Asus mu Monster mı

Silicone Android Uygulaması

manahos

Rütbesiz
İfade skoru
0
Arkadaşlar üniversite için laptop arıyorum ne alıcağımı bilmiyorum AMD işlemcisi çok ısınır diyolar asusun servisi haporlörü kötü ve fan sesi çok çıkıyor gibi ama monsterıda herkes çok gömüyor onada ısınıyor diyorlar sıkıntılı diyolar ikisinden birini kullanan varsa yazabilir mi görüşlerini

Asus tuf a15 Özellikleri

Ryzen 7 7735hs (4.7 GHz Max ,3.2 GHz Temel)

512 GB SSD

16 GB Ram DDR5 (4800 MHz)

Rtx 4060 8 GB

Tulpar T7 20.6.4 Özellikleri

İntel i7 13700h (5 GHz Max ,2.4GHz Temel)

1 TB SS
D

16 GB Ram DDR4 (3200 MHz)

Rtx 4060 8 GB

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
İkisini de kullandım desem ? :D Asus cihaz bana ait ama o bahsi geçen Monster müşterimden formata bana geldi. Kaliteye önem verip "Vay be aldığım harbiden bilgisayarmış!" demek istiyor musun?

Asus.

Ama sana vereceğim tek üzücü haber şu, "şu anlık" Asus cihazda Linux'de klavye driver çalışmıyor. O yüzden bu cihazda Windows'da sıkıştım. Ve kendi Linux uygulamalarımı şimdilik yedek bilgisayarımda geliştiriyorum.

He eğer (Monster firması kusura bakmasın bu benim şahsi deneyimim ama) bakım yapılmasına rağmen ısınma görmek, kalitesiz plastik kasası hissetmek istiyorsan Monster alırsın. Monster alan bir kişinin tek avantajı donanımı biraz daha uyguna almak olur.

Onun dışında Monster 17.3 inc ekran büyüklüğü ile sana avantaj katabilir. Asus 15.6 inc ekran büyüklüğü ve hafif olması da taşımayı aşırı rahatlaştırıyor. Ki taşırken hiç zorluk çekmiyorum.. Bu arada Asus cihazda DDR5 Ram var.

Bu arada Asus Type-C şarj aletiyle de şarj oluyor. (GPU performansı kısıtlanır ancak cihazı dışarıya oyun dışı bir amaç için götürürsen normal adaptörü taşımamak için ideal.)

Bu mesaj Asus Tuf Gaming A15 FA507NV ile yazıldı:

1692721963812.png

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Asus oyun performansı:

Valorant: Full ayarlarda 1920x1080: 400+ FPS

1692722042153.png
Adsız.jpg

Black Mesa : VSync nedeniyle sıfırdan oyun sonuna kadar 144FPS sabit. (Xen bölümleri optimizasyon sorunları nedeniyle video kaydı esnasında minik droplar.)

GTA V: VSync nedeniyle Ultra ayarlarda 144FPS sabit. Ancak VSync kapatınca test etmek mümkün olmadı çünkü fizik motoru eski olduğu için yüksek FPS'de kafayı yiyor.

CSGO: VSync nedeniyle 144FPS sabit ancak sınır kaldırıldığında 400-700 FPS arası. (Model ve doku ayarları en yüksek.)

Duke The Java

Gold Sample
İfade skoru
1.736
İkisini de kullandım desem ? :D Asus cihaz bana ait ama o bahsi geçen Monster müşterimden formata bana geldi. Kaliteye önem verip "Vay be aldığım harbiden bilgisayarmış!" demek istiyor musun?

Asus.

Ama sana vereceğim tek üzücü haber şu, "şu anlık" Asus cihazda Linux'de klavye driver çalışmıyor. O yüzden bu cihazda Windows'da sıkıştım. Ve kendi Linux uygulamalarımı şimdilik yedek bilgisayarımda geliştiriyorum.

He eğer (Monster firması kusura bakmasın bu benim şahsi deneyimim ama) bakım yapılmasına rağmen ısınma görmek, kalitesiz plastik kasası hissetmek istiyorsan Monster alırsın. Monster alan bir kişinin tek avantajı donanımı biraz daha uyguna almak olur.

Onun dışında Monster 17.3 inc ekran büyüklüğü ile sana avantaj katabilir. Asus 15.6 inc ekran büyüklüğü ve hafif olması da taşımayı aşırı rahatlaştırıyor. Ki taşırken hiç zorluk çekmiyorum.. Bu arada Asus cihazda DDR5 Ram var.

Bu arada Asus Type-C şarj aletiyle de şarj oluyor. (GPU performansı kısıtlanır ancak cihazı dışarıya oyun dışı bir amaç için götürürsen normal adaptörü taşımamak için ideal.)

Bu mesaj Asus Tuf Gaming A15 FA507NV ile yazıldı:

76513 numaralı eki görüntüle
Ekstra klavye çalışıyormu peki? Benim laptopuöda sağ olsun hoperlörü touchpad linuxta hiç biri çalışmıyordu! Ekstra takarak kullanıyordum.

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Ekstra klavye çalışıyormu peki? Benim laptopuöda sağ olsun hoperlörü touchpad linuxta hiç biri çalışmıyordu! Ekstra takarak kullanıyordum.
USB portları çalışıyor ama kendi klavyesinden neden yararlanmayalım ki?

NotFound

Rütbesiz
İfade skoru
37
Monster alma aldırma. Asus.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube