DIY 8-Channel Remote Control planım

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Parçalar:

Kumanda verici:
1 x STM-32 (32-bit olduğu için üst seviye işlemlerde yardımcı olacak.)
2 x Analog Drone kumandası tipi Joystick
3 x 18650 pil
3 x 18650 pil kabı
1 x BMS (Aşırı yükleme olmasın diye)
1 x 433 MHz Lora Modülü SX1278 E32 (10 km menzili olduğu söyleniyor.)
1 x 2.4" dokunmatik OLED ekran (Biraz tuzlu olacak ama istediğim gibi olursa çok güzel olur)
4 x 2 kademeli Toggle Switch
2 x 3 kademeli Toggle Switch
3 x 10K Ohm Potansiyometre (Orta-üste gelecek)
1 x USB Type-B Soket
1 x Voltaj Regülatörü
4 x Push Button (Klasik buton.)
1 x Buzzer (Pil düşük olduğunda ötmesi için)
1 x LED (Açık kapalı olduğuna göre yanacak.)
1 x Kaydırmalı Düğme (ON-OFF yeri yapmak için)
1 x PCBWay'den basılmış devre
1 x 3D tasarlanmış kap
1 x Anten

Kumanda verici:

1 x STM-32
1 x LoRa'nın diğer ucu
1 x Hava alacak şekilde tasarlanacak 3D kap
1 x Anten

"Şu" malzemeyi kullan dediğiniz bir şey varsa lütfen yazın. Zamanla geliştirerek nihai sürümüne getirmeyi düşünüyorum.

Ayrıca FPV Drone için gerçek zamanlı kamera görüntüsü ekleyeceğim pahalı bir şey de yapabilirim ama o çok vakit gerektirebilir, ondan söz veremiyorum.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Parçalar:

Kumanda verici:
1 x STM-32 (32-bit olduğu için üst seviye işlemlerde yardımcı olacak.)
2 x Analog Drone kumandası tipi Joystick
3 x 18650 pil
3 x 18650 pil kabı
1 x BMS (Aşırı yükleme olmasın diye)
1 x 433 MHz Lora Modülü SX1278 E32 (10 km menzili olduğu söyleniyor.)
1 x 2.4" dokunmatik OLED ekran (Biraz tuzlu olacak ama istediğim gibi olursa çok güzel olur)
4 x 2 kademeli Toggle Switch
2 x 3 kademeli Toggle Switch
3 x 10K Ohm Potansiyometre (Orta-üste gelecek)
1 x USB Type-B Soket
1 x Voltaj Regülatörü
4 x Push Button (Klasik buton.)
1 x Buzzer (Pil düşük olduğunda ötmesi için)
1 x LED (Açık kapalı olduğuna göre yanacak.)
1 x Kaydırmalı Düğme (ON-OFF yeri yapmak için)
1 x 3D tasarlanmış kap
1 x Anten

Kumanda verici:

1 x STM-32
1 x LoRa'nın diğer ucu
1 x Hava alacak şekilde tasarlanacak 3D kap
1 x Anten

"Şu" malzemeyi kullan dediğiniz bir şey varsa lütfen yazın. Zamanla geliştirerek nihai sürümüne getirmeyi düşünüyorum.

Ayrıca FPV Drone için gerçek zamanlı kamera görüntüsü ekleyeceğim pahalı bir şey de yapabilirim ama o çok vakit gerektirebilir, ondan söz veremiyorum.
STM32 kartı yerine Raspberry gibi bir çözüm kullansanız vericide daha iyi olmaz mı? Ayrıca iki verici var anlayamadım hangisi alıcı hangisi verici.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
STM32 kartı yerine Raspberry gibi bir çözüm kullansanız vericide daha iyi olmaz mı? Ayrıca iki verici var anlayamadım hangisi alıcı hangisi verici.
2. alıcı olacak. Raspberry hiç denemedim biraz fazla pahalı olabilir ama bakacağım.

Pankekli Sucuk

Silver Sample
İfade skoru
139
Buzzer gereksiz olmuş gibi onun dışında güzel ve stm32 yerine nodemcu öneririm. Nodemcu bu proje için yeterli olacaktır.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636

Kyra

Bronze Sample
İfade skoru
48
  • Tek başına LoRa ile bunu yapamazsın. Standart LoRa bir telemetri linki, RC Link değil.
  • STM32'nin özelliği 32 Bit olması değil. Hangi STM32? F1 mi? H7 mi? F4 mü? Bir sürü STM32 işlemci var.
  • Analog tipi joystickler, başlangıç için iyi olmaz. Çok çok vasatlar. Hall effect gimballara bak.
Aklında ne var biliyorum ancak LoRa ile bunu Arduino kodlar gibi yapamazsın. ELRS'ye bak derim. ELRS uyumlu bir board tasarlamaya çalış.

Kumandan STM32 tabanlı olsun. Ancak kumandaya takacağın verici modülü ile alıcı modülün LoRa + ESP32 olabilir. Bunu da ELRS ile yapabilirsin.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
  • Analog tipi joystickler, başlangıç için iyi olmaz. Çok çok vasatlar. Hall effect gimballara bak
Aklımdaki Hall effect gimbalmış. İsmini bilmiyordum. Radiolink kumandalardaki stick benim aklımdaki ismi.

• Tek başına LoRa ile bunu yapamazsın. Standart LoRa bir telemetri linki, RC Link değil.
Bunun da internetteki yanlış bir bilgi kaynaklı olduğunu gördüm. İnternette genelde NRF24 kullanılmış ama bayağı kötü yorum okudum. 300 km menzilli bir modül var ama o da Telemetry link sanırım.
Kumandan STM32 tabanlı olsun. Ancak kumandaya takacağın verici modülü ile alıcı modülün LoRa + ESP32 olabilir. Bunu da ELRS ile yapabilirsin.
Bunu tekrar planlayacağım. Önümde aylar var zaten, kumanda ve devre tasarımına revizyonlar eklenebilir. Önerilerin için çok teşekkür ederim.

Kyra

Bronze Sample
İfade skoru
48
Bunun da internetteki yanlış bir bilgi kaynaklı olduğunu gördüm. İnternette genelde NRF24 kullanılmış ama bayağı kötü yorum okudum. 300 km menzilli bir modül var ama o da Telemetry link sanırım.

300 km ya da 30 km gibi veriler gerçekçi değildir. RFD900 gibi kaslı telemetri sistemleri bile 40 km demesine rağmen 10 km sonrası kesintiler yaşar. Bir quad yapacaksan zaten birkaç km'lik menzil işine yarayacaktır.

Bakman gereken asıl şey mesafe değil gecikme oranı, paket oranı ve aktarılabilen maksimum paket boyutu.

Bunun dışında oluşturacağın sistemde RF regülasyonuna çok çok dikkat etmelisin. Bu da hem çok katmanlı bir PCB hem de çok kartlı bir kumanda tasarımını gerektirir. Alıcı - verici yazılımında ise uçtan uca şifrelemenin yanında paket kaybını engelleyen sistemler eklemelisin.

Kumandayı bilmem ama alıcı - verici modül tasarımını ELRS'ye göre yap ve ESP32 kullan.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube