Core 2 Duo + 1GB RAM günlük işler için yeterli mi?

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Windows için 2011 yılında olsak yeterliydi. Ki 2011 yılında laptop alana kadar benzer bir sistemi kullanıyordum. 1 GB RAM ile Windows 7 Home Premium akıp gidiyordu. Şimdi geldik 2021 yılına. 8 GB RAM bile zaman zaman yetersiz bir miktarken, 1 GB RAM çağ dışı ve ilkel bir miktar artık. Modern Windows sürümleri için zaten yetersiz kendisi. Ancak hafif Linux dağıtımları ile kullanılır. Mesela Mint XFCE gibi. Tabii çok ahım şahım bir web performansı beklenmemeli. Çoklu görev gibi işlemlerde de tökezlemesi çok olası. Core 2 Duo’nun hangi modeli var bu arada sizde?

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Windows için 2011 yılında olsak yeterliydi. Ki 2011 yılında laptop alana kadar benzer bir sistemi kullanıyordum. 1 GB RAM ile Windows 7 Home Premium akıp gidiyordu. Şimdi geldik 2021 yılına. 8 GB RAM bile zaman zaman yetersiz bir miktarken, 1 GB RAM çağ dışı ve ilkel bir miktar artık. Modern Windows sürümleri için zaten yetersiz kendisi. Ancak hafif Linux dağıtımları ile kullanılır. Mesela Mint XFCE gibi. Tabii çok ahım şahım bir web performansı beklenmemeli. Çoklu görev gibi işlemlerde de tökezlemesi çok olası. Core 2 Duo’nun hangi modeli var bu arada sizde?
Mint XFCE ile o sistemin üstüne bir toprak da arkadaş atar. Openbox daha uygun olur.

KS
55superx

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
E4000 Li bir şey ama hatırlamıyorum modelini. 2.2GHz di herhalde hızı.

Ram’i 2GB yapıp Windows 10 deneyim diyorum. Bir sorun olur mu sizce?

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Windows Thin Pc X32 kurmuştum 1G RAM PC'ye. Chrome'da YT videoları kasmadan izleniyor idi şaşırtıcı bir şekilde. Ama 5-6 sekme açmayı denediğim de kasmalar ile sonuçlanmıştı. :D
Yani 1 sekme ile basit web kullanımı için hâlâ kullanması (kanser bir şekilde) zorlanabilir diyebilirim.
Ram’i 2GB yapıp Windows 10 deneyim diyorum. Bir sorun olur mu sizce?
Bir sorun olmaz fakat Windows yavaş çalıșır.

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Mint xfce kasabilir yeterli değil bence. En az 2gb ram olması lazım önerilen 4 benim bildiğim. Bence xfce kuracaksa Void veya Arch’a bakmalı ama önerim void. Gentoo önermedim zaten o işlemci ile imkansız derleme işlemi var diye. O yüzden void veya arch ister xfce kurar ama WM kurarsa daha iyi olur onun için daha akıcı olur.

Revainer

Bronze Sample
İfade skoru
321
500GB SSD takacağım. RAM’i 2GB yapabilirim belki. Windows daha iyi olur benim için ama Linux da iş görür herhalde.
Dediğiniz gibi olur ve Linux ile de güzel çalışır.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Ram + SSD yükseltmesi ile bence ofis ve web işleri için uygun olabilir.

Core 2 Duo eski ama asla berbat değil. Günlük ofis ve internet işlerini yeterli Ram ve SSD ile çıkarabilecek bir işlemci. Pentium 4 HT kullanan bilgisayarlar bile halen bu işleri yapabiliyor.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Mint XFCE ile o sistemin üstüne bir toprak da arkadaş atar. Openbox daha uygun olur.
Mint XFCE, 1 GB RAM ve Atom işlemcili bir cihazım gayet güzel çalışıyordu. Web performansı yine berbattı ama yazı yazma gibi işleri görüyordu.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Mint XFCE, 1 GB RAM ve Atom işlemcili bir cihazım gayet güzel çalışıyordu. Web performansı yine berbattı ama yazı yazma gibi işleri görüyordu.
Atom'dan bahsediyoruz. Core 2 Duo ile kıyaslanamaz bile. Pentium M bile geçebiliyor Atom'ları.

Xfce'yi rahat açar bu bilgisayar. Gnome ile karıştırmayın.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube