[Anket] Bir dini inancınız var mı?

Bir dini inancınız var mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.
Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
Ben de ölünce her şey biteceği inancını tuhaf bulduğum için buna inanmıyorum, çünkü ömrünün sadece 80 yılını yaşamak tuhaf geliyor.
Ama madem her şey bittikten sonra niye yeni bir hayat başlıyor. Belki sadece öldükten sonra vücut değiştiriyoruz, olamaz mı?

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Ama madem her şey bittikten sonra niye yeni bir hayat başlıyor. Belki sadece öldükten sonra vücut değiştiriyoruz, olamaz mı?
O zaman insanlığın sonu gelince ne olacak? Uzaylı mı olmamız gerek?

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Ben de tam tersi hepsinde bir doğruluk görüyorum baktım gerçektende Kuran hariç bütün kitapların değiştinin kanıtı var ben de müslüman oldum.
Değiştirilmesini biliyorum. Ancak gerçekten çok fazla görüyorum, açıklarım isterseniz şu an üşeniyorum ama neyse yazacağım.

En basitini ve genelini yazıyorum, tanrı her şeyi biliyor işitiyor ve görüyorsa neden aracı olarak melekleri kullanıyor? Melekleri kendine ibadet için yaratabilir tamam ama aracı olarak kullanması garip.

Sonsuz kudret ifadesi geçmese mümkünatı vardır bana göre, ama sonsuz kudret deyince bana orada bir çelişki çıkıyor.

Madem biliyor, neden sınıyor; madem biliyor, neden aracı kullanıyor?

En basitinden yazdım.

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
O zaman insanlığın sonu gelince ne olacak? Uzaylı mı olmamız gerek?
Demek istediğimi yanlış anladınız. Demek istediğim madem 80 yol ortalama yaşadıktan sonra ahirette yaşamaya devam ediceğiz o zaman bu mantıklı öldükten sonra vücut değiştirmekte aynı kapıya çıkar.

Edit: Bence her şeyin kendine özgü bir yetisi vardır. Bu cansız bir madde olsa bile. Sonuçta atomlardan oluşuyor ve bu atomlarda bir sürü farklı etkileşim yaratan elektron ve parçacıklar var. Ve bence bu yüzden cansız olan bir maddenin de iradesi var.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Değiştirilmesini biliyorum. Ancak gerçekten çok fazla görüyorum, açıklarım isterseniz şu an üşeniyorum ama neyse yazacağım.

En basitini ve genelini yazıyorum, tanrı her şeyi biliyor işitiyor ve görüyorsa neden aracı olarak melekleri kullanıyor? Melekleri kendine ibadet için yaratabilir tamam ama aracı olarak kullanması garip.

Sonsuz kudret ifadesi geçmese mümkünatı vardır bana göre, ama sonsuz kudret deyince bana orada bir çelişki çıkıyor.

Madem biliyor, neden sınıyor; madem biliyor, neden aracı kullanıyor.

Nedeni çok basit neden her şeyle kendi ilgilenmek yerine melekler yaratmasın?

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Demek istediğimi yanlış anladınız. Demek istediğim madem 80 yol ortalama yaşadıktan sonra ahirette yaşamaya devam ediceğiz o zaman bu mantıklı öldükten sonra vücut değiştirmekte aynı kapıya çıkar.
Peki yeni vücudumu nerede kullanıyorum? Ahiretteyse benziyor.

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Nedeni çok basit neden her şeyle kendi ilgilenmek yerine melekler yaratmasın?
O zaman niye herkes ona tapıyor? Şahsen o kadar yüce bir güç olsa niye yarattıklarının ona tapması lazım olsunki? Bana bu saçma geliyor.

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Peki yeni vücudumu nerede kullanıyorum? Ahiretteyse benziyor.
Sadece sizin ahiret mantığınızdan dolayı bunu dedim. Ya kısır döngüyü yaşıyor ya da tamamen hayatı bitiyor veya ahiret benzeri bir yerde kendisi ölüm sonrası bir hayat yaşıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube