4000 TL telefon önerisi

Silicone Android Uygulaması

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Kafayı yemek üzereyim, bütçeme en uygun telefonu bulmakta zorlanıyorum.

Telefonda oyun oynamayacağım ancak işlemcinin de çok dökük olmasını istemiyorum. Super Amoled çok hoşuma gitti ancak Super Amoled olan modellere de içim sinemiyor bir türlü.

Xiaomi Redmi Note 10'a olan önyargımı kıramıyorum. Snapdragon 678, Adreno 612 ve özellikle Super Amoled olması hoşuma gitti ancak kamera yönünde biraz düşük gibi geldi.

Samsung Galaxy M31S direkt olarak almayı düşündüğüm telefondu ancak 60 FPS video kaydı olmaması, Exynos 9611'in düşük kalması ve biraz yüksek fiyatlı olması biraz itiyor. Buna karşın Samsung Türkiye'den çok memnun olmam, kamerasının çok iyi olması ve yine Super Amoled olması hoşuma giden özellikleri.

Poco X3 PRO'ya bütçemi zorlasam zorlarım ancak IPS LCD ve işlemci ekran kartının yüksekliği benim işime yaramıyor oyun oynamayacağım için ve kamerası da yükselmeme değmiyor çünkü M31S daha iyi.

OnePlus Nord N10 önerisi aldım ancak Türkiye servisi hakkında en ufak fikrim yok.

Oppo A74 öneriliyor ancak onun da garantisi konusunda şüpheliyim çünkü çok yaygın bir marka değil "Türkiye'de".

Ekran ve kamerasının iyi olmasını, özellikle de arayüzünün kaliteli olmasını istiyorum. Oyun oynanmayacak.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Super AMOLED asla abartıldığı gibi bir teknoloji değil. Yakın zamanda M21 aldım anneme. Benim IPS'ten farksız. Hatta o canlılık dedikleri şey yüzünden bazı renkler ekrandan pörtlüyor resmen. Tek güzel şeyi siyahları. Oldukça iyi IPS'e göre. Ona da alışıyorsun zaten. Benim özellikle önereceğim bir teknoloji değil. Super AMOLED olup olmaması yüzünden arada kaldıklarınız varsa illaki de olması gerek gibi düşünmeyin.

KS
3866-14-14-8-12-21-34

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Super AMOLED asla abartıldığı gibi bir teknoloji değil. Yakın zamanda M21 aldım anneme. Benim IPS'ten farksız. Hatta o canlılık dedikleri şey yüzünden bazı renkler ekrandan pörtlüyor resmen. Tek güzel şeyi siyahları. Oldukça iyi IPS'e göre. Ona da alışıyorsun zaten. Benim özellikle önereceğim bir teknoloji değil. Super AMOLED olup olmaması yüzünden arada kaldıklarınız varsa illaki de olması gerek gibi düşünmeyin.
Mağazada bizzat Super Amoled ve IPS'i yanyana koydum ve bariz fark vardı. Zaten ablamda M31s var, bende de GM5 Plus var. Fark yine belirgin. Kısacası benim için önemli bir teknoloji. Zaten Super Amoled kriteri yüzünden bu kadar arada kalıyorum :/

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
O bütçede Redmi Note 10S'den başka alınabilir cihaz yok bence.
Bütçe yükseltebiliyorsanız X3 GT ile M52'ye bakabilirsiniz.
Oppo A74 öneriliyor ancak onun da garantisi konusunda şüpheliyim çünkü çok yaygın bir marka değil "Türkiye'de"
Rezalet sayılabilecek bir yazılım olan ColorOS 11 ile Snapdragon 662 hiç çekilmez, almayın derim.

Servis konusunu fazla takmayın; OnePlus KVK ile çalışıyor, Oppo-Realme de KVK, Genpa ve Ouno ile çalışıyor. Türkiye'deki tüm teknik servisler rezalettir zaten.

Son düzenleme:

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Mağazada bizzat Super Amoled ve IPS'i yanyana koydum ve bariz fark vardı. Zaten ablamda M31s var, bende de GM5 Plus var. Fark yine belirgin. Kısacası benim için önemli bir teknoloji. Zaten Super Amoled kriteri yüzünden bu kadar arada kalıyorum :/
Belki de GM5 Plus'tan dolayıdır. Poco M3 Pro 5G modeli var bende. Siyahlar hariç Samsung M21 ile hissedilir fark yok, AMOLED'in o pörtlemesi yüzünden IPS'i tercih ederim. Zaten yaptığınız gibi yan yana koymadıkça zerre farkını anlamayacağınız bir şey. Birkaç saat içinde göz neye bakarsa alışıyor. AMOLED, kırılırsa falan ayrı masraf bir de.

KS
3866-14-14-8-12-21-34

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
O bütçede Redmi Note 10S'den başka alınabilir cihaz yok bence.
Bütçe yükseltebiliyorsanız X3 GT ile M52'ye bakabilirsiniz.

Snapdragon 678'e düşük dediniz, rezalet sayılabilecek bir yazılım olan ColorOS 11 ile Snapdragon 662'yi hiç çekemezsiniz herhalde.

Servis konusunu fazla takmayın; OnePlus KVK ile çalışıyor, Oppo-Realme de KVK, Genpa ve Ouno ile çalışıyor. Türkiye'deki tüm teknik servisler rezalettir zaten.
Snapdragon 678'e düşük demedim. Kameraya düşük dedim.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Samsung'da stok gelen renk paketi berbat. Renkler aşırı soluk benim dandik TN panelli laptopumdan bile kötü. Ancak yine ayarlardan açabildiğimiz canlı modu ile AMOLED'in asıl keyfi çıkıyor.
Neden kutudan böyle soluk bir şekilde çıkıyor anlamış değilim, asıl istediğimiz renk doygunluğu canlı modda saklı.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Samsung'da stok gelen renk paketi berbat. Renkler aşırı soluk benim dandik TN panelli laptopumdan bile kötü. Ancak yine ayarlardan açabildiğimiz canlı modu ile AMOLED'in asıl keyfi çıkıyor.
Neden kutudan böyle soluk bir şekilde çıkıyor anlamış değilim, asıl istediğimiz renk doygunluğu canlı modda saklı.
Canlı modda idi zaten, o yüzden pörtleyecek gibi duruyor zannımca. O kadar teknoloji cahili değiliz yahû, kurulum yaparken elden geçirmedik ayar bırakmam. :D

KS
3866-14-14-8-12-21-34

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Bugün Teknosa mağazasına gidip Redmi Note 10 deneyimleme fırsatı buldum. Telefon nedense MediaTek işlemciye sahipmişçesine ısınıyordu ve arayüzde takılmalar oluyordu. Bir de CPU-Z'de SP 675 yazıyordu. Her neyse, ekranı ve kamerası kesinlikle iyi ancak SoC ve arayüz tarafı pek hoşuma gitmedi. PUBG indirdim o kadar bir de teşhir ürününe :D İnternetime yazık oldu.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Bugün Teknosa mağazasına gidip Redmi Note 10 deneyimleme fırsatı buldum. Telefon nedense MediaTek işlemciye sahipmişçesine ısınıyordu ve arayüzde takılmalar oluyordu. Bir de CPU-Z'de SP 675 yazıyordu. Her neyse, ekranı ve kamerası kesinlikle iyi ancak SoC ve arayüz tarafı pek hoşuma gitmedi. PUBG indirdim o kadar bir de teşhir ürününe :D İnternetime yazık oldu.
Teşhir ürünü olduğundan olabilir, yapmaması gerek. Esasında bu bütçede aman bir fark yok zaten hocam, Mediatek Helio serisine bulaşmayın kâfi. Bataryası, ekranı güzel olan bir telefon olsun yeter. SoC'ler hemen hemen aynı. Bir modlanmış Google Camera ile de bu bütçedeki her telefon çağ atlıyor zaten. Arayüz de alışma meselesi tamamen. Ben de başta MIUI'ye ön yargılıydım fakat uzun kullanımda ne kadar yersiz olduğunu gördüm. Zaman geçtikçe o ilk heves de sönüp gidiyor, sık sık bakmıyorsunuz telefona. Eğer telefondan işiniz yoksa o kadar lükse kaçmak gereksiz diye düşünüyorum. Şu eksik, daha iyisi olsun, bu eksik, şu modelde varmış diye diye bütçeyi fazlaca genişletiyoruz. Eldekiyle yetinmek gerek. Ülkede bu fiyatlara iPhone alacak lüksümüz olmuyor maalesef, keşke olsa da düşünmesek.

drmstafaa

Gold Sample
İfade skoru
1.243
Bende de SD 662 var, CPU-Z'de 665 olarak görünüyor. AIDA64 veya DeviceInfoHW kullanın.

KS
3866-14-14-8-12-21-34

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Poco X3 PRO deneme fırsatım oldu. 500 TL arttırıp onu alacağım gibi. Poco X3 PRO'daki IPS ekran kesinlikle güzel. Amoled'i aratmıyor. Zaten SoC olarak mükemmel bir cihaz. Kamerasını da denedim o da hoş. Zaten telefon eline alır almaz kalitesini belli ediyor. X3 PRO almaya karar verdim. Herkese yorumları için teşekkürler.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Güncel;
Poco X3 PRO aldım internetten.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube