250-300 TL kulak içi kulaklık önerisi

Silicone Android Uygulaması

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
Türkiye'den ya da başka herhangi bir sitede çok ucuz olmadığı sürece AliExpress'ten alacağım, belirttiğim bütçe vergi hariç olarak değerlendirilebilir. KZN'lere bakıyorum ancak envai çeşit model var, hele ki AliExpress'te X ürünü Y ürününden pahalıyken; Türkiye'de Y ürünü X ürününden pahalı olunca kafam karışmıyor değil. Bütçe aralığı az da olsa genişleyebilir, ayrıca bu bütçedeki TWS'lerden hayır gelir mi bilgim olmasa da kablosuz kulaklık da önerirseniz sevinirim.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
KZ tarafında bu fiyata ZSN PRO X'den daha iyisi var mı bilmiyorum. ZST PRO X'ler falan var ama yanılmıyorsam ZSN PRO X onlardan daha üstün.
KZ Official Store satıyor. Mikrofonlu olanı alın, mikrofonu fena değil.

TWS tarafında ise bu bütçede bir TWS'den hayır gelir. Silikonlu olarak bu bütçede klasiğimiz T13, silikonsuz olarak da GT6 öneriyorum.

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
TR'den istiyorsan Haylou GT1 Pro veya XR modelini tavsiye ederim. Bütçe 50TL artarsa TaoTronics Soundsurge 53 Pro ağırlıklı tavsiyemdir.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
@Samotne3030, @3866-14-14-8-12-21-34, @MaNsİoN35; KZ S1D'yi beğendim gibi, 53 Pro ile karşılaştırırsak ne gibi farklar vardır? Bir de konuya hakim olmamakla beraber TWS'lerde aptX mevzusu varmış, kulaklığın Galaxy A52'de kullanılacağı göz önünde bulundurulursa ses deneyimi çok fark eder mi? Teşekkürler.

KS
D

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
A52'de zaten TWS desteklese bile telefon desteklemediğinden kullanamayacaksınız.
Hocam konudan bağımsız aptX ile ilgili aklıma takılan bir kısım var. Telefonumun desteklemediğini söylediniz, hatta Samsung cihazların sanıyorum çoğu desteklemiyormuş ancak hem SoC üreticisinin sitesinde, hem de cihaz ayarlarında aptX seçeneğini görebiliyorum.
Screenshot_20220228-221231_Settings.jpg

Tek sıkıntı, aptX gözükse bile SBC dışındaki diğer Codec'ler gibi pasif durumda. 2 ihtimal var diye düşünüyorum. İlki, telefon desteklemediği halde oraya süs diye koydular. 2.'si, elimde aptX destekli kulaklık olmadığı için değiştiremiyorum.
1646075792363.png

Şöyle ilginç bir konunun linkini de bırakayım:

Fazla uzattım konuyu, son olsun bu 🙂 Avansas diye bir sitede 209 TL'ye GT1+ var. Her şey aptX yüzünden oldu, bunda da aptX var gözüküyor. Eğer hem telefonum, hem de GT1+ aptX destekliyorsa ve GT1+ bu fiyatı hak ediyorsa sizce GT1+ almalı mıyım?

Yoksa diğer 2 kulaklık GT1+tan daha iyi olduğu için, hiçbir şeyi düşünmeyip kararımı 53 Pro ve KZ S1D arasında mı vermeliyim? https://www.avansas.com/haylou-gt1-...ium=xml&utm_campaign=akakce-xml-2017&v=1.54.1

Teşekkürler.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
@Dream,
GSMArena da aptX hakkında bir şey yazmamış, yüksek ihtimal desteksiz dediğim gibi. Giriş seviye Exynos çipsetli, hatta Helio P22 gibi çipsetleri olan telefonlarında bile geliştirici ayarlarından codec seçebiliyordum. Niye orada olduğunu hala çözemedim, yine de desteksiz diye yol çizin en iyisi.

Nasılsa aptX'den yararlanamayacaksınız, bu yüzden aptX'e sırt dayamak yerine ses kalitesine sırt dayayın ve 53 Pro veya S1D yolunda gidin bence. GT1+ evet, 209TL'ye şu an gayet iyi ancak S1D ve 53 Pro gibi kulaklıklara göre hem ses kalitesi, hem de kutu kalitesi olarak geride. Ses kalitesi olarak ahım şahım farkları yok ama yine de bu bütçede alınabilecek en iyisi daha hoş olur.

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
Hocam konudan bağımsız aptX ile ilgili aklıma takılan bir kısım var. Telefonumun desteklemediğini söylediniz, hatta Samsung cihazların sanıyorum çoğu desteklemiyormuş ancak hem SoC üreticisinin sitesinde, hem de cihaz ayarlarında aptX seçeneğini görebiliyorum.
71898 numaralı eki görüntüle

Tek sıkıntı, aptX gözükse bile SBC dışındaki diğer Codec'ler gibi pasif durumda. 2 ihtimal var diye düşünüyorum. İlki, telefon desteklemediği halde oraya süs diye koydular. 2.'si, elimde aptX destekli kulaklık olmadığı için değiştiremiyorum.
71899 numaralı eki görüntüle

Şöyle ilginç bir konunun linkini de bırakayım:

Fazla uzattım konuyu, son olsun bu 🙂 Avansas diye bir sitede 209 TL'ye GT1+ var. Her şey aptX yüzünden oldu, bunda da aptX var gözüküyor. Eğer hem telefonum, hem de GT1+ aptX destekliyorsa ve GT1+ bu fiyatı hak ediyorsa sizce GT1+ almalı mıyım?

Yoksa diğer 2 kulaklık GT1+tan daha iyi olduğu için, hiçbir şeyi düşünmeyip kararımı 53 Pro ve KZ S1D arasında mı vermeliyim? https://www.avansas.com/haylou-gt1-...ium=xml&utm_campaign=akakce-xml-2017&v=1.54.1

Teşekkürler.
GT1+'da denedim hatta Avansas üzerinden 190TL'ye aldım ara sıra çok nadir kopmaları ve müzikte bazen ritim değiştirmeleri dışında bir sorunu yok. Bütçe varsa R100 veya 53 Pro'ya yönlenmek daha mantıklı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube