5500XT'de yaşadığım sorunlar

Silicone Android Uygulaması

Lux ultisi kullanan kedi

Bronze Sample
İfade skoru
160
Herkese merhabalar. Bu konu, artık beni çıldırtan bir sorun hakkında olacak. 5500XT'nin en baba oyunları oynatıp 2 tane küçük oyunda yaşadığım sorundan bahsedeceğim. Birinci oyun Rocket League, ikincisi ise PES 2021.

Rocket League'deki sorun, birkaç haritada oyunun kasması. Bazı haritalarda çok akıcıyken bazı haritalarda da 60 FPS'in altında oluyor. Hiçbir driver da 3v3'te kasmasının önüne geçemedi.

PES'teki sorun ise aşırı saçma. Sen 5500XT'sin ya! PES'i düşük ayarlarda oynatamamak nedir? W3 ultra 60 FPS, GTA V yüksek 90 FPS akıcı oynatabiliyorken PES'te nasıl düşük ayarlarda bile 60 FPS alamazsın ya? Orta ve yüksek ayarları söylemiyorum bile, onlar facialar. 20-30 FPS arası oluyor. Sürücüler çok az etki yapıyor. Düşükte 3-4 FPS arttırıyor ama orta ve yüksek ayarlarda yine aynı, 30-35 FPS. Yani anlamıyorum kartta mı sorun var, oyunlarda mı. PES'te yamalardan dolayı herhalde diyordum çünkü PES 2021'den önce 20'yi oynarken yüksek ayarlarda gayet akıcıydı 150-160 FPS arası. Sonra 21 indirdim. Oyunu denemeden direkt yamalarını kurdum. Sonra kasa kasa oynadım. Daha sonra 21 Lite indirdim dedim belki yamalardan dolayıdır. Ama değişen hiçbir şey olmadı. Bugün 20 Lite indirdim ona da anlam veremedim. 170 FPS alıyorken kullandığım sürücüyle şimdi 40-50 FPS alıyorum 20 Lite'da da. RX570'i olan arkadaşım bu oyunlarda gram kasma sorunu yaşamazken benim 5500XT ile yaşamam sinirimi bozuyor.

Sürücü dışında başka çare yoksa XFX'in garanti sağlayıcısı kimse iletişime geçeceğim artık. Belki onların bir çözüm önerisi olur veya göndermemi isterler bilmiyorum.

Umarım konuya 1'den fazla cevap gelir. Bundan önceki konuda bir tek @MisakiTaro ve @Juan.S yardım etmişlerdi sağolsun.

Teşekkür ederim.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Hocam format atmam da kolay iş değil ya bir sürü program vs. yüklü ve 3 kişi kullanıyor bilgisayarı. Hepimizin dosyaları var. Yani yine de bir sorarım ama pek sanmıyorum atacağımı.
Şimdi öncelikle sorun ekran kartında mı bilmiyoruz.
Oyun crack mi?
Bilgisayarında sistem bakım uygulamaları var mı?
Driveri DDU ile kaldırıp tekrar kurdun mu, kurduysan eski bir sürümü de denedin mi?

KS
Lux ultisi kullanan kedi

Lux ultisi kullanan kedi

Bronze Sample
İfade skoru
160
Evet ama sorun 21 ve 20'nin Lite sürümlerinde de olduğu için bir şey değişmiyor.
Bilgisayarında sistem bakım uygulamaları var mı?
Driver Booster gibi programlardan bahsediyorsanız hayır.
Driveri DDU ile kaldırıp tekrar kurdun mu, kurduysan eski bir sürümü de denedin mi?
21.6.1, 20.4.2, 20.11.2, 20.12.1, 21.5.2 sürümlerini denedim.. Şu an 21.7.1 var. Bu sürücüler arasından nispeten fena değil. En iyisi 20.4.2 idi ama o da birkaç gün sonra performansını yitirdi ve çok eski olduğundan birkaç sorun yaşadım.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Evet ama sorun 21 ve 20'nin Lite sürümlerinde de olduğu için bir şey değişmiyor.

Driver Booster gibi programlardan bahsediyorsanız hayır.

21.6.1, 20.4.2, 20.11.2, 20.12.1, 21.5.2 sürümlerini denedim.. Şu an 21.7.1 var. Bu sürücüler arasından nispeten fena değil. En iyisi 20.4.2 idi ama o da birkaç gün sonra performansını yitirdi ve çok eski olduğundan birkaç sorun yaşadım.
Driver Booster yanında CCleaner tarzını da demiştim.

Bilemeyeceğim, bendeki bilgi bitti

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube