Bir telefonu 5 yıldan uzun bir süre kullanmak

Bir telefonu 5 yıl kullanmak sizce mantıklı mı?

• Toplam oy
    57
Silicone Android Uygulaması

Kreato

Silver Sample
İfade skoru
1.166
Hala kuruluyor iPhone 7 lere android.
Sandcastle öldü, ve iyi desteği yok.
1630845745109.png

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Oyun oynamadığı sürece 100 yıl da kullanılır, babam (kaç yıl oldu unuttum ama ilk çıktığında almıştı sanırım) J7yi hala kullanıyor.

Show Stopper

Gold Sample
Yönetici
İfade skoru
2.216
Elimde 2018 4. çeyrekte aldığım Samsung Galaxy A7 2018 var. Hedefim 2023'ün (as bayrakları RTE UwU tarzı şeyler yazmayın) 3. çeyreğine kadar bununla devam etmek. Kim bilir belki de daha uzun süre devam eder. Bu arada telefonun şuanki durumunu söyleyeyim, yavaşladı ve bazen kasıyor ama bunları genelde göz ardı ediyorum.

Arisens

Silver Sample
İfade skoru
232
Bir telefonu 5 yıldan uzun bir süre kullanmak... Kimisine göre mümkün değil, kimisine göre ise gayet mümkün. Ben gayet mümkün olduğunu düşünenlerdenim. Zira iPhone 5S'i 7 yıl boyunca aralıksız kullanmış birisiyim. Neredeyse 10 yıla yakın bir süre yani. Ve bu sürede asla yarı yolda bırakmadı. Defalarca yerlere düştü, duvarlara çarptı ve daha birçok badireler atlattı. Buna rağmen hiçbir arıza vermedi cihaz. Kimisi Touch ID'yi bozar, kimisinin ekranı kırılır, kimisinin şarj soketi arızalanır. Ama bende hiçbir şey olmadı. Şu an bile ikincil telefon olarak kullanmak için çok ideal durumda. En son Temmuz ayında bir güvenlik güncellemesi de aldı. 7 yılın hakkını fazlasıyla verdi. Peki sizler bir telefonu 5 yıldan uzun bir süre kullanmayı başardınız mı? Başardıysanız telefonunuz hakkında ki görüşler neler? Gelin hep beraber tartışalım.
İphone 4 ve 4s 6-8 sene kullandık iş götürüyor ve sorunu yoksa baya uzun ömürlü oluyorlar ve normal 5-6 sene

megaton

Gold Sample
İfade skoru
159
Samsung C5. 2016
Samsung Note Pro 2014.
Hala iş görüyor. İhtiyacımı karşılıyor almaya gerek yok benim için.

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Bir telefonu 5 yıldan uzun bir süre kullanmak... Kimisine göre mümkün değil, kimisine göre ise gayet mümkün. Ben gayet mümkün olduğunu düşünenlerdenim. Zira iPhone 5S'i 7 yıl boyunca aralıksız kullanmış birisiyim. Neredeyse 10 yıla yakın bir süre yani. Ve bu sürede asla yarı yolda bırakmadı. Defalarca yerlere düştü, duvarlara çarptı ve daha birçok badireler atlattı. Buna rağmen hiçbir arıza vermedi cihaz. Kimisi Touch ID'yi bozar, kimisinin ekranı kırılır, kimisinin şarj soketi arızalanır. Ama bende hiçbir şey olmadı. Şu an bile ikincil telefon olarak kullanmak için çok ideal durumda. En son Temmuz ayında bir güvenlik güncellemesi de aldı. 7 yılın hakkını fazlasıyla verdi. Peki sizler bir telefonu 5 yıldan uzun bir süre kullanmayı başardınız mı? Başardıysanız telefonunuz hakkında ki görüşler neler? Gelin hep beraber tartışalım.
Ben de 4 yıl 5S kullanmıştım. Kasasında çizik bile yoktu. Hala telefonu aldığım gün taktırdığım ekran koruyucu sapasağlam duruyordu. Pil ömrü vs de iyiydi.

Ta ki elimden kayıp suya düşene kadar…

Düşmese şuan hala onu kullanıyor olabilirdim veya telefonumu bu sene değiştirmiş olabilirdim 😅
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ben kullanmadım ama babam iPhone 6S'i 5 yıldır kullanıyor. Bu yılın Temmuz ayında tam 5 yıl oldu. Hala bir sıkıntısı yok ama artık yavaşlamaya başladı tabii, bataryasını değiştirdim, kullanmaya devam ediyor.
Anlamadığım şekilde bazen arama geldiğinde donuyor telefon, onu da çözebilirsem 1 yıl daha kullanır gibi. Yoksa telefonu kıracak bir gün.
Telefonu bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden telefonu tamamen resetleyin. Cidden telefon (pil ömrü de iyiyse) kutudan yeni çıkmış ve yeni bir telefonmuş gibi hızlı oluyor 😀

Barry Allen

Silver Sample
İfade skoru
500
5 yıldır Samsung J5 kullanıyorum. Allah belasını versin böyle telefonun. :aferin:
Yakında 2. el iPhone 6S alacağım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube