İnceleme 🔥 Eksa E900 Pro İncelemesi 🔥

Silicone Android Uygulaması
posibleden dızlanan logo.png

Hepinize merhabalar knklar, bugün sizlere yaklaşık 4 gündür kullandığım Eksa E900 Pro kulaklığımın incelemesini yapacağım. Ürünü 275 TL'ye Aliexpress üzerinden 21 Nisan günü sipariş ettim. 19 gün sonra (10 Mayıs 2021'de) elime ulaştı. Ürün 275 TL olmasına karşın 25 TL gümrük vergisi çıktı, yani toplam 300 TL'ye geldi diyebilirim. Şimdi ise izninizle kutu açılış kısmına geçelim.

| KUTU TASARIMI |

2021_05_10_14_44_IMG_3336.JPG

Kutuda bundan önce üstüne PTT'nin dandik gri bir poşeti vardı, onu çıkarttım, biraz da plastiği yırttım :d. Neyse, kutunun dışını fotoğrafta gördüğünüz şekilde gayet koruyucu bir plastik sarmalıyor. Şahsen ben çok beğendim, kutuyu çok iyi korumuş. Hadi plastiği çıkartalım.

2021_05_10_14_45_IMG_3340.JPG
2021_05_10_14_45_IMG_3338.JPG
2021_05_10_14_45_IMG_3342.JPG

berattandızlananfotolar.jpeg

Plastik çıkınca bu şekilde bir kutu bizi bekliyor. Şahsen ben genel olarak beğendim, fakat tek sıkıntı kulaklık çok tipsiz durmuş. Mousepad'imle de çok uyumlu 😋 Sol tarafında "No Burden Just Joy" yazmışlar. Türkçesi Google Çeviriden baktığım kadarıyla "Yük Yok Sadece Sevinç" demekmiş galiba, çeviri ne kadar doğru bilemiyorum. Sağ tarafta ürünün bazı özelliklerine değinmişler. 7.1 sanal ses özelliğinin bulunduğunu ve ses sürücüsü gerektiğini, çoğu oyun cihazıyla uyumlu olduğunu ve konforlu pedlerin bulunduğunu söylemişler. Harbiden pedler baya konforlu.

| KUTU AÇILIŞI |

2021_05_10_14_46_IMG_3344.JPG

Kutuyu açtığımızda karşımıza böyle sıkış pıkış bir manzara çıkıyor. Hemen çıkartalım.

2021_05_10_14_47_IMG_3345.JPG

berattandızlananfotolar2.jpeg

Kulaklık aslında şu deri çantanın içinde geliyordu fakat ben çıkartıp fotoğraf çektim Kutunun içinde bir adet kulaklık, deri taşıma çantası, USB ve jak kablo, tak çıkar mikrofon, hiç okumadığımız kullanım kılavuzu ve garanti şeyi çıkıyor. Kulaklık baya cool 😎 Kabloları da kısaca göstereyim:

2021_05_10_14_49_IMG_3349.JPG

Hepsi şu küçük plastik paketten çıkıyor.

| KULAKLIK TASARIMI |

2021_05_10_14_48_IMG_3347.JPG
2021_05_10_14_47_IMG_3346.JPG
2021_05_10_14_48_IMG_3348.JPG

Baya yakışıklıdır kendileri 🤩 Burada mikrofon takılmamış ve bilgisayara bağlanılmamış halini görüyorsunuz. Genel olarak tasarımı hakkında söyleyebileceğim şey göze hitap edip, güzel olduğu. Üstteki "Eksa" yazısının güzel olduğunu da söyleyebilirim. Ben kırmızı ve siyah modelini aldım, gayet memnunum diyebilirim. Sanırsam yeşil renginde ışık sızması varmış, @OnTheRoonKilled öyle demişti kendi incelemesinde. Şimdi de PC'ye bağlanmış ve mikrofon takılmış halini göreceksiniz.

dızlamasol.png
dızlamasağ.png

Ekran görüntüsü 2021-05-14 163315.png
2021_05_14_16_00_IMG_3436.JPG
2021_05_14_16_01_IMG_3437.JPG

dızlama3.jpg

Bana gayet güzel geldi. Bir kaç şeye daha değineyim, kulaklık gayet rahat, ses ve mikrofon kalitesi beni tatmin etti. Özellikle mikrofonunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

| TEKNİK ÖZELLİKLER VE YAPILMASI GEREKEN BAZI AYARLAR |

Sanal 7.1
USB+3.5mm jak bağlantı
Sürücü genişliği 50mm
Hoparlör empedansı 32 (?)
Frekans aralığı 20Hz ile 20 KHz arası
İkisi de 1.8 m olan kablolar
Kırmızı LED (Siyah), Beyaz LED (Yeşil)
Oynar mikrofon.

Bu teknik özellikler kısmını @OnTheRoonKilled'dan aldım, helal et knk. Şimdi sizlere bazı tavsiyelerimi söyleyeyim. Şahsen iyi bir ses kartınız yoksa jak şeklinde PC'ye takmanızı önermem, kulaklığın kendi ses kartı da iyi iş yapıyor bence. Benim anakartım Asus H110M-K, içinde Realtek ALC 887 var. OnTheRoon'un önerisiyle USB girişinden taktım. Yandaki ışıklar sadece USB ile takınca çalışıyor ayrıca. Bir YouTube videosunda USB ile takınca mikrofon kalitesinin kat kat arttığı gözlemleniyordu. Zaten jak ile uygulama çalışmadığı için, ben USB ile takmanızı öneririm. Şimdi bir takım ayarları size göstereyim. İlk olarak sağ altta bulunan ses simgesine sağ tıklayarak "ses ayarlarını aç"a basın. Orada "giriş cihazını seç"e basıp kulaklığın mikrofonunu seçin. Sonra cihaz özelliklerine basıp mikrofonun ses seviyesini 90'a çekin. Ardından çıkın. Şimdi bir noktaya daha değinmemiz gerekiyor, kulaklığın yeni veya eski model olduğunu belirleme.

indireksafalanfilan.jpg

Buradaki yeni yazan kısımdaki özelliklerden herhangi birine sahipse yeni oluyor. Bana yeni model geldi, galiba daha eski model yollamıyorlar. Bunların ardından bu linkten uygulamayı kurun https://www.eksa.net/pages/download Bence uygulama gayet güzel, bir sıkıntısını görmedim.
Sonrasında (kendi yaptığım ayarlara göre tavsiye veriyorum) isterseniz 7.1'i açabilirsiniz, ben açtım, son derece iyi olmasa da idare ediyor. Eğer 7.1'i açtıysanız @OnTheRoonKilled 'in incelemesinde söylediği gibi şu ayarları yapmanızı tavsiye ederim.

2021_05_12_12_10_IMG_3390.PNG

Şahsen ben bunları kullanıyorum fakat bir sıkıntı var, sesi azaltıp yükseltirken seste yırtılmalar meydana geliyor. Nadiren müziklerde ses yırtılabiliyor. Yeni bir ayar yapmaya kalkışmadığım sürece bunu kullanacağım, bu ayarın artısı sesteki boğukluk kayboluyor.
Bu arada, isterseniz mikrofon ayarlarından değişik sesler yapabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızı trollemek isterseniz güzel olabilir :D

Ekran görüntüsü 2021-05-14 165749.png

| ARA SÖZ |

Ön inceleme yazdım da, ismini inceleme mi yapsam 🤔 Şimdi artılar ve eksilerden bahsedip, nasıl satın alacağınızı söyleyeceğim ve sonlandıracağım.

| ARTILAR |

İyi ses kalitesi
Rahat pedler
Çoklu port desteği (Type C, Jak)
Kaliteli mikrofon
Mikrofon kablosunun metalimsi olması
Yandaki küçük ışıklar :D

| EKSİLER |

Sesin arada yırtılması 🤔
Plastik kablolar
Kargo süresi (19 gün)
Yeşil modeldeki ışık sızması

| NASIL SATIN ALINIR |

https://tr.aliexpress.com/item/4001118133892.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3c824c4dmTSVwK buradaki linke gidin, orada "PRO (renk) with Box" yazanlardan birini tercih edin. Galiba 2 tane renk seçeneği var: kırmızı ve yeşil. Neyse. Gönderim çıkış yerinden Çin'i seçin ve sepete ekleyin, ha bu arada, alabildiğiniz kadar kupon alın :D sonrasında ise sipariş edip gelmesini bekleyin.

| KAPANIŞ |
Kulaklığı bana önerdiği için @OnTheRoonKilled 'a teşekkür ederim. Adamsın knk. Ayrıca logoyu tasarladığı için @PossibleTurco 'ya teşekkür ederim. Adamsınız knklar.
Evet knklar, bu inceleme bu kadardı. Yapıcı eleştiriler yaparsanız sevinirim. Elinize sağlık yazmayı unutmayın 😉 İnceleme tarzını @PossibleTurco 'dan çaktım. Helal et knk.

Son düzenleme:
KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976

NatiWa:(

Silver Sample
İfade skoru
28
Türkiye de Rampage 400 TL'ye satıyor bunu işte, ülkede bu kadar avanak oldukça bu tür kazık vakaları çok yaşanır. Sözde ucuz marka.

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Helal knk da elini gösterme incelemelerde. Gereksiz kirlilik yapıyor. Fotoğrafın görünümü kötü oluyor. Yani bana öyle geliyor. Bilmiyorum belki bir tek ben rahatsız oluyorumdur.

KS
darloch

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Helal knk da elini gösterme incelemelerde. Gereksiz kirlilik yapıyor. Fotoğrafın görünümü kötü oluyor. Yani bana öyle geliyor. Bilmiyorum belki bir tek ben rahatsız oluyorumdur.
Ben de rahatsız oluyorum da, mecbur kulaklığı tutup foto çekmek için böyle yapmam gerekiyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube