Bu foruma hangi işletim sistemi ile giriyorsunuz?

Silicone Android Uygulaması

Ram_kafasi

Bronze Sample
İfade skoru
682
Bu arada GNU/Linux kullanılmaz :D
İnsanlar ne zaman acaba her sistemin artılarının ve eksilerinin olduğunu anlayacak? Kullanıcıya düşüyor burada sorumluluk en sonunda. Amacın ne ise ona göre işletim sistemi tercih edeceksin. Alışkanlık yerine amacını belirle ve ona göre tercihini yap. Sana hangisi en iyi imkanı sunuyorsa ona yönel. Bu lafı milyon kere söyledim ama dinleyeni pek göremiyorum ne yazık ki.

Ramazan Ünsal

Silver Sample
İfade skoru
127
İnsanlar ne zaman acaba her sistemin artılarının ve eksilerinin olduğunu, kullanıcıya düşüyor burada sorumluluk en sonunda. Amacın ne ise ona göre işletim sistemi tercih edeceksin. Alışkanlık yerine amacını belirle ve ona göre tercihini yap. Sana hangisi en iyi imkanı sunuyorsa ona yönel. Bu lafı milyon kere söyledim ama dinleyeni pek göremiyorum ne yazık ki. Ek olarak belirteyim, komik değilsiniz.
Tamam sen linux kullan :D

Ram_kafasi

Bronze Sample
İfade skoru
682
Kullan, kullanma meselesi değil bu. Her ürünün bir kullanım nedeni var ve kullandığın sistem ne olursa olsun kimsenin kullanılmaz demeye hakkı yok. Windows'a da desen bu değişmez, macOS'a da, diğer *NIX sistemlere de. İsteyen istediğini kullanabilir ama bu lafları etme hakkını elde etmez. :)

Ramazan Ünsal

Silver Sample
İfade skoru
127
Kullan, kullanma meselesi değil bu. Her ürünün bir kullanım nedeni var ve kullandığın sistem ne olursa olsun kimsenin kullanılmaz demeye hakkı yok. Windows'a da desen bu değişmez, macOS'a da, diğer *NIX sistemlere de. İsteyen istediğini kullanabilir ama bu lafları etme hakkını elde etmez. :)
Haklısın.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Çekirdeğini Linus Torwalds'ın yazdığı, Richard Stallman'ın üzerine GNU oturttuğu, Ian Murdock'un geliştirdiği Debian'ın tabanıyla inşa edilen İlledelinux ile giriyorum.

Kaç kişi etti, 4 kişi, 4 kişinin liderliğini yaptığı ve milyonlarca gönüllünün emeğiyle meydana getirilmiş bir işletim sistemiyle bu foruma giriyorum.

Yiğit KAMURAY

Gold Sample
İfade skoru
2.205
Yoo, dual boot diye bişi var ondan.Hem sizin sisteminiz iyi, geçiş 1 dakika sürmez.
Oyunları bahane etmeniz komik geldi.
Dual Boot sevmiyorum. Zaten daha önce kullandım Dual Boot şeklinde. Pratik değil. Bahane etmiyorum oyunları. Windows'tan gerçekten de nefret ediyorum.

Niye yalan söyleyeyim veya bahane edeyim. "WinDowS ÇÖp yHA" deyince havalı olunmadığını biliyorum ve gerçekten işletim sistemini beğenmediğimi söylüyorum.

VM, Dual Boot veya bu tarz çözümler tek işletim sistemi olarak Linux kullanmak kadar pratik veya zevkli değil bana göre.

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Test etme aşamasında olduğum ve yapımı bitmek üzere olan kendi işletim sistemim :)

Ekran görüntüsü 2021-05-21 03-44-51.png

ensar

Bronze Sample
İfade skoru
581
Linux çekirdekli, GNU araçları ile hazırlanmış Fedora'yı taban alan RHEL'in çatallaması olan Mandriva'nın çatallaması olan Mageia GNU/Linux dağıtımının 8. sürümü.

MuKonqi

Silver Sample
İfade skoru
433
Yav GNU/Linux anlayın bunu!

Bilgisayardaysam çoğunlukla Pardus 2011 sürümünü temel alan, PiSi paket yöneticisini kullanan, X11 grafik platoformunu kullanan, SDDM kullanan, KDE Plasma kullanan Pisi Linux 2.2 Beta KDE; arada bir dersler için Windows kullanmam gerektiğinde Windows 8.1 Pro Build 9600; bazen Android ya da iOS.

Son düzenleme:

MuKonqi

Silver Sample
İfade skoru
433
Android, GNU'nun sadece çok küçük bir parçasını içermektedir. GNU, kendi sitesinde Android ile alakalı paylaştığı makalede GNU/Linux'tan çok farklı(bağımsız) olduğunu belirtmiştir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube