Rehber Alınmaması gereken Gaming Laptoplar

Silicone Android Uygulaması

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Merhabalar. Bugün alınmaması gereken laptopları paylaşacağım. Hemen geçelim

Monster Abra serisi

İlk öncelikle hepsini tek tek paylaşmak istemedim. Bu yüzden ben de tek bir başlık altında topladım. Bahsettiğim cihazların adı

16.6.5, 16.6.3, 16.6.6, 15.8, 15.10, 12.4.3, 11.3.5, 11.3, 15.8.3, 15.10.1, 15.8.2, 12.4, 11.2, 12.4.1, 12.4.2, 15.8.1, 11.2.2, 11.2.1, 11.3.1, 11.3.2, 16.5, 16.5.1

Saydığım modellerin hiçbiri alınmaz. Genel olarak hepsinin ısınma sorunu, anakart sorunu, ekran sorunu ve kasa kalitesizliği gibi problemleri var.

Monster V20.3

Bu modele bütçesi yetenler 1 kere düşünmüştür almak için. Ama bu modelin kasası çok kalitesiz. Öyle ki bazı insanlar ısıdan çatladığını söylüyorlar. Tek sorunu kasa kalitesiz. Onu dışında bir problem yok ama yine de kasa kalitesi çok çok önemli. Bu yüzden alınmaz.

Monster V20.3.2

Kasası V20.3 ile aynı. Yani yine kalitesiz. Bunda da ısınma sorunu yok. Yani V20.3 ile aynı laptop. Bunu listeye koyma sebebim fiyatına çok daha iyileri olması. Ayrıca kasası kalitesiz olması.

Monster T5 V20.2

Kasası kalitesiz, ısınma problemleri var, ekranı sorunlu, anakartı sorunlu vb. sorunları var. Aslında Abra'lar da saydığım bütün sorunlar bu cihaz da da var. Bu yüzden alınmaz.

Monster V20.3.1

Kasası kalitesiz. Onun dışında bir problemi pek yok. Ama V22.1 gibi bir nimet dururken alınmaz. Hem Kasa problemi de var.

Daha fazla Monster modeli saymak istemiyorum. Çünkü çok fazla var ve bu modeller diğerleriyle neredeyse aynılar.

MSI GF (THİN)

Kasası kalitesiz ve soğutma problemi olan bir model. Yanına birde Thin eki getirildiğinde cihaz yanıyor. Hiçbir Gf serisi laptopu önermiyorum. Benim açımdan sadece MSI diye satılan bir seri.

Link;

Asus Tuf A

Herkes TUF serisinde ısınma sorunu olduğunu düşünür ama öyle değildir. Sadece A serisinde var. Alttaki hava kanalları kapalı olduğundan dolayı kronik ısınma sorunlu. Hiçbir Tuf A serisi alınmamalı.

Link;

DELL G Serisi

Bu seriyle aram çok kötü. Çünkü bir yakınımda vardı ve oyun oynarken ekrana sıcak hava üflediğinden dolayı ekran yandı. Kesinlikle önermiyorum. Kasa kalitesi güzel olabilir ama ısınması bir dert.

Link;

GameGaraj Tracer serisi

Herkes bir kere düşünmüştür bu modeli. Ama testlere gelindiğinde sıcaklıklar 100 dereceyi buluyor. Ayrıca kasası MSI GF serisinin kasası. Eğer bir soba istiyorsanız alabilirsiniz.

Link;

Asus ROG G512LV Beyaz Kasa

Siyah kasalarda bir sorun yok ama beyaz kasanın ekranı çok kötü. Onun yerine siyah kasa tercih edilmeli.

Link;

Ürün satışta değil.

Excalibur Laptop

Burada seri falan yok direkt Excalibur laptopların hepsini kapsıyor bu dediklerim. Bir alet bu kadar mı kalitesiz olur abi ya. Kasası berbat, fırın gibi ısınıyor, anakartı berbat vb sürekli problem yaratıyor. Asla ve asla alınmaması gereken bir marka.

Link;

Evet rehberim bu kadardı inşallah beğenmişsinizdir. Eksikleri yorumlarda yazarsanız ekleme yapabilirim. Bir dahaki rehberde görüşmek üzere.

Not: Fikir @Ada F'den çalınmıştır ? (!)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Not: Fazla Monster modeli koymama nedenim çok fazla Monster koymak istememem. Rehber Alınmaması gereken Gaming Laptoplar rehberi. Alınmaması gereken Monster modelleri değil.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
MSI GF Thin serisi incelik ve hafiflik ön planda olacak şekilde tasarlanan bir seri. Ucuz olunca da hafif olması için kasa kalitesinden, ince olması için de soğutmadan feragat ediliyor. İşlemci olarak tüm laptoplar 95-96 dereceleri görüyor zaten, bunun kaçarı yok. Bence alınır. Aynı şekilde GameGaraj Tracer da alınır.
Herkes TUF serisinde ısınma sorunu olduğunu düşünür ama öyle değildir. Sadece A serisinde var. Alttaki hava kanalları kapalı olduğundan dolayı kronik ısınma sorunlu. Hiçbir TUF A serisi alınmamalı.
TUF FX serisinde de var aynısı. ASUS kronik sorunlu olmadığını, bilerek kanalları kapattıklarını söylüyor. Böyle olduğunda CPU ve GPU daha fazla ısınıyor ancak SSD ve VRM sıcaklıkları düşüyor, biz genel olarak her bileşeni düşünerek tasarladık, diyor ASUS.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
MSI GF Thin serisi incelik ve hafiflik ön planda olacak şekilde tasarlanan bir seri. Ucuz olunca da hafif olması için kasa kalitesinden, ince olması için de soğutmadan feragat ediliyor. İşlemci olarak tüm laptoplar 95-96 dereceleri görüyor zaten, bunun kaçarı yok. Bence alınır. Aynı şekilde GameGaraj Tracer da alınır.

TUF FX serisinde de var aynısı. ASUS kronik sorunlu olmadığını, bilerek kanalları kapattıklarını söylüyor. Böyle olduğunda CPU ve GPU daha fazla ısınıyor ancak SSD ve VRM sıcaklıkları düşüyor, biz genel olarak her bileşeni düşünerek tasarladık, diyor ASUS.

Yine de inceliğe önem veren bir insan ısınmaya da önem verir. Ayrıca Aynı fiyata daha iyi laptoplar bulunurken ben inceliği feragat ederdim. Ama bu değişir tabii ki. Oyun oynayacak bir insanın inceliğe önem vereceğini sanmıyorum. GameGaraj Tracer gerçekten alınmaz bir model. 100 dereceyi görüyor testlerde. Oyun oynuyorsan soğutma da önemli. Zaten oyun oynamıyorsan Ultrabook al daha iyi.

Ama fark ettiyseniz SSD de ısınıyor. Çünkü SSD ekran kartının yanına eklenmiş. Ekran kartının sıcaklığı direkt olarak SSD'ye geliyor. Bu hem SSD sağlığını olumsuz etkiliyor hem de SSD'nin ömrünü kısaltıyor.

Son düzenleme:

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Yine de inceliğe önem veren bir insan ısınmaya da önem verir. Ayrıca Aynı fiyata daha iyi laptoplar bulunurken ben inceliği feragat ederdim. Ama bu değişir tabii ki. Oyun oynayacak bir insanın inceliğe önem vereceğini sanmıyorum. GameGaraj Tracer gerçekten alınmaz bir model. 100 dereceyi görüyor testlerde. Oyun oynuyorsan soğutma da önemli. Zaten oyun oynamıyorsan Ultrabook al daha iyi.
Hem inceliğe hem de soğutmaya önem veriyorsa paraya önem vermeyecek. Triton gibi, GS Stealth gibi inceliğe ve hafifliğe göre tasarlanmış modeller çok daha pahalı. 100 derece görmesi bu kadar abartılacak bir şey değil bence. Psikolojik barajlardan birisi 100. 99 derece olsa belki de bu kadar konuşulmaz, 100 olunca kulağa çok daha kötü geliyor o kadar.

20 bin TL'lik GS Stealth bile 96 derece oluyor. O da mı alınmaz? Alabileceğin en kaliteli modellerden birisi o. Laptop işlemcileri ısınır. Bunu kabullenmek gerek. Intel de biliyor bunu MSI da. Ekran kartı kaç derece? SSD kaç derece?

Sen feragat ederdin, ben etmem. Ben oyunun yanında bazı ağır GPU odaklı programlar da kullanıyorum etrafta da çok taşıyorum laptopu. Pili de çok önemli kalınlığı ve ağırlığı da benim için. 2070'li Fenix'i satıp 2060'lı Triton aldım, GS Stealth'in rakibi olan seriden. 5 saat rahat deviriyor pili. 20mm'den ince, 2KG'den hafif. Mis gibi makine.

Ama fark ettiyseniz SSD de ısınıyor. Çünkü SSD ekran kartının yanına eklenmiş. Ekran kartının sıcaklığı direkt olarak SSD'ye geliyor. Bu hem SSD sağlığını olumsuz etkiliyor hem de SSD'nin ömrünü kısaltıyor.
Aida64 CPU+GPU stres testinde delikler kapalıyken 44 derece, delikler açıkken 57 derece oluyor SSD. 44 derecede hiçbir şey olmaz o SSD'ye. SSD stres testinde ise delikler kapalıyken 68, delikler açıkken 76 derece oluyor SSD. 68 derecede de hiçbir şey olmaz.

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Stres testi dışında 95-96 dereceye geldiği yok zaten.

Oyun testinde en fazla Watch Dogs: Legion'da 90 dereceyi gördüm, 2 saniye sonra 85 dereceye düştü zaten. Çoğu oyunda 60-80 derece arası dolaşıyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube