Dinlere sallamayı marifet sananlar

Silicone Android Uygulaması

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
İlk olarak ben müslümanım.
Ben de.
İkinci olarak Atatürk'ü çok sever, saygı duyarım.
Yine ben de.
Üçüncü olaraksa mesajımdan çıkardığın şey gerçekten bu mu? Benim onu atmamın sebebi her onu diyenin havalı olmak için yapmadığını, marifet sandığı için yapmadığını göstermekti.
Mesajını alıntıladığın kişi de genelleme yapmamış zaten.

Yusufjdm

Silver Sample
İfade skoru
337
Çoğunluk 20 sayfa Kuran okuyup ateist oluyor ama komple bitirip görüşlere katılmıyorsa kendi seçimidir karışamayız ama sadece Kuran, Tevrat, Zebur, İncil okuyarak değil de komple 4ünü okusa her dinin fikrine ulaşır.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Bu şekilde düşündüğünü söyleyen birini direkt yargılamam çünkü cidden kendi düşüncesi olabilir.
Hiç kimse bir başkasının kutsalına sözlü hakaret edemez, görüş bildirebilir ama bu fikirleri konudaki hakaret, sallama gibi bir boyuta geliyorsa kendine saklasa iyi olur. Dediğiniz doğru değil.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
1620143487708.png

Dinlere veya toplumun benimsediği başka bir şeye küfür etmek hoş değil. Fakat şahsen ben de dinler olmasa daha mutlu bir dünyada yaşayacağımızı düşünüyorum.
Allaha kitaba sövüyom hawli oluyom güzel gızlar ateist sewiyormush lan. (!)
Bir şey demeyeyim demeyeyim diyorum ama Allah'a veya Odin'e veyahut Yahve'ye sövüp havalı olduğunu sanan kimse yok. Evet bunu duymak acı verici biliyorum. Herkes diyor ki "Aaa ben sövmüyorum o zaman söven kişilikler yaratıp onlar ile dalga geçelim" sonra herkes sanıyor ki tüm non-teistler Allah'a sövüyor. Bu yapılan mizah bile denemeyecek şey komik olmayan bir normie ürünü. Yapmayın, komik duruma düşüyorsunuz.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

12 nisan da böyleydi mizah dediler ama komik değildi.
Onun olayı farklıydı. Onu kızlar çıkardı, erkeklerin böyle bir şeyden bile haberi yoktu. Sonra erkekler de dalga geçme amaçlı olarak bunu büyüttü ve yine erkeklerin başına patladı.

Son düzenleme: Moderatör:

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
Hiç kimse bir başkasının kutsalına sözlü hakaret edemez, görüş bildirebilir ama bu fikirleri konudaki hakaret, sallama gibi bir boyuta geliyorsa kendine saklasa iyi olur. Dediğiniz doğru değil.
Hakaret edilmesinde sorun yok diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum 🤔 Dediğim gayet doğru.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
  • "Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir. Âdetâ halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini, gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. İsteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır." (1926-27 yıllarında Atatürk ile röportaj yapan Grace Ellison'ın 1928 yılında yayımlanan Turkey Today adlı kitabının 24. sayfasında İngilizce olarak yazıyor.)[5][6]
Yani? Atatürk dinlere mi sövmüş?

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Başlık "Dinlere sallamayı marifet sananlar" buradaki sallamayı eleştiri olarak genişletebiliriz diye düşünüyorum. "Dinlere sövenler" veya "Allah'a sövenler" değil başlık.
Zaten başlık ve mesajların birbiriyle alakası yok, burada "allah'a sövüon hawli oluon" yazanların, Allah'a sövenlerden bi' farkı yok. Arkadaş eleştirme amacıyla atmışsa, sorun yok tabii.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Zaten başlık ve mesajların birbiriyle alakası yok, burada "allah'a sövüon hawli oluon" yazanların, Allah'a sövenlerden bi' farkı yok. Arkadaş eleştirme amacıyla atmışsa, sorun yok tabii.
Doğru diyorsun. Konuyla alakasız komik dahi olmayan mesajlar atılmış. Bir şey desem linç yiyeceğim. Ağırdan almaya çalışıyorum.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Öyle insanlar var mı ki? Dine sallamayi marifet sanan insanların olduğunu görmedim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Yeni mesajlar

Silicone YouTube