Aigo'nun bilinmeyen kasası: DLX21 Mesh

Silicone Android Uygulaması

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Öncelikle kasanın adı DLX21 Mesh. Biraz özelliklerinden bahsedeyim.

Ön tarafa 120mm 3 tane fan, egzoz olarak 1 tane 120mm fan, üst tarafa 3 tane 120mm fan ve yan tarafa ise 120mm 2 tane fan desteği bulunuyor.

Radyatör desteği olarak üst tarafa 360mm, ön tarafa 360mm, yan tarafa ise 240mm radyatör desteği bulunuyor.

Dahili olarak 4 fan ile geliyor 6 pin kontrolcüye sahip ve fanlar uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor.

E-ATX anakart desteği bile bulunmakta. Ek olarak hem Dik GPU destekliyor hem de maksimum GPU uzunluğu 400mm.

KASADARKDLX21650_2-550x550.jpg

Ön kapak ve arka kapak menteşeli. Ön tarafı full mesh.

1629969092317.png

Arka tarafta 2 tane HDD Yuvası ve kablolama için delikler var.

Kasanın arkadan görüntüsü.

1629969119839.png

İç kısımdan görüntüsü.

1629979009458.png

Ürün şu an Jumbum'da 780 lira.

Adını duymamış olabilirsiniz ama normal. Kendileri Aigo'nun türkiye distribütörü. Bu yüzden güvenilir.

Ek olarak beyaz modeli de var ama Türkiye’de bulunmuyor.

O daha güzel aslında ama 🥺

1629969434564.png

Detaylı incelemesini ve nasıl gözüktüğünü şuradan bulabilrisiniz.

Tam olarak özellikleri.

1629980464757.png

Son düzenleme:

Jatdav

Rütbesiz
İfade skoru
388
Sineklik? Mesh olan bütün kasalar aynısı neredeyse.

CM'nin hangi kasasını kullanacaksın ki? Traktör 500 Mesh mi?
Cooler Master'ı Haf912 kasasından beri tanıyorum ve adamlar mesh kasaların önderi sayılabilir benim gözümde.
Sıkıntıları ise fanları gerçekten eskisine göre kalitesiz ama kasa yapısı olarak malzeme kalitesi, hava akışı olarak hala üst seviyedir. (Yaptıkları mesh kasalar hala kullanılabilir)
CM kasa konusunda TD500'ü sevmem, ben H500 ya da MB511'i severim ve kullanırım.
Sineklik gibi görünmüyor en azından.
Not: En müthiş kasa üreticisi değiller hatta rezalet modelleri de vardır ama bazı mesh kasaları diğerlerine kaynak olmuştur.

KS
T

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Güzelmiş hocam, elinize sağlık incelemeyi de beğendim. G.garaj bunun benzerini 3060-70'li sistemlerinde kullanıyor fakat bu kasa daha şık duruyor gibime geldi.
İkisi farklı kasalar sanırım. Bu daha gelişmişi. Senin dediğin kasanın fanları ring.

Cooler Master'ı Haf912 kasasından beri tanıyorum ve adamlar mesh kasaların önderi sayılabilir benim gözümde.
Sıkıntıları ise fanları gerçekten eskisine göre kalitesiz ama kasa yapısı olarak malzeme kalitesi, hava akışı olarak hala üst seviyedir. (Yaptıkları mesh kasalar hala kullanılabilir)
Not: En müthiş kasa üreticisi değiller hatta rezalet modelleri de vardır ama bazı mesh kasaları diğerlerine kaynak olmuştur.
Valla kusura bakmayın da ben de onları beğenmiyorum. Zevkler ve renkler.

Jatdav

Rütbesiz
İfade skoru
388
İkisi farklı kasalar sanırım. Bu daha gelişmişi. Senin dediğin kasanın fanları ring.

Valla kusura bakmayın da ben de onları beğenmiyorum. Zevkler ve renkler.
Çok normal hocam, yeni Gaming Setup kuran bir insana göre TD500 harici diğer kasaları renksiz, cansız görünüyor.
Bu kasanın malzeme kalitesi Dark gibi midir?

KS
T

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Çok normal hocam, yeni Gaming Setup kuran bir insana göre TD500 harici diğer kasaları renksiz, cansız görünüyor.
Bu kasanın malzeme kalitesi Dark gibi midir?
Valla malzeme olarak pek bir bilgi yok. Yeni gaming setup da kurmuyorum onu da söyleyeyim.

Sadece full metal olduğunu biliyorum o kadar.

TD500'ün kalitesi belli zaten.

Jatdav

Rütbesiz
İfade skoru
388
En başarılı mesh tasarım Phanteks'te. Ultra fine mesh tasarımından o kadar etkilenmişler ki diğer firmalar acımadan kopyalamışlar.
Phanteks'i satın alacak bütçelere asla sahip olamadım desem 🥲
Phanteks ve NZXT'i her zaman ayrı tutarım, saygım vardır ama kasaları bana hitap etmiyor. Phanteks'in hangi kasasından söz ediyorsunuz?

İfade skoru
1.430
Fiyatına göre destekleri gayet bol ancak kalitesi nasıldır ona bakmak lazım. TD500 seviyesi bir şeyse tercih edilebilir.
Ön panel tasarımını pek beğenmedim ama, Meshify C gibi bir deneme yapmışlar ama herhangi bir çeşit çerçeve koymamışlar, C meshli RGB Flow gibi olmuş, o da iyi durmamış pek.
Arka panel kısmında PCI slotları şaşırtıcı şekilde vidalı ki o iyi bir şey ancak arkada genel bakış biraz Dark Raider havası veriyor, kullanılan powder coat siyahlığından olabilir.
Siyahı kesinlikle daha güzel, beyazını beğenmedim.
Menteşeli kapak güzel olmuş.
Type-C ön panel de güzel ama onu destekleyecek anakart alabilmek de ayrı dert.
Kablo yönetim kısmını pek beğenemedim, biraz zayıf kalmış orada. Bu kadar bol destek koyulan bir kasada çok rahat bir şekilde Phanteks'teki DropNLock SSD yuvaları gibi bir şey yapılabilirmiş.
Alt intake/egzoz ve kasa zemin kısmı fena değil ama pek beğenmedim, küçük bir çocuğu delgeçle üstüne salmışlar gibi çok fazla delikli. Zemin de çok fazla ileri gitmiş, T30 gibi bir fanla kalın bir radyatör push-pull istense yapılamaz. Ha eksi sayılır mı, pek değil ama bunu düşünmeleri fena olmazmış. P400 serisinde orada sökülebilir bir panel var mesela.
Genel olarak ön panel tipi hariç beğendim gibi, fena değil. Ama büyük üreticilerden birkaç fikir "ödünÇalınıp" bu kasaya uyarlansaymış 1000 liraya bile değecek bir kasa ortaya çıkabilirmiş. (ön panel hariç)
Yalnız CM'deki mesh ile bundaki "sineklik" bir değil. Bundaki mesh ultra fine mesh diye geçiyor, ilk kullanan ve öncüsü Phanteks. CM H500 ve MB511 gibi kasalar ise sıradan mesh panel arkasına toz filtresi kullanıyor, TraktörD500 hariç, o tamamen P400A-Meshify C kırması.
Phanteks'i satın alacak bütçelere asla sahip olamadım desem 🥲
O kadar da pahalı değiller ya, indirimde P360A 640 liraya düşüyor. Tabii gönül ister bi' P500A DRGB ama... 🥲
P300A ve P400A, ultra fine mesh olayının başladığı ilk modellerden.
Sırasıyla P400A-P300A-P600S-P500A-P360A-P200A. (Eclipse serisi için)

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube