9.sınıf Kümeler konu anlatımı ve soru çözümü önerisi

Silicone Android Uygulaması

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Kümelerde sınıfça zorlanıyoruz, bilmem öğretmenden mi. Onun için konu anlatımı ve soru çözümü videolarına ihtiyacım var. 9.sınıfım.

KS
2147483647

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Hocalara geldiğe bak.

Ama mantık konusu pek önemli değil ve zor değil.
Dostum kümeler dedim zaten, zorlanmamın sebebi öğretmene göstermemem de olabilir. Orijinal Matematik'ten fotokopi çekip ödev vermişti. Dediğiniz kanala bakacağım.
Rehber matematik öneririm. Matematikte Tonguçta zaman kaybetme.
Teşekkürler.

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
@n g neer, Ben nedense mantık anlamışım.

Dediğim gibi ben zamanında hocalara geldikten bakmıştım ve sınavdan 65 almıştım.

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
Konu zor değil aslında fakat sıkıcı, sevmiyorum yani. Ekstra olarak kaynak ihtiyacın varsa Çap fasiküllerinden ilerleyebilirsin. Her sene kullandım fakat en çok bu yıl (11) memnunum.
Orijinal Matematik
Orijinal zor bir yayındı diye hatırlıyorum, yapamama sebebiniz direkt olarak zordan başlamanız olabilir.

Son düzenleme:

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Orijinal gerçekten zor ama konunun kendisi çok kolay. Küme çizip harflendireceksin, sonra verilen bilgilere göre denklem kurup taraf tarafa toplayacaksın. Kalanı da kulağı diğer tarafından gösterme işte.

Şenol Hoca olabilir. Tonguç harici hepsi güzel anlatır zaten, tarzını beğendiğini seç.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Rehber matematik öneririm kesinlikle, anlamadığın her konuda yardımcı oluyor bayağı. Anlamaman çok zor. Ama üstüne kolaydan başlayarak bol soru çözmen lazım.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Matematik için Rehber Matematik,Fizik için VIP fizik iyidir.

Aware

Silver Sample
İfade skoru
1.437
Dostum kümeler dedim zaten, zorlanmamın sebebi öğretmene göstermemem de olabilir. Orijinal Matematik'ten fotokopi çekip ödev vermişti. Dediğiniz kanala bakacağım.

Teşekkürler.
Orijinal bu senenin baba kitabıdır matematik için. Ondan zorlanmışsınızdır. Önceden bir kaynakla pekiştirme yapmadıysan daha normal.

Show Stopper

Gold Sample
Yönetici
İfade skoru
2.216
9. sınıf kümeler konusu basit hatta istersen boş bir zamanımda sana ben bile anlatabilirim. Kaynak olaraksa karekök önerimdir.

KS
2147483647

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Tavsiyeler için teşekkürler, bugün sınıftaki en iyi neti benim yaptığımı öğrendim testten. Galiba sorun öğretmenin zor yayın önermesinde. Konu eksiğim olmadığını düşünüyorum çünkü diğer testlerde zorlanmadım fazla.
9. sınıf kümeler konusu basit hatta istersen boş bir zamanımda sana ben bile anlatabilirim. Kaynak olaraksa karekök önerimdir.
Yok hocam konuda değil kitap galiba bizim için biraz iyi. Kaynak öneriniz için teşekkür ederim 🙂

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
Küme zor değil aslında ama soru çözüp mantığını anlamak gerek. İlk başta hocalara geldikten konuyu dinleyip. Sonra soru çözün hata yaptığınız soruyu anlamaya çalışın. Hatalarınızı anladıkça ve daha çok soru çözdükçe kolay gelecek.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube