat ediyorsun.

Harry Potter: Aslında kitap kitap o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum ama seri olarak sevdiğim bir eser bütünü.

Kan ve Gül: Yine çok güzel bir kitap. Aslında Gizli Ajans hariç tüm kitapları yazabilirim. Gizli Ajans da güzel ama diğerleri kadar değil.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu: İlk okuduğumda nefret etmiştim. İkinci kez okuyunca beğendim. Biraz daha büyüyünce okunulması gereken kitaplardan. Kitabın içeriği değil, daha çok edebi yanı hoşuma gidiyor. (Bu arada Türkçe hocası bize bu kitabı 13 yaşında okutturmaya çalıştı. Nasıl kafa ya bu?)

Herkesin beğendiği klasiklerden "Marslı"yı okumadım ama yakında okumayı düşünüyorum.
Simyacı desem çok mu garip kaçar 😀.
Elif Şafak AŞK.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube