Dilencilere karşı genel tavrınız nedir?

Silicone Android Uygulaması

Doğu'kan

Bronze Sample
İfade skoru
2.961
Bundan bir iki ay önce bir marketin önünde arabayı park edince 40/45 yaşlarında bi kadın 2 dakika susmadan para istedi. Vermeyecektim normalde ama vicdan yaptım hafif verdim. Marketten çıktıktan sonra poşetleri bagaja koyarken gene aynı kadın marketin otoparkında beni görüp içecek de verir misiniz dedi. Yani bunun sonu yok. Kadın gün boyu orada takılıyor, benim gibi acıyan olursa günde rahat 100/200 kazanıyor. Bu saatten sonra vermem bir dilenciye bile

BozKurt

Silver Sample
İfade skoru
234
Hiç vermiyorum yanından geçip gidiyorum görmezden geliyorum, kim olursa olsun. :evilol:

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
Bundan bir iki ay önce bir marketin önünde arabayı park edince 40/45 yaşlarında bi kadın 2 dakika susmadan para istedi. Vermeyecektim normalde ama vicdan yaptım hafif verdim. Marketten çıktıktan sonra poşetleri bagaja koyarken gene aynı kadın marketin otoparkında beni görüp içecek de verir misiniz dedi. Yani bunun sonu yok. Kadın gün boyu orada takılıyor, benim gibi acıyan olursa günde rahat 100/200 kazanıyor. Bu saatten sonra vermem bir dilenciye bile
kadına bak ya!
Böyle yüzsüzlük görmedim :D
Evine gelip bu gece sizde kalayım mı Allah rızası için gönlünden ne koparsa derse şaşırma .D

Virtual Guardian

Silver Sample
İfade skoru
1.461
Her zaman geçtiğim yollar var. O yolları bilerek seçtim. Çünkü her köşede bir dilenci var. Çocukları kullananlar vb. çok var. Okula giderken mecburen daha erken kalkıp yolu uzatıyorum. Çünkü yaşına başına bakmadan her sabah erkenden bir köşeye geçiyorlar. Gün gün yerleri değiştiriyorlar baya baya örgütler. Para falan vermiyorum. Cebimde 2 lira oluyor 1 liraya su alacağım diye 1 lira atıyorum bana ters ters bakıyordu bir teyze. Ben ne yapayım? Su içmeden mi durayım? Gidip bir markete su aldım o da içimde kaldı...

Cuprium

Bronze Sample
İfade skoru
778
Her zaman geçtiğim yollar var. O yolları bilerek seçtim. Çünkü her köşede bir dilenci var. Çocukları kullananlar vb. çok var. Okula giderken mecburen daha erken kalkıp yolu uzatıyorum. Çünkü yaşına başına bakmadan her sabah erkenden bir köşeye geçiyorlar. Gün gün yerleri değiştiriyorlar baya baya örgütler. Para falan vermiyorum. Cebimde 2 lira oluyor 1 liraya su alacağım diye 1 lira atıyorum bana ters ters bakıyordu bir teyze. Ben ne yapayım? Su içmeden mi durayım? Gidip bir markete su aldım o da içimde kaldı...
Gözlerinin içine baka baka yudumlasaydınız.

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Ben gerçekten yardıma ihtiyacı da olsa vermeme taraftarıyım. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.
Eğer eli ayağı tutan ve genç bir adam/kadın dilencilik yapıyorsa para vermem. Mesela bizim mahallede yaşlı bir kadın var genellikle marketlerin önünde oturup giren çıkan müşterilerden kendisine erzak almasını istiyor yani dilencilik yapıyor. Markete bir müşteri girerken onun kolundan tutup "bana erzak al" diyor sonrasında ise müşteri ile birlikte içeriye giriyorlar ve en pahalı çayı, şekeri, unu ve bakliyatları aldırıyor sonra ellerinden poşetle marketten çıkıp poşetleri bir köşeye saklıyor sonrasında ise aynı şeyi başka bir müşteriden istiyor ve bu böyle devam ediyor. Kısacası insanların duygusunu sömürüyor.

Arda_Animations

Silver Sample
İfade skoru
336
Bence verilmemeli. Çoğu dilencinin benden yüksek telefonu var. Ve elleri ayakları tutuyorsa çalışsınlar.
Tabi engelliyse orası tartışılır.
Ama tutupta böyle olmaz:
1624961562826.png

Çocuğu süründürüyor sokak köşelerinde 2-3 kuruş için...

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube