240Hz kasma hissi

Silicone Android Uygulaması

SweetMuffins

Rütbesiz
İfade skoru
98
Merhaba, 240Hz monitör kullanıyorum modeli BenQ XL2546 fakat oyun oynarken FPS +300 olmasına rağmen yırtılmalar ve kasma hisleri oluyor. Durum artık gerçekten bıktırdı, sanki 144Hz kullanırken bile daha az kasıyordu. Şu an FACEIT 10 level olmak üzereyim profesyonelliğe kasıyorum fakat durum artık can sıkıcı olmaya başladı. 128 tick bir atölye sunucusuna giriyorum ekranı sağ sol çevirirken yırtılmalar oluyor o 240Hz akıcılığı hiçbir şekilde yok. Bu sorunu nasıl çözerim? 1660 Ti ekran kartım var 471.11 WHQL sürücüsü yüklü diğer driverler de güncel Mouse Hz'i 1000 başlatma seçeneklerinde -freq 240 yazılı V-SYNC kapalı. DP Kablosu ile bağlıyorum.

BaranAkpinar

Rütbesiz
İfade skoru
0
Şimdi yeni sürücüyü kurdum hocam denetim masası ayarlarını yapıyorum son çare bir de öyle deneyeceğim. Olmazsa balkondan atlarım artık hakkınızı helal edin (!)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@LaMorte @!YardımLazım! @Samotne3030 @syeutku Hocam aklıma bir şey daha geldi. Normalde masaüstü 1920x1080 çözünürlüğündeyken oyuna girdiğimde oyun 4:3 1280x960 çözünürlüğünde olduğu için sağ altta bir bildirim çıkıyordu monitörden dolayı. Ondan sonra NVIDIA Denetim Masası > Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla kısmından Tam Ekran seçiliydi ve altındaki "Ölçeklendirme nasıl yapılacak:" seçeneği normalde "Ekran" seçeneğindeyken bunu "GPU" seçeneğine aldığımda sorunum düzelmişti fakat alttaki tik bende kapalıydı şimdi diğer CS:GO oyuncularının bu ayarlarına bakıyorum n0thing'in videosunda
yani şu linkteki video da o da aynı XL2546 kullanıcısı aynı benim gibi ölçeklendirme ayarını GPU'ya almış fakat alttaki tiki açık yapmış. Acaba bununla bir alakası olabilir mi? Başka aklıma gelen tek şey ya ekran kartında ya da monitör de bir problem olduğu. Dakika 0:58
Dostum ben de aynı sorunu yaşıyorum. Tüm her şey aynı senin ile çözdün mü ne yaptın yazar mısın? Valorant, CS oynayasım kalmadı artık.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube