İnceleme Dell G15 yaklaşık 1 ay incelemesi

Silicone Android Uygulaması
Herkese selaymün aleyküm bu gün eksi (artı yazacaktım ama artı olarak anam babam laptop yani bir artısı yok) olarak ve oyun performansı olarak Dell G15 5510 siyah 1 TB 32 GB olan modelini inceleyeceğim,ilk öncelikle cihazın 32 GB ram modeli maalesef mevcut değil ben yükselttim (depolama alanı da muhtemelen yükseltildi)

Cihazın donanımı:

Rtx 3060

İ7 10870H

165 Hz ekran

Beyaz klavye aydınlatması (modele göre değişir)

32 GB ram (çift kanal)

Yaklaşık 1 TB depolama alanı (512 SSD 512 harddisk [SSD'de olabilir])

Windows 10 (yeni cihazlarda ya Ubuntu ya da çıktığında Windows 11 olacaktır.

Eksileri:

Dell servisi gerçekten rezalet,ben klavye ışıklarının rengi değişiyor mu diye aradım ilk aradığım cihazınızda var dedi ikinci aradığım yok ama siz yinede şunlara sorun dedi (telefon numarası verdi) onları aradım onlar var ile yok arasında kaldılar.

Ayrıca siyah ekran sorunları çok fazla.(bu model yeni olduğu için daha görmedim genelde bozulacaksa ilk günlerde bozuluyor zaten.

Driver'lar çok karışık bir alienware'ın driverını indiriyorsunuz bir Dell'in driverını indiriyorsunuz kardeşim kararlaştır bir marka o yapsın bilgisayarın driverını.

Alienware command center adlı driver sürekli güncelleme var diyor yapıyım diyorum güncelleme 2 uygulama yüklüyor ikiside bende yüklü olduğu için ben bunu yüklemem diyor kurulum sihirbazı o iki uygulamayı silip tekrar indirdim yok yine aynı uyarıyı veriyor artık alıştım.

Bu kadar eksi yeter sırada performans var.

Performans:

Forza horizon 4:

Grafikler:Extrem ayarlarda

FPS:30(çok nadir) ile 100 arası

Sıcaklık:90-80 derece

Star Wars Jedi Fallen Order:

Grafikler:Ultra

FPS:60-100

Sıcaklık:70-85

Valorant

Grafikler: yüksek

FPS:100-350

Sıcaklık:95(olduğu gibi FPS 100 olup geri yükseliyor)-75

Game shift özelliği:

Dell'in oyuncu laptop'larında bulundurduğu güzel şeylerden biri de bu özellik,f9 tuşuna bastığınız anda fan %100 hızda çalışıyor ve işlemci,ekran kartı performans moduna geçiyor.

Pek iyi bir inceleme olmadı aşşağıdaki yorumlarda @Airlemur89765'de kendi incelenmesini paylaşacak o hakkını verecek ve iyi bir eleştirme yapacaktır.

IMG-20210706-WA0007.jpg
IMG-20210706-WA0006.jpg
IMG-20210706-WA0005.jpg
IMG-20210706-WA0004.jpg
IMG-20210706-WA0002.jpg
IMG-20210706-WA0003.jpg

Son düzenleme:

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Incelemeyi hic begenmedim. Cok karisik olmus. Artilari yazmamaniz cok ilginc. Satirlar arasindaki bosluklari soylememe gerek yok sanirim. Performans sekmesi de kotu olmus..Hangi FPS'ler arasinda oldugunu yazmak yerine ortalama FPS'i yazmak cok daha saglikli olurdu. Ayrica sicakliklar ne sicakliklari? Peak olanlari aldiniz mi? Ortalama yazsaydiniz keske.
Cihaziniz hayirli olsun.

KS
D

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Incelemeyi hic begenmedim. Cok karisik olmus. Artilari yazmamaniz cok ilginc. Satirlar arasindaki bosluklari soylememe gerek yok sanirim. Performans sekmesi de kotu olmus..Hangi FPS'ler arasinda oldugunu yazmak yerine ortalama FPS'i yazmak cok daha saglikli olurdu. Ayrica sicakliklar ne sicakliklari? Peak olanlari aldiniz mi? Ortalama yazsaydiniz keske.
Cihaziniz hayirli olsun.
Boşluk sorununu yukarıda anlattım, artı olarak yeni bir bölüm açmak istemedim tek artı game shift özelliği onu da ayrı bir şekilde anlatmak istedim, ortalama bir FPS çıkaramadım bazen çok karmaşık olabiliyor ben direkt kaç arasında olduğunu söylemeyi tercih ettim,insanlar yazım düzenimi zaten sevmezler bazen çok ayrıntıya girerim bazen hiç girmem,bu cümleyi anlamadım anlatırsanız cevap veririm. Teşekkürler.

Son olarak bu bir inceleme gibi değil ilerde tam inceleme yayınlanır.(1 yıl sonra falan)

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Boşluk sorununu yukarıda anlattım, artı olarak yeni bir bölüm açmak istemedim tek artı game shift özelliği onu da ayrı bir şekilde anlatmak istedim, ortalama bir FPS çıkaramadım bazen çok karmaşık olabiliyor ben direkt kaç arasında olduğunu söylemeyi tercih ettim,insanlar yazım düzenimi zaten sevmezler bazen çok ayrıntıya girerim bazen hiç girmem,bu cümleyi anlamadım anlatırsanız cevap veririm. Teşekkürler.

Son olarak bu bir inceleme gibi değil ilerde tam inceleme yayınlanır.(1 yıl sonra falan)
Bosluk sorununu anlatmaniz olayi degistirmiyor. Ben bir konuyu paylasmadan once kac kere kontrol ediyorum. Sonucta kovalayan yok. Cihazdaki tek arti nasil sadece gameshift oluyor? Pek mantikli bir cevap degil. Cihaz les gibi bir cihaz oluyor sizin demenize gore. Bunu demeniz cihazin performansindan, ekranindan, sogutmasindan, kasa kalitesinden, bataryasindan memnun olmadiginiz anlamina geliyor. Bunun dogru olmadigini herkes biliyor. Bu sekilde savunmak mantiksiz. Ortalama bir FPS nasil cikaramamaniz bunu yeterince arastirmadiginizdan kaynaklaniyor. 20 saniyede bu videoyu buldum ben. Yardimci olur.
Insanlar yazim duzeninizi sevmiyorsa bunu gelistirmeniz gerek. Bunu bir mazaret olarak sunamazsiniz. Bir isi kotu yapiyorsaniz onu daha iyi hale getirmeniz gerekir. Peakten kastim tepe noktasi.

KS
D

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Bosluk sorununu anlatmaniz olayi degistirmiyor. Ben bir konuyu paylasmadan once kac kere kontrol ediyorum. Sonucta kovalayan yok. Cihazdaki tek arti nasil sadece gameshift oluyor? Pek mantikli bir cevap degil. Cihaz les gibi bir cihaz oluyor sizin demenize gore. Bunu demeniz cihazin performansindan, ekranindan, sogutmasindan, kasa kalitesinden, bataryasindan memnun olmadiginiz anlamina geliyor. Bunun dogru olmadigini herkes biliyor. Bu sekilde savunmak mantiksiz. Ortalama bir FPS nasil cikaramamaniz bunu yeterince arastirmadiginizdan kaynaklaniyor. 20 saniyede bu videoyu buldum ben. Yardimci olur.
Insanlar yazim duzeninizi sevmiyorsa bunu gelistirmeniz gerek. Bunu bir mazaret olarak sunamazsiniz. Bir isi kotu yapiyorsaniz onu daha iyi hale getirmeniz gerekir. Peakten kastim tepe noktasi.
Hocam boşluk sorunu olayını tekrar anlatayım yanlış anlamışsınız ben konunun yarısını yazdığımda yanlışlıkla elim konuyu aç butonuna gitti ve bastım moderatör de haklı olarak kabul etmedi konuyu ben ise sayfayı yenilemediğim için yazmaya devam edip kopyaladım ve ortaya böyle bir görüntü çıktı bu benim elimde olan birşey değil, cihazın yukarda anlattığınız hiçbir olayını test edemedim 1 ay oldu zaten daha, belki termal macun eskiyince soğutma leş gibi olucak daha emin olmadığım için yazmadım yani bu özellikleri anlatmam için daha erken, yazım düzenimi değiştiremiyorum çünkü ilkokuldan beri böyle yazarım biraz gelişti ama yinede yeterli değil(yinede deniyeceğim).Ben zaten iyi yaptım bu incelemeyi demiyorum zaten öyle biri olsaydım gelen bir eleştiriye direkt küfür ederdim.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Hocam boşluk sorunu olayını tekrar anlatayım yanlış anlamışsınız ben konunun yarısını yazdığımda yanlışlıkla elim konuyu aç butonuna gitti ve bastım moderatör de haklı olarak kabul etmedi konuyu ben ise sayfayı yenilemediğim için yazmaya devam edip kopyaladım ve ortaya böyle bir görüntü çıktı bu benim elimde olan birşey değil, cihazın yukarda anlattığınız hiçbir olayını test edemedim 1 ay oldu zaten daha, belki termal macun eskiyince soğutma leş gibi olucak daha emin olmadığım için yazmadım yani bu özellikleri anlatmam için daha erken, yazım düzenimi değiştiremiyorum çünkü ilkokuldan beri böyle yazarım biraz gelişti ama yinede yeterli değil(yinede deniyeceğim).Ben zaten iyi yaptım bu incelemeyi demiyorum zaten öyle biri olsaydım gelen bir eleştiriye direkt küfür ederdim.
Cok yanlis dusunuyorsun. Konuyu iki kisinin karsilikli atismasina donusturmek istemedigimden buraya daha fazla yazmayacagim. Hakli oldugunu dusunuyorsan profilime yazabilirsin, oradan devam ederiz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube