Ekşi Sözlüğün Gizemli İnsanı: Vanzant

Silicone Android Uygulaması

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Hepinize merhabalar Silicone halkı, bugün sizlere Türkiye internet tarihinin belki de en gizemli şahsından yani "vanzant" adlı şahıstan bahsedeceğim. Öncelikle bu abimiz ekşi sözlüğün ilk kurulduğu yıl yani 1999'da orada üye olmuş ve sözlükte ki çoğu Rock ile alakalı başlıkları açmış birisi. Yani kendisi Rock ve metal müzik hayranı bir abimiz. Lakin işin gizemi şurada başlıyor; bu adam 21 yıldır yok!
16323 numaralı eki görüntüle
Tam olarak 21 yıl önce görüntülenmiş kendisi. Bu gizemli abimizin olayı ise 17 Ağustos 1999 depremiyle ilgili çok ilgi çekici yazılar yazması. 17 Ağustos 1999 depremini bilmeyeniniz yoktur. Çok acı verici ve korkunç bir faciaydı. Ki aklıma geldikçe tüylerim ürperir. Neyse bu abimiz özellikle 17 Ağustos 1999 depremiyle dalga geçmiş. Yazdığı bazı yazılara bakalım sizlerle. :)

1621283936328.png

Burada yazdığı ne yalan söyleyeyim kahkaha attırdı bana. :gülenzaxd: Adam üstelik işi vurdumduymazlığa vurarak "komşulardan otlanmak süper" demiş. Evilol

1621284107597.png

Burada da bu abimiz bir anı anlatmış. Saat kaçta yazıldığıyla ilgili maalesef bir bilgi yok. Çünkü o zamanlar Ekşi'nin saati gösteren bir eklentisi yokmuş.

1621284151249.png

1621284206263.png

Bu abimizin böyle çok garip mesajları var. Adam sadece 16 Ağustos ve 17 Ağustos tarihlerinde yazılar yazmış ve ortadan kaybolmuş. Yazılarını merak edenler için profilini de bırakarak yazımı sonlandırayım.
Klasik ilgibaz, ilgisini alıp köşesine çekilmiştir. Çoluk çocuğa karışmıştır.

JDJS

Silver Sample
İfade skoru
350
Arkadaşlar ben bu değilim, kesinlikle değilim. Yani benim olma ihtimalim yok ben değilim. Ama belki aramızdadır bu kişi.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Abi ciddi ciddi gulenler var :D.
Ben bugun bogazimda intihar halatini hissettim malum konu yuzunden, kanim dondu kekw
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Abi ciddi ciddi gulenler var :D.
Ben bugun bogazimda intihar halatini hissettim malum konu yuzunden, kanim dondu kekw
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar ben bu değilim, kesinlikle değilim. Yani benim olma ihtimalim yok ben değilim. Ama belki aramızdadır bu kişi.
X->Doubt
@MisakiTaro

12

Gold Sample
İfade skoru
4.767

Bu da buranın gizemli adamı. Sadece 8 dakika üye kalmış kendisi. 7. üye, forumu nasıl bulduğunu bilmiyorum. Muhtemelen Misaki'nin arkadaşı.
DA Forumda vardı kendisi, Silicone'dan önce bir forum açmıştı, gram tutmadı. Forumun yöneticisi bile haftada 1 kere giriyordu o foruma. :cugarakeyf:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube