Bu ülkede mafyalar neden hep ülkücüler?

Silicone Android Uygulaması

TerabyteForever

Rütbesiz
İfade skoru
395
Parti ve mafya birleştiği zaman hem o mafyanın gücü artar, hem de o partiden mafyayla bağlantılı olanlar bunun sonucunda iyi bir yere gelirler. X parti veya Y parti olarak ayırmadığımı da belirtmek isterim.

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Parti ve mafya birleştiği zaman hem o mafyanın gücü artar, hem de o partiden mafyayla bağlantılı olanlar bunun sonucunda iyi bir yere gelirler. X parti veya Y parti olarak ayırmadığımı da belirtmek isterim.

Teşekkürler, dediğiniz gibiyse o halde ülkücülük ya da MHP mafya için uygun olmuş oluyor.

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Arkadaşlar, ülkücülük vatanseverlik olarak bilinir, acaba mafyalar vatanseverliği kılıf olarak mı kullanıyorlar. Yani algılara mı oynuyorlar?

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
Hem devlete yaranmak hem mafyayı sevmek, bu nasıl çelişkidir anlayamadım:unsure:

Bilmiyorum ben öyle düşünüyorum cemaat toplar gibi ülkücülükten bahsedince kendileri geliyor olabilir "Bak bu adam ülkücü, vatanını milletini seviyor. Bu kesin ülkeye yararlı işler yapar." vesaire diyor olabilirler. Siz hep sormuşsunuz hocam siz ne düşünüyorsunuz?

KS
illedelinux

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Bilmiyorum ben öyle düşünüyorum cemaat toplar gibi ülkücülükten bahsedince kendileri geliyor olabilir "Bak bu adam ülkücü, vatanını milletini seviyor. Bu kesin ülkeye yararlı işler yapar." vesaire diyor olabilirler. Siz hep sormuşsunuz hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Ben de aynen bu yazındaki gibi düşünüyorum.
Halkın değerleri olan İslam ve ülkücülüğü kullanarak halka sempatik görünüyorlar. Bu nedenle de rahatlıkla mafyacılık oynuyorlar.
Buraya kadar anlıyorum ama her türlü pislik içinde olan bu örgütlere devlet nasıl izin veriyor orayı anlamakta zorlanıyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube