Cennete gitmek?

Silicone Android Uygulaması

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Asker adam değil mi peki?
Askerde Öyle adamlar var ki İmam onların ayaklarına su dökmeye layık değil.

İmamı da fazla büyütüyorsunuz gözünüzde ha
Askere ne zaman adam değil dedim? İmamı ne zaman gözümde büyüttüm? Neden konuyu farklı yerlere çekiyorsunuz? Öyle laflar ediyorsunuz ki asker sanki zorla savaşıyor.

KS
_Zaur_

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
Askere ne zaman adam değil dedim? İmamı ne zaman gözümde büyüttüm? Neden konuyu farklı yerlere çekiyorsunuz? Öyle laflar ediyorsunuz ki asker sanki zorla savaşıyor.
Tabi zorla savaşıyor.
Kim veriyor saldır emrini? Yada Bölgeyi ne olursa olsun elinize geçirin emrini veren kim?

Konu çok derin kardeşim. Bataklık resmen bataklık

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Tabi zorla savaşıyor.
Kim veriyor saldır emrini? Yada Bölgeyi ne olursa olsun elinize geçirin emrini veren kim?

Konu çok derin kardeşim. Bataklık resmen bataklık
Göz ardı listeme katılan ilk kişi oldun. Bu kadar mankafa birisini hayatımda görmedim.

ZARA25

Bronze Sample
İfade skoru
1.025
Dinde zorlama din güçsüz olduğu zaman yok. Dinde zorlama yok diyen, hoşgörü dini diyen, saygı diyen peygamber Kabe'ye dalıp bütün putları kırıyor 🤭
Bir de tek allaha inanıyoruz, putçu değiliz diyip kabeye doğru namaz kılmaları yok mu :D Neden kabeye doğru namaz kılıyoruz diye düşünmediler mi hiç :D Allah değil mi sonuçta taptığınız tanrı.

KS
_Zaur_

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
Bir de tek allaha inanıyoruz, putçu değiliz diyip kabeye doğru namaz kılmaları yok mu :D Neden kabeye doğru namaz kılıyoruz diye düşünmediler mi hiç :D Allah değil mi sonuçta taptığınız tanrı.
Hele şeytan diye inandıkları taş tam bir pütperestlik sembölü.
Neyse ya konu bu değil biliyorum ama komik duruma düştüklerinden haberleri yok.

Mertarı

Bronze Sample
İfade skoru
124
Bizde Tüm din adamları öyle diyor. Tabi eğer şehit birisinin değerini bilenler der.
Çünkü o senin rahat yaşaman için canından geçip vatanını koruyor.
Şimdi de duyar kasmaya başladın sanırım.
Bana kalırsa düşüncen çok yanlış. Ayrıca alttan alttan laf atmakla da olmaz. "Tabi eğer şehit birisinin değerini bilenler der." Ben şehitlerimize bir şey mi dedim? Şehitlerimize saygımız sonsuz. Üste çıkmaya çalışıyorsun birde. Mesaj yazmaya değmezsin gözümde.

Arkadaşlara tavsiye yok sayıp geçin.

KS
_Zaur_

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
Şimdi de duyar kasmaya başladın sanırım.
Bana kalırsa düşüncen çok yanlış. Ayrıca alttan alttan laf atmakla da olmaz. "Tabi eğer şehit birisinin değerini bilenler der." Ben şehitlerimize bir şey mi dedim? Şehitlerimize saygımız sonsuz. Üste çıkmaya çalışıyorsun birde. Mesaj yazmaya değmezsin gözümde.

Arkadaşlara tavsiye yok sayıp geçin.
İslamcıların alıştığı birşeydir, dediği sözü evirip çevirmek değişmek.
Eğer Şehitlere değer verseydin öyle bişeyler yazmazdın.

Kendim islamcı yada dini görevini yerine getiren biri değilim belkide Cehennemin en dibine layığım dini şeyleri inkar etmem için.
Ama senin gibi söylediğin sözü söylemem.

Bu duyar kasmak değil. Saygın varsa öyle birşey söylemezdin.

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
Yani bende onu soruyorum.
İslam ile alakası derken her bir Din adamı Şehitlerin sorgusuz cennete gideceğini söylüyor.

Bu adamlar kendisi neden şehit olmak istemiyor? Sorun bu işte :evilol:

Söyleyenler oluyor şehitlerin çoğu cennete gitmez.
İşte Onlar fasa fiso konuşuyor onlara kulak verme
Mesajlar otomatik birleştirildi:

İmama sıra gelmez zaten, yada zengin bebelerine.

İmamın görevi milleti aydınlatmaktır, doğru yola sevk etmektir. Savaşmak değildir. Zaten yetecek kadar askerin varsa niye imam gitsin savaşsın? Topyekün seferberlik asker kıtlığı çekildiğinde olur. Sen tıp eğitimi almadığın halde, şimdi ben sana hadi ameliyata gir diyemeyeceğim gibi, sen de uzmanlık alanı din olan bir adama git savaş diyemezsin. Ek olarak imamı çok fazla büyütüyorsun demişsin, alimlere saygı duyulmalıdır ve resmen yürüyen kütüphanelerdir.(Din Konusunda)

Sorgulamak için sorgulamak gibi bir şey yapmışsınız. Ne diyeyim ki şimdi. Onca kitap okuyan alime birde fasa fiso konuşuyor diyorsun. Ne diyeyim, bilmiyorum.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
"Bununla beraber müminlerin hepsinin toptan savaşa çıkmaları doğru değildir. Onların her kesiminden bir grup dinde yeterli bilgi sahibi olmaya çalışmak ve seferden dönen topluluklarını uyarmak üzere geride kalmalıdır. Umulur ki sakınırlar."
Tevbe Suresi, 122. Ayet

KS
_Zaur_

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
İmamın görevi milleti aydınlatmaktır, doğru yola sevk etmektir. Savaşmak değildir. Zaten yetecek kadar askerin varsa niye imam gitsin savaşsın? Topyekün seferberlik asker kıtlığı çekildiğinde olur. Sen tıp eğitimi almadığın halde, şimdi ben sana hadi ameliyata gir diyemeyeceğim gibi, sen de uzmanlık alanı din olan bir adama git savaş diyemezsin. Ek olarak imamı çok fazla büyütüyorsun demişsin, alimlere saygı duyulmalıdır ve resmen yürüyen kütüphanelerdir.(Din Konusunda)

Sorgulamak için sorgulamak gibi bir şey yapmışsınız. Ne diyeyim ki şimdi. Onca kitap okuyan alime birde fasa fiso konuşuyor diyorsun. Ne diyeyim, bilmiyorum.
Alim dediğin inandığı bir şeye önyargılı mı yoksa?
Savaşıp cennetini kazanmak isteyen alim hiç mi yok yani?

KS
_Zaur_

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
Alimin kazandığı sevabın haddi hesabı yok. Bir insana İslamı anlatmak vesaire zaten büyük şeyler. Cennet sadece şehit olana değil.
İmam yada Alim dediğimiz İnsan kendini bu yolla cennete gideceğini sanıyorsa kesin egoludur.

Ne yani birisi al gülüm, bal gülüm yaşayarak cennete gidicek, Başka biriside Acı çekerek mi cennete gidecek?
Hani İlahi adalet?

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
İmam yada Alim dediğimiz İnsan kendini bu yolla cennete gideceğini sanıyorsa kesin egoludur.

Ne yani birisi al gülüm, bal gülüm yaşayarak cennete gidicek, Başka biriside Acı çekerek mi cennete gidecek?
Hani İlahi adalet?

Birisi al gülüm bal gülüm yaşayarak cennete gidecek dediğiniz adamlar senelerini ilim kitaplarını okuyarak geçiriyor, adeta hayatlarını ilme adıyor. Bu adamlar ballı şekilde cennete gidecekse, benim gibi bir aciz nasıl cennete girer merak ettim doğrusu. :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube