Asus ROG Pugio II 2.4GHz modu çalışmıyor

Silicone Android Uygulaması

Serhat-48

Silver Sample
İfade skoru
4
1 sene önce ASUS ROG Pugio II aldım sürekli ya kablolu ya da Bluetooth modda kulandım 2.4GHz özelliği var bir türlü çalıştıramadım altındaki tırnağı 2.4GHz'e getiriyorum fakat mouse çalışmıyor yardımcı olacak var mı?

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
2.4GHz bandı çok kullanıldığı için frekans çakışması yaşıyor olman olası.
Bluetooth, Wi-Fi ne varsa her şeyi kapat öyle dene.

Bir de bu mousenin sürücüsü olup olmadığını biliyor musun varsa onu kurman gerekiyor olabilir ya da güncellemen.

KS
S

Serhat-48

Silver Sample
İfade skoru
4
Driver kur calisir, ayrica wireless USB'yi kasanın mouse'a en yakin olan tarafina takmani oneririm.
Zaten anakart giriş üstünde dongle.
2.4GHz bandı çok kullanıldığı için frekans çakışması yaşıyor olman olası.
Bluetooth, Wi-Fi ne varsa her şeyi kapat öyle dene.

Bir de bu mousenin sürücüsü olup olmadığını biliyor musun varsa onu kurman gerekiyor olabilir ya da güncellemen.
Armoury Crate yüklü her şey güncel 2.4GHz açmamasının başka bir sebebi olabilir mi? Frekanslar çakışıyor ise mouse çalışması gerekir sadece takıla takıla gidiyor diye biliyorum çünkü kulaklıkta kablosuz benim mouse'u Bluetooth moda alınca eğer modem yakında ise mouse takılıyordu sürekli ve kulaklığın da sesi gidip geliyordu.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Zaten anakart giriş üstünde dongle.

Armoury Crate yüklü her şey güncel 2.4GHz açmamasının başka bir sebebi olabilir mi? Frekanslar çakışıyor ise mouse çalışması gerekir sadece takıla takıla gidiyor diye biliyorum çünkü kulaklıkta kablosuz benim mouse'u Bluetooth moda alınca eğer modem yakında ise mouse takılıyordu sürekli ve kulaklığın da sesi gidip geliyordu.
Onu bilemeyecegim ama denemekte zarar yok.
@Samotne3030

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Pugio II'de bu 2.4GHz sorununu birkaç kere görmüştüm. Armoury Crate'de mouse'a donanımsal güncelleme geldiyse yapın ve mümkünse Armoury Crate'e temiz kurulum yapın. Buna ek olarak Windows Update'de Armoury Crate kurulumundan sonra bile fareyle alakalı bir sürücü varsa, bunu da yapabilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa garantiye verebilirsiniz. Çok kafa yormaya gerek yok, kolay çözülecek bir sorun gibi değil çünkü.

KS
S

Serhat-48

Silver Sample
İfade skoru
4
Pugio II'de bu 2.4GHz sorununu birkaç kere görmüştüm. Armoury Crate'de mouse'a donanımsal güncelleme geldiyse yapın ve mümkünse Armoury Crate'e temiz kurulum yapın. Buna ek olarak Windows Update'de Armoury Crate kurulumundan sonra bile fareyle alakalı bir sürücü varsa, bunu da yapabilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa garantiye verebilirsiniz. Çok kafa yormaya gerek yok, kolay çözülecek bir sorun gibi değil çünkü.
Ben hallettim zaten 2.4GHz'de çalışıyormuş Bluetooth 'a çalıştırmayı deniyormuşum sabahtan beri o yuzden yanıp sönüyormuş sorun çözüldü.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube