Ardı ardına 5-10 kere mavi ekran

Silicone Android Uygulaması

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345

Her seferinde ardı ardına 5 10 kere mavi ekran yiyorum artık sıkılmaya başladım. 10 dakika boyunca bilgisayarın açılmasını bekliyorum şuna bir el atıverin yoksa kasaya camdan fırlatacağım yakında.

KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Sanırsam OC yapmıştın ve Prime95 yapınca hemen mavi ekran yiyordun. CPU clock ve voltaj değerlerini varsayılana çekip tekrar dene.
Varsayılanda zaten sorun yok. O.C olmadan oyun bile oynayamıyorum bunu en iyi senin bilmem gerekirdi. :D

3.71'den 3.67'ye düştüm şu anda ise 3.63'te zaten.

KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Sözde sıvı soğutma da aldık iyi soğutsun rahat O.C yapalım diye.

Sonuç paramızla rezil olduk. Sea Of Thieves giriyoruz 5 tane mavi ekran oyuna girdiğimde ardı ardına tüm oyun zevki çöküyor. Cidden bıktım cidden bıktım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Ada F koş gel hayde.

Son düzenleme:
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
OC ayarlarını sıfırla.
Veya voltajı az az artır.
Voltajı az az arttırma gibi bir lüksüm yok.

Anakart 3 tane voltaj veriyor bana +50mV, +100mV, +150mV olarak 3 tane seçenek veriyor.

Ayrıca O.C sıfırlarsam oynadığım 2 3 oyunu da oynayamam zaten asıl sorun da orda ya.

KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Galiba Asus AI Suite kullanıyorsun. Varsa güncellemesi güncelle. Her mavi ekran hatasına burnunu soktuğu gibi burada da iş başında Vanguard. Sea Of Thieves'e tekrar girerken Vanguard'ı kapatıp gir. Silmene gerek yok. CMD'yi yönetici çalıştır ve şu komutu gir SFC /scannow. Hata verirse DISM deneriz. Anakart revision kaç?

Son düzenleme:
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Galiba Asus AI Suite kullanıyorsun. Varsa güncellemesi güncelle. Her mavi ekran hatasına burnunu soktuğu gibi burada da iş başında Vanguard. Sea Of Thieves'e tekrar girerken Vanguard'ı kapatıp gir. Silmene gerek yok. CMD'yi yönetici çalıştır ve şu komutu gir SFC /scannow. Hata verirse DISM deneriz. Anakart revison kaç?
P5G41T-M LX'de revision olduğunu düşünmüyorum.

AI Suite kullanmıyorum.

Lanet olası vanguard kurulduktan sonra daha da arttı her seferinde kapatıyorum ama ne fayda. (Sinirden sildim yoksa kasayı camdan fırlatacam)

Durup dururken kendisini kapadı az önce de ardından ise 3 ker mavi ekran yedim yine.

Şu anda tekrardan cmd'den başlattım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube