Rehber Derslere Odaklanma ve Ders Çalışmayı Sevme Rehberi #1

Silicone Android Uygulaması
Yalnızca deneyip olumlu sonuç aldığım yöntemlerimi paylaşıyorum!

Method: Güzel yazı yazma, not tutma.

Yöntem oldukça basit aslında, sadece yazınızı güzelleştirmek için özenli ve yavaş yazın en sonunda ortaya güzel bir not çıkınca yazı yazmak sarıyor ve sürekli yazmak istiyorsunuz.
Not tutmak ders çalışmada aşırı büyük rol oynar.
Okul dışında evde de not tutun, doğru kaynakları kullandığınızdan emin olun.

İyi dersler!

xKemalC

Gold Sample
İfade skoru
156
Birisi yazar öyle anlar birisi okulda dinler evde 10 20 soru çözer anlar biri de sadece konunun videosunu izler anlar kişiden kişiye göre değişir. Bunu da siz bulacaksınız, siz keşfedeceksiniz. Ama yazarak çoğu kişinin aklında daha fazla kalır.

KS
alpethz

alpethz

Silver Sample
İfade skoru
715
Birisi yazar öyle anlar birisi okulda dinler evde 10 20 soru çözer anlar biri de sadece konunun videosunu izler anlar kişiden kişiye göre değişir. Bunu da siz bulacaksınız, siz keşfedeceksiniz. Ama yazarak çoğu kişinin aklında daha fazla kalır.
Söz uçar yazı kalır misali anlatımda bulundum bu kısa rehberde. Söylenenler tekrar edilmeyince uçuyor.

Yalnız Kedi

Bronze Sample
İfade skoru
233
Açık öğretim lisesindeyim, bazı derslerde çok kafa karıştırabildiğinden ötürü muhakkak not alıyorum. Zaten yazarak daha çok aklında kalır diye bir söz de duymuştum.

KS
alpethz

alpethz

Silver Sample
İfade skoru
715
Açık öğretim lisesindeyim, bazı derslerde çok kafa karıştırabildiğinden ötürü muhakkak not alıyorum. Zaten yazarak daha çok aklında kalır diye bir söz de duymuştum.
Hocalarda sık sık yazmanın zihinde kalıcılık oluşturduğunu söylüyorlar.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Birkaç tane renkli kalem kullanmak daha iyi bana göre. Ben güzel yazı yazamıyorum ama mor, kırmızı, mavi gibi renklerden azıcık deftere serpiştirdiğimde bi tık daha hevesleniyorum gibi. Not tutmaya katılıyorum.

KS
alpethz

alpethz

Silver Sample
İfade skoru
715
Birkaç tane renkli kalem kullanmak daha iyi bana göre. Ben güzel yazı yazamıyorum ama mor, kırmızı, mavi gibi renklerden azıcık deftere serpiştirdiğimde bi tık daha hevesleniyorum gibi. Not tutmaya katılıyorum.
Evet kesinlikle bende renkli kalemler sayesinde heveslendim zaten.

@Tony Stark, :ajanp:

@Hamza Ensar Sağlam, işin zor sanılan kısımı.

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Yalnızca deneyip olumlu sonuç aldığım yöntemlerimi paylaşıyorum!

Method: Güzel yazı yazma, not tutma.

Yöntem oldukça basit aslında, sadece yazınızı güzelleştirmek için özenli ve yavaş yazın en sonunda ortaya güzel bir not çıkınca yazı yazmak sarıyor ve sürekli yazmak istiyorsunuz.
Not tutmak ders çalışmada aşırı büyük rol oynar.
Okul dışında evde de not tutun, doğru kaynakları kullandığınızdan emin olun.

İyi dersler!
İnsanın içinden gelecek. Ben bir şeyler başarmak, kendimi iyi yerlerde görmek istiyorum dedikten sonra hiçbir engel yok.

444

Silver Sample
İfade skoru
591
Derslere çalışma isteği, ders çalışmayı sevip sevmeme veya odaklanma gibi şeyler saçma geliyor. Eğer kafanda bir hedefin varsa ve çok istiyorsan zaten her şey içinden gelecek. Bu tür rehberler tabii bazılarının işine yarayabilir belki ama saçma buluyorum dediğim gibi. Sonuçta herkesin anlama şekli falan da farklı. Size lafım yok, denemişsiniz ve sizde işe yaradığı için başkalarında da işe yarar diye düşünüp paylaşmışsınız. Sağ olun :) . Bende de notu tuttuktan sonra çalışma isteği gidiyor :D. Gün içerisinde bakıyorum ama ara sıra.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Bu not işi işinize yarayabilir. Defterinize bakınca içiniz açılır, en azından sizler için. Bende pek yaramıyor, benim gibi arkadaşlar olacaktır. Amacınızın olması lazım. Amaç dediğimde atıyorum ki avukat olmak olmasın.1.dönem takdir almak, veya fizik yazılısından iyi almak gibi. 1.dönem bitti, dersiniz ki amacım 2.dönem takdir almak. Fark etmeseniz bile bunlar zaten asıl amacınıza, bir meslek sahibi olmaya götürüyor, İlgi alanınızı ve yeteneklerinizi bilip ona göre bir meslek seçersiniz. Amacı, hedefi küçük çaplı koymak önemli. Hedef uzun vadede olsa dahi, hedefinizi küçük koyun, küçük olduğu için hızlı ulaşılır ve bu sizi kamçılar. Bu şekilde ilerleyerek ideallerinize ulaşabilirsiniz.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Güzel yazmak için yavaş yazınca benim canım sıkılıyor. Benim yazı Sümerlerden kalma, adamların tarihini azıcık sürdüreyim dedim. 😁

Son düzenleme:

xKemalC

Gold Sample
İfade skoru
156
Derslere çalışma isteği, ders çalışmayı sevip sevmeme veya odaklanma gibi şeyler saçma geliyor. Eğer kafanda bir hedefin varsa ve çok istiyorsan zaten her şey içinden gelecek. Bu tür rehberler tabii bazılarının işine yarayabilir belki ama saçma buluyorum dediğim gibi. Sonuçta herkesin anlama şekli falan da farklı. Size lafım yok, denemişsiniz ve sizde işe yaradığı için başkalarında da işe yarar diye düşünüp paylaşmışsınız. Sağ olun :) . Bende de notu tuttuktan sonra çalışma isteği gidiyor :D. Gün içerisinde bakıyorum ama ara sıra.
Çok doğru derse başlamadan önce istediğin hedefi aklına getirmek önemli.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube