Eğitim sistemini eleştirelim

Silicone Android Uygulaması

Chrollo04

Rütbesiz
İfade skoru
336
Eğitmiyor sınava hazırlıyor üstüne öğrettiklerinin %90'ı çöp bilgi. İngilizcede 7 senedir aynı konuyu anlatıyorlar kendim uğraşmasam nah ingilizce konuşurum liseden çıktıktan sonra

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Laik bir devlette din dersi verilmemeli bence.
Aslında kağıt üstünde çok güzel bir ders Din kültürü. Ama sadece isim olarak güzel, işlev olarak değil. Ya bütün dinleri anlat, ya da anlatma. İslam üzerine yoğunlaşmak isteyenler için ayrı bir seçmeli ders getirilebilir mesela. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile aynı anda seçmeli ders olarak Temel Dini Bilgiler dersi verilmesi de çok saçma, ikisi aynı ders.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
@MisakiTaro, ortaokulda bizim hocaların çoğu dersin yarısında dizi/film izletirlerdi, diğer yarısında da ders işlerlerdi :D
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Laik bir devlette din dersi verilmemeli bence.
Şimdi ben inanmıyorum, ama din benim ders sorumluluğumda mı olacak? Saçma.

Okulda öğrendiklerimizin neredeyse hiçbiri gerçek hayatta işimize yaramayacak.
Ben bunu taa ilkokul'dan beri sorgulardım :D

Son düzenleme:

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Eleştirecek bir şey yok.
382.png

Ciddi misiniz hocam?

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
  • Neden üniversitede %90'ını kullanmayacağımız gereksiz dersler görüyoruz?
  • Neden ilgimizi çekmeyen dersleri görmek zorundayız?
  • Neden seçmeli dersler çok az, oldukları vakitte de matematik/fen seçtiriyorlar zorla?
  • Neden meslek liselerinin çoğu niteliksiz?
  • Neden insanlar sevdiği meslekler yerine hayatını kurtaracak meslekleri istiyor?
  • Neden mesleğe yönelik dersler yok? Neden İngilizce dersleri sadece gramere yönelik? Neden kodlamayı, insanlara sevdirecek şekilde anlatmıyorlar?
  • Neden üniversiteyi bitirmiş birisi doğru düzgün İngilizce konuşamıyor?
  • Neden sınav sistemi öğrenciyi strese sokacak şekilde?
  • Neden YKS/AYT gibi sınavlar yerine gitmek istediği bölümlere ait özel sınavlar yok?
  • Neden herkes küçük yaştan beri istediği mesleğe uygun şekilde yetiştirilmiyor?
Dahası da var ama ben yoruldum artık, sizin de yorumlarınız varsa beklerim.
kucuk yastan istedigi meslege egitilmesi bence yanlis olurdu, istedigi meslek cogu kisinin lise doneminde belirleniyor. ilkokul cocugu gelir yok pilot olacagim yok ogretmen olacagim yok polis olacagim hep bilindik cevaplar verecek.

geri kalani dogru diyebilirim ozellikle tyt asiri asiri gereksiz bir sinav

Din dersi verilmeli fakat tek bir dine bağlı kalınmamalı. Bütün dinler anlatılmalı.
din direkt anlatilmamali. anadolu ve fen liselerinde sadece ahlak tarafi anlatilmali. akilda kalici bilgiler degil hic birisi ve gereksiz bir ders
Çürümüş, emekliliği gelmiş ve iyi ders anlatmayan öğretmenlerin hala görevde olmasını söylemeyi unutmuşsun.
2023de iktidar degistiginde(umarim degisir) yeni gelecek iktidar 55 yas ustu ogretmenligi kaldiracak, direkt emekli edecek ve boylece issiz ogretmenlere sans taninacak

ingilizce dersi evet cok yetersiz ders, okulda a1 ingilizce bilgisi ogretiyorlar (basit grammer bilgisi) ve bunu bile yapamiyor ogrenciler, benim iki uc ingilizcem varsa hicbiri okuldan ogrendigim degil

Son düzenleme:

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Bilimde dinin yeri olmaz. Bunu geçtim çoluk çocuğa din anlatmak beyinlerini yıkamaktan farksızdır zaten. Ayrıca hiçbir dindar insan da objektif olarak tüm dinleri anlatamaz. Çocukların "yanlış" dine kaymasından korkar, ebedi hayatlarını berbat etmekten korkar.

TheMarqE

Silver Sample
İfade skoru
2.206
İnsanlara sorgulamak aşılanmalı. Çoğu hocama soru sorduğumda "MEB öyle yapmış, biz karışamayız," "karıştırma oraları" gibi söylemlerde bulundular.

Türkiyedeki mantığı bir örnekle anlatayım.
Sporcu olacak biri müzik dersi görür.
Müzik temel bir derstir, düşündüğünüz yaklaşım ise insanları kışkırtmak için ortaya atılmış bir düşüncedir. Bir çocuğun anaokulunda sporcu olacağını öngöremezsin, değil mi?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube