En İyi 10 Hard Rock albümü

Silicone Android Uygulaması
10 - Metallica- Load
Metallica tarihinin en sevilmeyen albümlerinden birisi olmasına rağmen çok sağlam bir Hard Rock albümüdür. Ronnie parçası Metallica tarihinin en underrated rifflerinden birine sahiptir, içinde Mama Said gibi balladlar da bulunmaktadır.

9 - UFO - Lights Out
Michael Schenker kardeşi Rudolf Schenker'in kendisine yaptığı kötülükler sonucu yolunu ayırdığı Scorpions grubundan sonra kurduğu efsane grup UFO'nun en önemli albümüdur ama ben cok sevmiyotum bu albümü sadece saygımdan dolayı ekledim.

8 - Bon Jovi - Slippery When wet
Wanted dead or alive, you give love a bad name ve livin' on a prayer gibi hitleri barındırır, en ikonik Hard Rock albümlerinden biridir.

7 - Europe - the Final Countdown
Herkesin bildiği the Final Countdown parcasi ile başlayan albüm hepsi birbirinden sağlam 10 parça ile 80leri damarlarınızda yaşatacaktır.

6 - AC/DC - Highway to hell
AC/DC'nin Bon Scott(rip) ile olan son çalışmasıdır, içinde Highway to hell hitini ve Night Prowler parçasıni barındırır ki sadece Night Prowler parçası için çok ayrı bir makale yazmak gerekir. Favori parçam Touch too Much.

5 - Rainbow - Long Live Rock n Roll
Ritchie Blackmore ve Dio ayni albümde, daha ne istiyorsunuz? Albüm resmen "Hard Rock/Heavy Metal müzikte Tuşlu çalgılar nasıl kullanılır?" Adlı bir konu anlatım gibidir. Dinlenmeli Dinletilmelidir. En iyi parçalar L.A. Connection, Kill the King, Long Live Rock n Roll ve Rainbow Eyes.

4- Def Leppard - Hysteria
Efsanevi Hard Rock/Glam Metal/ New Wave of British Heavy Metal grubu Def Leppard'ın kanimca en iyi albümü. Pyromania - Hysteria - High n Dry arasında çok kaldım ama hem Women gibi parçaları hemde pour some sugar on me hıtinı bulundurmasi sebebi ile bunu tercih ettim.

3 - Led Zeppelin - Led Zeppelin 2
Led Zeppelin 4 ile arasında çok gidip geldim ama en son buna karar verdim, Led Zeppelin karakterinin en iyi oturduğu albumdur kanımca, Hem Bass, Hem Davul, Hem Elektro, hem de Vokal açısından çok üst düzey bir albümdür. Heartbreaker ve the Lemon Song gibi üst düzey sololara sahiptir.

2 - Guns n Roses- Apettite for Destruction
Dünya Tarihinin en çok satan Debut albümüdür ve en iyi GnR kadrosu bu albumdedir. İçinde Paradise City, Welcome to the Jungle, Sweet Child o Mine gibi hitlere ek olarak Mr.brownstone, Nightrain gibi underrated parçalar içerir.

1 - Van Halen - Van Halen 1
IMG_20210620_020124 (1).jpg

Yazar: @Red Alert 2ci Adam
albümlerin bazılarını öneren @11tkisi adlı arkadaşımıza da teşekkürlerimi iletirim. :)

Krokus - Metal Rendez-Vous
Şayet bu listedeki albümlerin çoğundan bir eksiği yoktur hatta buradaki çoğu albümden daha iyidir, rahatlıkla ilk 3'e girer. Listeye eklememe sebebim yeterince ünlü ve ikonik olmayışı.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@insanimsi @AsLegolas @Brainstorm @SİNAN KAYA @Emre @P0WeR @Gamepower Ogre @Gökkayahan @11tkisi @ebichu

Son düzenleme:
KS
FatihY

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Listede deep purple olmamasi uzdu acikcasi, orada Burn gormek isterdim.
Back in Black sevmiyorsan High Voltage koyabilirdin.
Ellerine saglik, bana ozelden def leppard oner.

KS
FatihY

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Listede deep purple olmamasi uzdu acikcasi, orada Burn gormek isterdim.
Back in Black sevmiyorsan High Voltage koyabilirdin.
Ellerine saglik, bana ozelden def leppard oner.
Dp'i klasik Rock sayıyorum
Back in Black ve high voltage yerine Highway to hell koydum
Def Leppard'in Hysteria, Pyromania ve High n Dry albümlerine bakabilirsin knk

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Bunlara ek olarak AC/DC - Let There Be Rock önerebilirim. AC/DC'nin en sevdiğim albümlerinden biridir. Bazı parçaları normal Hard Rock'a göre çok daha hızlı parçalardır.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube