Ekranı, işlemcisi ve kamerası iyi telefon önerisi

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
0

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Herkese merhaba, 5 yıldan fazladır şahsi telefon olarak kullandığım S7'yi değiştirmeyi düşünüyorum.

Telefondan kesinlikle istediklerim şunlar:
- Gün içinde telefonu yoğun kullanıyorum, pilinin bir günü çıkarması şart, çıkaramasa bile çok hızlı şarj olmalı.
- Ekran benim için önemli, hem parlak olmalı hem de kontrast/siyah dengesi iyi olmalı.
- Donanımı birden fazla yoğun uygulamayı aynı anda kullanırken sorun çıkarmamalı, akıcı olmalı.
- Kamera hem normal çekim, hem geniş çekim, hem de yakın çekimde başarılı olmalı. Mutlaka 4K60 kayıt yapmalı ve OIS bulunmalı.
- Ufak su sıçramalarına dayanıklı olmalı.

Telefonda olmasını iyi karşılayacağım özellikler şunlar:
- Ekranın 2K çözünürlüklü olması iyi olur.
- IP67 ya da IP68 sertifikalı olması iyi olur.
- Depolama alanı 256GB olması çok iyi olur.
- En az iki-iki buçuk yıl boyunca beni idare etmesini bekliyorum. O kadar kullanır mıyım bilmem ama üç yıla çıkabilirse mükemmel olur.
- Fiyakalı, şık bir telefon olursa -siyah renk olması iyi olur- çok severim kendisini.
- Bana göre pek pratik değil, iPhone kullanmak istemiyorum.

Bana ne önerirsiniz? Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Unutmadan söyleyeyim: Abartılı olmamak kaydıyla bütçe sınırım yok.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
iPhone kullanmak istemediğiniz için mecbur Android alternatiflerini önereceğiz o zaman. Evilol Ama sizin için psikolojik bütçe sınırı nedir onu bilmemiz lazım. 10.000 TL üzeri mi yoksa 8.000 TL altı mı sınırınız?

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
OnePluslar suya dayanıklı değiller maalesef. Bu ve ekan haricinde her konuda dengi olan Samsung'dan üstün. Eğer öncelik performans ise -ki değil- OnePlus tercih edilebilirdi. Bu yazdıklarınız için S21 daha uygun duruyor. Basit arayüz, iyi kamera, mükemmel ekran ve tatmin edici bir performans ile dediğiniz süreyi fazlasıyla çıkarır.

Mikail Ebrinç

Rütbesiz
İfade skoru
135
Herkese merhaba, 5 yıldan fazladır şahsi telefon olarak kullandığım S7'yi değiştirmeyi düşünüyorum.

Telefondan kesinlikle istediklerim şunlar:
- Gün içinde telefonu yoğun kullanıyorum, pilinin bir günü çıkarması şart, çıkaramasa bile çok hızlı şarj olmalı.
- Ekran benim için önemli, hem parlak olmalı hem de kontrast/siyah dengesi iyi olmalı.
- Donanımı birden fazla yoğun uygulamayı aynı anda kullanırken sorun çıkarmamalı, akıcı olmalı.
- Kamera hem normal çekim, hem geniş çekim, hem de yakın çekimde başarılı olmalı. Mutlaka 4K60 kayıt yapmalı ve OIS bulunmalı.
- Ufak su sıçramalarına dayanıklı olmalı.

Telefonda olmasını iyi karşılayacağım özellikler şunlar:
- Ekranın 2K çözünürlüklü olması iyi olur.
- IP67 ya da IP68 sertifikalı olması iyi olur.
- Depolama alanı 256GB olması çok iyi olur.
- En az iki-iki buçuk yıl boyunca beni idare etmesini bekliyorum. O kadar kullanır mıyım bilmem ama üç yıla çıkabilirse mükemmel olur.
- Fiyakalı, şık bir telefon olursa -siyah renk olması iyi olur- çok severim kendisini.
- Bana göre pek pratik değil, iPhone kullanmak istemiyorum.

Bana ne önerirsiniz? Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Unutmadan söyleyeyim: Abartılı olmamak kaydıyla bütçe sınırım yok.
Aklıma sadece Note 20 ultra geldi, Oneplus 9 Pro'da iyi tercih olur.

KS
fryzen

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Oneplus 9 çok hoşuma gitti, Pro modelini de düşünebilirim.
S21 çok downgrade yemiş gibi geldi, Ultra olanı olabilir gibi ancak fiyatı diğerlerinden pahalı.
Bir de Zenfone 8, Xperia 1 ve 5 III, Find X3 - X3 Pro, X60 Pro - Pro Plus gibi cihazlar var.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

iPhone kullanmak istemediğiniz için mecbur Android alternatiflerini önereceğiz o zaman. Evilol Ama sizin için psikolojik bütçe sınırı nedir onu bilmemiz lazım. 10.000 TL üzeri mi yoksa 8.000 TL altı mı sınırınız?
Türkiye fiyatı 13.000TL (Xiaomi ise 10.000TL) civarı olan cihazlar bana olur, cihaza göre aşabilirim de. Daha ucuz bir cihaz alırsam aradaki fark ile aksesuarlarımı yenilemek mantıklı bir fikir olur gibi.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Zenfone 8'i dün görmüştüm; aklıma gelmemişti, iyi hatırlattınız. Mükemmel bir cihaz ve işinizi fazlasıyla görecektir. S21 dediğiniz gibi, sanki önce ultrası yapılmış da kısmışlar gibi bir hali var. Suya dayanıklılık gerçekten zaruri bir ihtiyaç değilse (biliyorum önceki telefonunuz S7 ve ondan alışkanlıktır yüksek ihtimal) OnePlus 9 ya da Zenfone 8'e bakabilirsiniz. İkisini de bulmak şu an zor, hele burada. Xperia 5 III bunları video kaydı olarak sollar, kamerada öncelik videoysa Sony'ye yönelin. Xperia 1 III'ün ise bütçenizin çok çok üzerinde satılacağını düşünüyorum. 4K OLED ekranı, şaheser niteliğinde kamerası ve 12 GB RAM'i ile pek de güç yetirilebilecek bir telefonmuş gibi durmuyor.

KS
fryzen

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
Zenfone 8'i dün görmüştüm; aklıma gelmemişti, iyi hatırlattınız. Mükemmel bir cihaz ve işinizi fazlasıyla görecektir. S21 dediğiniz gibi, sanki önce ultrası yapılmış da kısmışlar gibi bir hali var. Suya dayanıklılık gerçekten zaruri bir ihtiyaç değilse (biliyorum önceki telefonunuz S7 ve ondan alışkanlıktır yüksek ihtimal) OnePlus 9 ya da Zenfone 8'e bakabilirsiniz. İkisini de bulmak şu an zor, hele burada. Xperia 5 III bunları video kaydı olarak sollar, kamerada öncelik videoysa Sony'ye yönelin. Xperia 1 III'ün ise bütçenizin çok çok üzerinde satılacağını düşünüyorum. 4K OLED ekranı, şaheser niteliğinde kamerası ve 12 GB RAM'i ile pek de güç yetirilebilecek bir telefonmuş gibi durmuyor.
Xperia 1 III gidip de Zenfone 8'in iki katı fiyatına satılırsa aradaki fark ile profesyonel kamera almak bile mantıklı olabilir ancak 1100-1200$ civarı fiyat ile çıkış yapması durumunda radarıma girebilir. Zenfone bazı isteklerimi tam karşılamasa müthiş bir cihaz, fiyatı da uygun sayılır. Kendisini Oneplus 9 Pro ile birlikte listemin başına yazdım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube