4K TV Önerisi

Silicone Android Uygulaması
KS
1

13

Silver Sample
İfade skoru
1.345
LG CX OLED modeli oyun için çok övülmüştü ama fiyat biraz tuzlu geldi. O nasıldır?

mirsady

Rütbesiz
İfade skoru
192
Kendi kullandığımın 55' olanını önereyim.
Evet bütçenizin biraz üstünde çıkmak istemezseniz:
Bir arkadaşım aldı bunu da, renkleri gerçekten çok canlıydı. Ama LG olanınki daha gerçekçi ve göze çok daha doygun geliyor. Neredeyse çerçevesiz yapısı da çok hoş duruyor. Biz büyükçe bir TV Wall üzerinde kullanıyoruz üniteye asılı halde çok iyi duruyor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Lockheed,
Yanlış modeli atmışım linki güncelledim içeri gidip modeline baktım çok fazla bilgim yoktu ben seçmediğimden cihazı. Ben XOX ile kullanıyorum gecikme konusunda gerçekten farkı hissediliyor çok çok iyi o konuda. Övülme sebebi bu. Bir de hoparlörü gerçekten savaş oyunlarında sizi o atmosfere sokacak kadar iyi.

Son düzenleme:
KS
1

13

Silver Sample
İfade skoru
1.345
@Lockheed,
Yanlış modeli atmışım linki güncelledim içeri gidip modeline baktım çok fazla bilgim yoktu ben seçmediğimden cihazı. Ben XOX ile kullanıyorum gecikme konusunda gerçekten farkı hissediliyor çok çok iyi o konuda. Övülme sebebi bu. Bir de hoparlörü gerçekten savaş oyunlarında sizi o atmosfere sokacak kadar iyi.
CX gerçekten çok övülüyor. Değerlendireceğim :)

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118

65 inç versiyonunu geçen haftalarda aldım;

Vesa destekleri bütün televizyonlarda oluyor zaten. Emin olmak için kendi sitelerinden bakabilirsin.

Tugra Okan

Bronze Sample
İfade skoru
608

sami şahin

Silver Sample
İfade skoru
337
Şu aralar ekipmanlarımı, PC parçalarımı satarak yeni bir setup kuruyorum ve bunun için 4K TV arıyorum.
Belirli bir bütçe yok, merak ettiğim şey adam gibi bir 4K TV ne kadar? Hangi modelleri önerirsiniz? 10K'yı geçmezse benim için daha iyi olur.
PS5 ve Series X ile kullanılacak.
Öncelikle piyasadaki hiçbir televizyon 4k değil (en azından ben görmedim), 4k uhd diye satılan tüm televizyonlar aslında bir pazarlama stratejisi 4k adı altında televizyon satmak çok daha kolay bu da firimaların işine geliyor. Peki bu 4k uhd diye satılan aslında çözünürlükleri ne derseniz tam bir adı yok ama kavramanız amacıyla söylüyorum 3.8k pek gerçek 4k nedir diye sorarsanız uhd değil aslında 4k dcı.

4k UHD = 3840x2160 piksel yani yatay ve dikey piksel sayısının toplamı 8.294.400 piksel
4k DCI = 4096x2160 piksel yani yatay ve dikey piksel sayısının toplamı 8.847.360 piksel

Arada toplam 552.960 piksel fark var bir bilgi olarak söyledim aklınızda bulunsun öneri konusuna gelirsek ilk önce bir bütçe ve ekran boyutu belirlemeniz gerekiyor ki ona göre yardımcı olalım.

115_4K_UHD_Resolution.jpg

Örnek görsel.

KS
1

13

Silver Sample
İfade skoru
1.345
Öncelikle piyasadaki hiçbir televizyon 4k değil (en azından ben görmedim), 4k uhd diye satılan tüm televizyonlar aslında bir pazarlama stratejisi 4k adı altında televizyon satmak çok daha kolay bu da firimaların işine geliyor. Peki bu 4k uhd diye satılan aslında çözünürlükleri ne derseniz tam bir adı yok ama kavramanız amacıyla söylüyorum 3.8k pek gerçek 4k nedir diye sorarsanız uhd değil aslında 4k dcı.

4k UHD = 3840x2160 piksel yani yatay ve dikey piksel sayısının toplamı 8.294.400 piksel
4k DCI = 4096x2160 piksel yani yatay ve dikey piksel sayısının toplamı 8.847.360 piksel

Arada toplam 552.960 piksel fark var bir bilgi olarak söyledim aklınızda bulunsun öneri konusuna gelirsek ilk önce bir bütçe ve ekran boyutu belirlemeniz gerekiyor ki ona göre yardımcı olalım.

4713 numaralı eki görüntüle
Örnek görsel.
12 bini geçmez ise güzel, 55 inç ideal.

sami şahin

Silver Sample
İfade skoru
337
12 bini geçmez ise güzel, 55 inç ideal.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Philips teleziyonlara da ayrıca bakmanızı öneririm ambilight teknolojisini barındırıyor birçok televizyonu.
Ekranı istediğinizden büyük ama bi değerlendirmenizi öneririm.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube