Batch Windows Araçları

Silicone Android Uygulaması

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
C++ en iyisi olur ama öğrenmesi zor. C++ ile neredeyse her şey mümkün.

C#, Windows odaklı biraz. Mono ile Linux için Import edebiliyorsun ama sağlıklı çalışmaz büyük ihtimalle sistem bilgisi programı için.
O zaman C++ öğrenmeye çalışayım. Farklı bir öneriniz var mı? Python ile bu iş yapılabilir mi?

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
Python'ı hiç bilmiyorum. Ondan bir şey demeyeceğim ama yapılır sanırım.
Teşekkür ederim hocam,çok değerli bilgiler verdiniz çok makbule geçti. 🤗Bu arada bu konuda program yapmak isteyen olursa söyleyeyim Python kullanılıyormuş gerekli kütüphaneler ile. O zaman ben yavaş yavaş programı yapmaya koyulayım, eğer yapabilirsem bir konu açarım. Güzel bir program olacağını düşünüyorum.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Detaylı Linux sistem bilgisi için program yok sanırım. Aklımda eğer öğrenebilirsem ve mümkün ise C# ile Detaylı Linux sistem bilgisi programı yapacağım. Program hakkında aklımda ufak detaylar var ama C# veya Python ile bu mümkün mü ona göre öğreneceğim?

inxi var, aşırı diyebileceğim şekilde ayrıntılı bilgi alabiliyorsun.

baycoder

Gold Sample
İfade skoru
755
inxi var, aşırı diyebileceğim şekilde ayrıntılı bilgi alabiliyorsun.
Bakarım hocam teşekkürler. Bu konu altında konuşmak sorun olur mu bilmiyorum ama Python'da wmi kütüphanesini kullanmayı düşünüyordum ama sizce inxi daha mı iyi olur ? GPU bilgisini vmi ile alamazsınız deniyor doğru mudur ?

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Bakarım hocam teşekkürler. Bu konu altında konuşmak sorun olur mu bilmiyorum ama Python'da wmi kütüphanesini kullanmayı düşünüyordum ama sizce inxi daha mı iyi olur ? GPU bilgisini vmi ile alamazsınız deniyor doğru mudur ?

Dediğin gibi, bu konu altında konuşmak uygun olmaz. Bunun için farklı bir konu aç.

KS
A

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
Paylaşım için teşekkürler, buna bir sürü şey ekleyebilirsin. Klasör dosya sağ tuşuna eklemeler, registry ile windows modifikasyonları vs. Lazımsa kaynak linki atabilirim

Ayrıca batch, kelime anlamı olarak "toplu" demektir.
Olur hocam :)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu arada bu konuda program yapmak isteyen olursa söyleyeyim Python kullanılıyormuş gerekli kütüphaneler ile.
Python + PyQt5 + Pillow

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube