Ekranda bozulmalar oluyor

Silicone Android Uygulaması

Kens3211

Rütbesiz
İfade skoru
40
Merhaba, Sorunum video izlerken ekranda küçük ve renkli piksellerin oluşup kaybolması. yaklaşık bir yıldır bu sorunu çözebilmiş değilim. Bilgisayarı teknik servise gönderdim ama sorunu saptayamadıklarını söylediler. BIOS güncellemesi yaptım, DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükledim, Format attım ama hiçbir işe yaramadı. Sizce sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir? Bıraktığım linkteki videoya bakarsanız oluşan pikselleri görebilirsiniz.

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Hiç reballing işlemine götürmeye kalkma, boşa masraf plaka soğuyunca lehimlerin büyük kısmı atıyor, zaten yapması ince iş birde ortadaki plaknanın altında da top top yerler var.
VRAM hatasıda olabilir, onlarında lehimleri atmış olabilir.

KS
Kens3211

Kens3211

Rütbesiz
İfade skoru
40
Güvenli bir bilgisayarcı yapar diye düşünüyorum. Yine de ilk MSI teknik servisi ile görüşün, garantisi varsa tabii.
Garantisi var, birkaç ay öncesinde kasayı vatan bilgisayara götürdüm ama hiçbir parçada sorun olmadığını söyleyip geri verdiler. Sanırım MSI bu konuda bana yardımcı olabilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ya çipte ya VRAM'da kesin sorun var. Servise başvurmanız şart :(
Öyle yapacağım. Bu sorunun başka türlü çözüleceği yok.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Fırınlama işini biz artık yüzü astarını geçmiş, 2-3 ay daha idare etsin yeter denilen kartlara öneriyoruz. RX 570 gibi nispeten güncel sayılabilecek bir karta yapmanızı önermiyorum. Servise başvurun garantisi devam ediyorsa. Ayrıca fırınlama yerine sıcak hava üfleyen bir makina ile çipi ısıtmak daha güvenli ve mantıklı bir yöntem. :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube